Skocz do zawartości

MH poleca: Zdrowie
Zdjęcie

4flex - opinie

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 motyl

motyl

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 12:17

Witam

Czy stosował ktoś z was preparat 4flex - chodzi mi o pomoc przy regeneracji ścięgień?
Czy ma jakieś skutki uboczne - ma jakieś skutki uboczne i czy podrażnia żołądek - mam z nim problemy ostatnio?

#2 sven

sven

Naczelny farmaceuta MH

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 3853 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 13:20

Zacznijmy o tym, że jest to suplement diety, a nie lek. Więc z definicji ma on uzupełniać dietę, nie zaś leczyć.

#3 motyl

motyl

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 14:10

CYTAT(sven @ 30-11-2010, 14:20) <{POST_SNAPBACK}>
Zacznijmy o tym, że jest to suplement diety, a nie lek. Więc z definicji ma on uzupełniać dietę, nie zaś leczyć.

Tak jak napisałem - chodzi mi o pomoc w regeneracji stawów - leczeniem zajmuje się w tym momencie ortopeda, chciałbym tylko usprawnić proces powrotu do sprawności (problem z barkiem)

#4 Goku

Goku

Jeden wielki eksperyment

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1220 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 14:38

to może porada od ortopedy była by bardziej wartościowa, a skoro i tak cię leczy to nie masz problemu z wybraniem się do niego wink.gif

od siebie jak coś to animal flex, słyszałem dużo pozytywów na temat tego specyfiku .

#5 shyguy

shyguy

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 829 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 15:10

Ja z tego typu preparatów stosowałem jedynie Joint Therapy od Treca i byłem bardzo sceptyczny po zjedzeniu połowy opakowania. Do czasu jak na boisku do kosza (mokry tartan) skręciłem kostkę (aż coś "chrupnęło"). Zdwojona dawka naprawdę mi pomogła. Polecam na wzmocnienie stawów.

#6 sven

sven

Naczelny farmaceuta MH

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 3853 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 16:40

CYTAT(motyl @ 30-11-2010, 14:10) <{POST_SNAPBACK}>
Tak jak napisałem - chodzi mi o pomoc w regeneracji stawów - leczeniem zajmuje się w tym momencie ortopeda, chciałbym tylko usprawnić proces powrotu do sprawności (problem z barkiem)

A co bierzesz od ortopedy?

CYTAT(Goku @ 30-11-2010, 14:38) <{POST_SNAPBACK}>
to może porada od ortopedy była by bardziej wartościowa, a skoro i tak cię leczy to nie masz problemu z wybraniem się do niego wink.gif

od siebie jak coś to animal flex, słyszałem dużo pozytywów na temat tego specyfiku .

Ja słyszałem pozytywy o 4Flexie, otrzymał Nagrodę Profesorów farmacji. Szkoda, że ta nagroda to tylko zagrywka marketingowa.

CYTAT(Ł0ld3k @ 30-11-2010, 15:10) <{POST_SNAPBACK}>
Ja z tego typu preparatów stosowałem jedynie Joint Therapy od Treca i byłem bardzo sceptyczny po zjedzeniu połowy opakowania. Do czasu jak na boisku do kosza (mokry tartan) skręciłem kostkę (aż coś "chrupnęło"). Zdwojona dawka naprawdę mi pomogła. Polecam na wzmocnienie stawów.

A jesteś pewien że to wpływ tego preparatu? biggrin.gif

#7 motyl

motyl

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 16:52

CYTAT(sven @ 30-11-2010, 17:40) <{POST_SNAPBACK}>
A co bierzesz od ortopedy?

W tym momencie dostaje zastrzyki preparatem traumeel heel. Wcześniej miałem około 20 zabiegów rehabilitacji, a później (dzisiaj się dowiedziałem) jeszcze około 10 by się przydało.
Jak widać dużo kasy na to poszło - chodzę prywatnie, leczenie trwa dość już długo(chociaż o lekarzu nie powiem nic złego, bo udałem się do niego po wizytach u innych którzy nie badali nic, a odrazu kierowali na rehabilitację, polecjąc sprawdzonych - może to jak pukałem do drzwi wskazywało na mój uraz. Doktor pomógł mi przy jeszcze starszym urazie- po 3 latach mnie przestały boleć plecy, dodatkowo bardzo rzetelnie wyjaśnia wszystko, nie naciąga na nic, i ma bardzo dobrą opinie zarówno jako lekarz jak i człowiek) - a że nie mogę nadwyrężać barków, aktywność fizyczna jest dość ograniczona.
Preparat 4flex przyszedł mi do głowy już po wyjściu z gabinetu, a kolejna wizyta za jakiś czas, więc dlatego prosze o poradę czy warto kupić.

#8 sven

sven

Naczelny farmaceuta MH

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 3853 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 17:43

O ja j**ie, ortopeda leczy cię homeopatią?

