Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nauka języka angielskiego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#26 Czytacz

Czytacz

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1626 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 21:52

Tu jest fajny, darmowy kurs jezyka angielskiego przygotowany przez BBC, zwlaszcza jak ktos chce sie troche osluchac, wzbogacic slownictwo, nauczyc nowych slowek itp.: http://www.bbc.co.uk...learningenglish

Mozna z niej sciagnac lekcje w formacie ram, a pozniej sobie przerobic na mp3.

#27 whitechocolatte

whitechocolatte

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 02 luty 2011 - 14:16

http://www.eslpod.co.../index_new.html

diki.pl ---> podcasty na dole wybierasz można pobierać i słuchać na necie :)

#28 Dyskrecja

Dyskrecja

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisano 07 luty 2011 - 8:15

Najlepiej iść do prywatnej osoby na naukę, wtedy jest jakaś motywacja.

#29 Wyczesany_Andrzej

Wyczesany_Andrzej

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisano 07 luty 2011 - 10:27

Nie zawsze tak jest z tą motywacją :) Jeśli nie odczuwasz wewnętrznego "popędu" do nauki to nawet szkolenie opłacone przez firmę, pod groźbą zwrotu kasy w przypadku braku wyników Cię nie zmotywuje .... widziałem już takich kursantów :)

#30 Wujas

Wujas

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 593 postów

Napisano 10 maj 2011 - 20:10

Ja dużo potrafię z gier, bo komunikowałem się tam po angielsku i dużo rozmawiałem. Za rok wyjeżdżam do Anglii na kurs i pewnie wrócę dopiero jak zrobię tam studia.

#31 waclomiej

waclomiej

Nowy na forum

• Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 10 maj 2011 - 20:24

W grze dogadzasz się z każdym, ale jak turysta spyta się o droge to "ni be ni me". W grach nauczysz się formułek których wszyscy używają i zdaje Ci się, że mówisz po angielsku. Ja od niedawna czytam w necie artykuły po angielsku i czego nie wiem sprawdzam w translatorze. Efekty są dobre.

#32 Tristan

Tristan

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 maj 2011 - 6:59

Znacie może jakieś ciekawe strony z rozmówkami które można pobrać i nagrać na MP3?
W ten sposób chciałbym sobie poprawić wymowę i trochę się pouczyć idą do szkoły czy w innych wolnych sytuacjach.

Jest sporo takich stron wbrew pozorom:-)

Użytkownik webmaster edytował ten post 05 czerwiec 2013 - 23:21
pkt. 8 regulaminu

#33 Soorbo

Soorbo

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 18 maj 2011 - 12:35

Dokładnie tak jak pisze Dyskrecja, prywatne lekcje, wtedy nauka koncentruje się głównie na jednym uczniu, maksymalnie można poprosić kolegę lub koleżankę i np. chodzić na prywatne lekcje w parach, wtedy fajniej ćwiczy się różne scenki itd.

#34 Tristan

Tristan

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 maj 2011 - 14:25

Też uważam że najlepsze są prywatne lekcje u nauczyciela. Mogą odbywać się na zasadzie korepetycji. Zajęcia indywidualne na pewno lepsze niż zajęcia w grupach.

#35 Wyczesany_Andrzej

Wyczesany_Andrzej

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisano 24 maj 2011 - 14:30

Fajnym pomysłem jest wyjazd za granicę. Albo się czegoś człowiek nauczy albo zginie z głodu :P

#36 KarolMH

KarolMH

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisano 04 czerwiec 2011 - 10:58

Też uważam że najlepsze są prywatne lekcje u nauczyciela. Mogą odbywać się na zasadzie korepetycji. Zajęcia indywidualne na pewno lepsze niż zajęcia w grupach.

Najlepiej jest uczyć się w jakiejś szkole językowej w małych grupach + zakupić sobie jakiś program do nauki języka tak aby po zajęciach powtarzać sobie także w domu.

#37 nerqa

nerqa

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 13 czerwiec 2011 - 6:53

Jakie są Waszym zdaniem najlepsze sposoby nauki języka angielskiego? Co przyniosło Wam najlepsze efekty? Chozicie na jakieś kursy, uczycie się sami, czytacie ?

Zna ktoś jakiś złoty środek? :)

- Oglądanie filmów po angielsku, niekoniecznie tych z hollywód
- słuchanie radia bbc w internecie, dobre na maturę ustną
- kontakt z obcokrajowcami np facebook, profile i funpage learningowe np. [TU BYŁA BRZYDKA REKLAMA]
- dobry kurs - szkół jest od groma, najnowszy ranking The Book of Lists (business Journal) no. 1 Learning Systems Poland czyli właściciel szkoły Speak Up i Empik
- praca na komputerze ale to na kursie też można
- ogólnei trochę poczytać sobie po angielsku
- po pewnym czasie zaczynasz myśleć po angielsku a to już duzo daje.
- regularnie gdzieś sobie pojechać i potrenować za granicą aczkolwiek różnie to w turystycznych z angielskim jest.

Użytkownik ToY SolideR edytował ten post 13 czerwiec 2011 - 11:10
Złamanie jednego z punktów regulaminu forum traktującego o umieszczaniu reklam na forum

#38 Nowy

Nowy

Nowy na forum

• Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 20 czerwiec 2011 - 20:05

Ta strona wygląda ciekawie http://isel.edu.pl/
Co prawda nie korzystam z materiałów na niej, jedynie zaglądam czasami na bloga, ale zdaje się, że jest tam wszytko czego potrzeba do samodzielnej nauki, czyli coś do poczytania, jak i posłuchania, fiszki do wydrukowania itd.

#39 nerqa

nerqa

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 19:57

- Oglądanie filmów po angielsku, niekoniecznie tych z hollywód
- słuchanie radia bbc w internecie, dobre na maturę ustną
- kontakt z obcokrajowcami np facebook, profile i funpage learningowe np. [TU BYŁA BRZYDKA REKLAMA]
- dobry kurs - szkół jest od groma, najnowszy ranking The Book of Lists (business Journal) no. 1 Learning Systems Poland czyli właściciel szkoły Speak Up i Empik
- praca na komputerze ale to na kursie też można
- ogólnei trochę poczytać sobie po angielsku
- po pewnym czasie zaczynasz myśleć po angielsku a to już duzo daje.
- regularnie gdzieś sobie pojechać i potrenować za granicą aczkolwiek różnie to w turystycznych z angielskim jest.

a tam od razu brzydka reklama. Prawda jest taka ze ten funpage nie jest powiązany z zadnym produktem, więc za bardzo nic nie reklamuje. Mimo wszystko to dobre dopełnienie do nauki języka na kursach itd.

#40 Kolos

Kolos

Nowy na forum

• Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 14:44

Najlepiej wyjechać do UK do rodziny i tam popracować i pouczyć się języka. W 3 miechy więcej się nauczycie niż przez rok siedząc w Polsce i oglądając BBC :P

#41 Kolos

Kolos

Nowy na forum

• Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 14:44

Można ewentualnie skorzystać z konwersacji ze znajomym anglikiem jak ktoś ma taką możliwość.

Użytkownik Kolos edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 14:47

#42 Kolos

Kolos

Nowy na forum

• Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 14:45

Dla bardziej wytrwałych i oszczędnych polecam kursy ESKK zeszyt z płytą CD.
Ale jak ktoś nie ma wyrobionej systematyczności to tylko strata czasu.

Użytkownik Kolos edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 14:48

#43 Kolos

Kolos

Nowy na forum

• Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 14:45

I na koniec. Nie wiem czy dzieci obecnie nie powinny uczyć się chińskiego - za 50 lat będzie to język urzędowy w Polsce (???).

Użytkownik Kolos edytował ten post 30 czerwiec 2011 - 14:50

#44 JoJo33

JoJo33

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 lipiec 2011 - 14:08

Ja natomiast polecam Wam darmowy portal do nauki języka angielskiego www.Edustation.pl. Znajdziecie tam mnóstwo materiałów mogących pomóc w nauce: filmy, zdjęcia, obrazki, słownik interaktywny, fiszki, itd. Wszystko to bezpłatnie, a na stronie nie ma żadnych wyskakujących reklam. Pozdrawiam

#45 Zbyszek

Zbyszek

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 08 lipiec 2011 - 14:47

Ja myślę, że najlepsza jest praktyka. Czyli wyjazd za granicę, rozmowy po angielsku na wakacjach. Lub jeśli jest możliwość to rozmowa ze znajomymi po angielsku - teraz dużo imigrantów u nas to można szukać tych mówiących po angielsku ;)

A jeśli już szkoła to metoda callana, ona się opiera na wymuszaniu rozmowy ;D

#46 bartolomeo107

bartolomeo107

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisano 10 lipiec 2011 - 14:36

Polecam książki z serii "Blondynka na językach" Beaty Pawlikowskiej. Nauka jest przyjemna, bo szybka i efektywna. To kurs rozmawiania w języku angielskim, więc nie ma niepotrzebnych zasad gramatyki do wkucia. Można słuchać także z mp3 - jest z płytą. Ja w każdym razie nie przeczytałem jeszcze 1/4 tej publikacji (jestem w trakcie), ale i tak w tydzień dała mi więcej niż wszystkie inne materiały do nauki angielskiego, że o szkolnych repetytoriach nie wspomnę. W wolnych chwilach - POLECAM!

#47 Slayerq

Slayerq

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 10:15

A polecicie jakiś fajny interaktywny program do nauki angielskiego?
Najlepiej, żeby uczył poprzez mowę, pismo itd.

#48 gwidon

gwidon

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 14:34

Języka nauczyłem się na tradycyjnych kursach w prywatnej szkole. Niestety po jakimś czasie (kiedy już nie chodziłem na kurs) zacząłem się uwsteczniać, sporo zapominałem... Teraz motywuję się do czytania po ang i konwersowania jak tylko dużo się da, ale pracując bez styczności z obcokrajowcami jest to trudne... Zastanawiam się nad jakimiś konwersacjami przez neta, najchętniej z native speakerami, miałem nawet rozmowę testową (darmową) na Skype. W sumie ciekawa opcja.

#49 gwidon

gwidon

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 14:35

Języka nauczyłem się na tradycyjnych kursach w prywatnej szkole. Niestety po jakimś czasie (kiedy już nie chodziłem na kurs) zacząłem się uwsteczniać, sporo zapominałem... Teraz motywuję się do czytania po ang i konwersowania jak tylko dużo się da, ale pracując bez styczności z obcokrajowcami jest to trudne... Zastanawiam się nad jakimiś konwersacjami przez neta, najchętniej z native speakerami, miałem nawet rozmowę testową (darmową) na Skype. W sumie ciekawa opcja.

#50 Krisu

Krisu

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 17:42

miałem nawet rozmowę testową (darmową) na Skype

testowa była darmowa. za następne będziesz płacił.
ale po co? skype właśnie jest do takich rzeczy, żeby sobie znaleźć w katalogu jakąś (w tym wypadku) anglojęzyczną osobę (najlepiej kobietkę ]:->) i sobie z nią pogadać. efekt ten sam a do tego frajda z nowej znajomości.
strony, które do czegoś takiego polecam to chatrullet i omegle, przy czym na 1 wymagana kamerka i 'czasem' można natchnąć się na 'chorych' ludzi.