#9 shyguy

shyguy

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 829 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 20:04

CYTAT(sven @ 30-11-2010, 17:40) <{POST_SNAPBACK}>
A jesteś pewien że to wpływ tego preparatu? biggrin.gif

Powiem tak, oprócz tych supli, była też kuracja altacetem, usztywienie oraz przerwa w grze. Czy jestem pewien? Konsultowałem to z dwoma znajomymi, którzy w suplach siedzą od dawna. Jeden z nich w przypadku kontuzji wspomaga się podobnymi suplami(ma szerszy dostęp), a drugi ma sklep "dla koksów" i powiedział, że faktycznie mogło to odegrać znaczącą rolę.

Oczywiście mój nabyty sceptycyzm każe nie do końca im wierzyć ale fakt faktem po tygodniu mogłem juz truchtać a po dwóch grać(aczkolwiek z bandażem).

Sądzę, że nie bez znaczenia był tez fakt, iż mimo gry od 11 lat niekiedy na sporej intensywności kontuzje kostek mnie ominęły(nie to co kontuzje palców :/)

#10 motyl

motyl

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 20:41

CYTAT(sven @ 30-11-2010, 18:43) <{POST_SNAPBACK}>
O ja j**ie, ortopeda leczy cię homeopatią?

Nie do końca rozumiem w jakim kontekscie piszesz...?

#11 sven

sven

Naczelny farmaceuta MH

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 3853 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 22:29

CYTAT(Ł0ld3k @ 30-11-2010, 20:04) <{POST_SNAPBACK}>
Powiem tak, oprócz tych supli, była też kuracja altacetem, usztywienie oraz przerwa w grze. Czy jestem pewien? Konsultowałem to z dwoma znajomymi, którzy w suplach siedzą od dawna. Jeden z nich w przypadku kontuzji wspomaga się podobnymi suplami(ma szerszy dostęp), a drugi ma sklep "dla koksów" i powiedział, że faktycznie mogło to odegrać znaczącą rolę.

Oczywiście mój nabyty sceptycyzm każe nie do końca im wierzyć ale fakt faktem po tygodniu mogłem juz truchtać a po dwóch grać(aczkolwiek z bandażem).

Sądzę, że nie bez znaczenia był tez fakt, iż mimo gry od 11 lat niekiedy na sporej intensywności kontuzje kostek mnie ominęły(nie to co kontuzje palców :/)

Wiesz - siedzieć w suplach, a znać się na nich to dwie różne sprawy.
Tu masz łopatologicznie wyjasnione, czym jest suplement diety: Klik - link zewnętrzny

CYTAT(motyl @ 30-11-2010, 20:41) <{POST_SNAPBACK}>
Nie do końca rozumiem w jakim kontekscie piszesz...?

Bo nie wiem, czy to był lekarz czy znachor jakiś...
Homeopatia to bzdura. To tak jakbym ja CIę leczył zastrzykami z bardzo drogiej wody do wstrzykiwań.

#12 shyguy

shyguy

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 829 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 22:52

CYTAT(sven @ 30-11-2010, 23:29) <{POST_SNAPBACK}>
Wiesz - siedzieć w suplach, a znać się na nich to dwie różne sprawy.
Tu masz łopatologicznie wyjasnione, czym jest suplement diety: Klik - link zewnętrzny

Sven spierać się nie będę bo wiem, że doświadczenie masz większe. Ale faktem jest, że z tym skręceniem kostki uporałem się szybciej niż z wybitym kciukiem.

Co do opinii ww. znajomych wspominając "siedzieć w suplach" nie miałem na myśli znać nazwy i kierować się tym co producent pisze w zaleceniach i efektach jakie mogą przynieść. To są goście, którzy patrzą na skład i wiedzą sami co zadziała dobrze, co jest tylko wypełniaczem, a co tylko dobije wątrobę... Choć nie powiem, w 100 % im tez nie ufam...

Ale tak jak wspomniałem, spierać się z wiadomego powodu nie mam zamiaru.

Użytkownik Ł0ld3k edytował ten post 30 listopad 2010 - 22:53

#13 sven

sven

Naczelny farmaceuta MH

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 3853 postów

Napisano 30 listopad 2010 - 23:32

Nie chodzi mi o spieranie się smile.gif
Ciesze się że dochodzenie do siebie trwało krócej.

Chodziło mi tylko o to, żeby zwrócić uwagę, czym jest suplement diety.
Żeby pamiętać o tym, że suplementy nie leczę, nie pomagają wracać do formy. Suplementy uzupełniają dietę, bo nikt (a przynajmniej prawie nikt) nie wie jak wchłaniają się i czy wogóle działają substancje zawarte w tych preparatach smile.gif

#14 motyl

motyl

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 01 grudzień 2010 - 9:53

CYTAT(sven @ 30-11-2010, 23:29) <{POST_SNAPBACK}>
Bo nie wiem, czy to był lekarz czy znachor jakiś...
Homeopatia to bzdura. To tak jakbym ja CIę leczył zastrzykami z bardzo drogiej wody do wstrzykiwań.

Wiesz po 1 zastrzyku tym preaparatem w miejsce kontuzji na plecach ból przeszedł po 3latach.
To co proponujesz, bo wybieram się dzisiaj do innego lekarza sportowego na konsultacje?

#15 motyl

motyl

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 01 grudzień 2010 - 13:36

CYTAT(motyl @ 01-12-2010, 10:53) <{POST_SNAPBACK}>
To co proponujesz, bo wybieram się dzisiaj do innego lekarza sportowego na konsultacje?

Właśnie byłem u sportowego lekarza polecił mi zastrzyki preparatem syncrom forte, tylko cholerstwo jest diablenie drogie - 750 zł za 3 zastrzyki. Co tym myślicie?
Może polecicie coś tańszego równie dobrego?

#16 sven

sven

Naczelny farmaceuta MH

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 3853 postów

Napisano 01 grudzień 2010 - 21:16

Spotkałem się z tym środkiem, mój znajomy brał.
Fakt drogi, ale czy istnieje jakiś zamiennik to nie wiem - spytaj w aptece.

Nie mniej jednak przygotuj się na to, że na 3 zastrzykach może się nei skończyć.

#17 motyl

motyl

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 01 grudzień 2010 - 21:38

Tylko pytanie - czy to odpowiedni środek na mój problem:http://www.menshealth.pl/forum/index.php?showtopic=3119
Bo boję się ze wydam kupe kasy i nic z tego nie będzie.

#18 sven

sven

Naczelny farmaceuta MH

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 3853 postów

Napisano 01 grudzień 2010 - 23:35

Nie jestem lekarzem. Nie chcę powiedzieć - "tak własciwy" albo "nie, niewłaściwy", nie chcę brać na siebie odpowiedzialności.

#19 motyl

motyl

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 02 grudzień 2010 - 7:29

CYTAT(sven @ 02-12-2010, 0:35) <{POST_SNAPBACK}>
Nie jestem lekarzem. Nie chcę powiedzieć - "tak własciwy" albo "nie, niewłaściwy", nie chcę brać na siebie odpowiedzialności.

Ja proszę tylko o Twoje zdanie, nie będę miał do Ciebie żadnych pretensji, ani nie zacznę leczyć się na własną rekę.

#20 vitkos

vitkos

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 kwiecień 2011 - 12:25

Ja akurat biorę 4flex, kuracja wspomagająca trwa już trzeci miesiąc i jestem zadowolony, po plastyce chrząstki i paru innych pomniejszych rzeczach i zerwaniach, pomaga mi wracać do pełnej sprawności szybciej, zauważalnie szybkiej niż przed braniem. Cenowo poza tym coraz lepiej wychodzi ostatnio za 20 saszetek dałem niecałe 90zł w łódzkiej aptece "za grosze" w manufakturze. Generalnie polecam, stosowałem te tanie typu artresan itd na kolana, na stawy no naprawdę sporo różnych ale 4flex IMHO okazał się lepszy, przynajmniej dla mnie, wiadomo, kazdemu co innego będzie pasowało.

#21 romano66

romano66

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 11:06

CYTAT(vitkos @ 08-04-2011, 13:25) <{POST_SNAPBACK}>
Ja akurat biorę 4flex, kuracja wspomagająca trwa już trzeci miesiąc i jestem zadowolony, po plastyce chrząstki i paru innych pomniejszych rzeczach i zerwaniach, pomaga mi wracać do pełnej sprawności szybciej, zauważalnie szybkiej niż przed braniem. Cenowo poza tym coraz lepiej wychodzi ostatnio za 20 saszetek dałem niecałe 90zł w łódzkiej aptece "za grosze" w manufakturze. Generalnie polecam, stosowałem te tanie typu artresan itd na kolana, na stawy no naprawdę sporo różnych ale 4flex IMHO okazał się lepszy, przynajmniej dla mnie, wiadomo, kazdemu co innego będzie pasowało.

Widzę, że reklamę uskuteczniasz

Jeżeli stosujesz 3 miesiące, to preparat nie jest nic wart i jest bardzo drogi

Mój preparat to: żelatyna spożywcza 1 porcja i 2 porcje/do smaku galaretka/
Preparat"za grosze"!

Kuracja 1miesiąc i po "ptakach"

I jeszcze: artresan ma inne działanie, a 4flex inne. Przeczytaj skład i nie pisz bzdur

Użytkownik romano66 edytował ten post 30 listopad 2011 - 11:09

#22 sakii

sakii

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1631 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 11:12

należałoby wyjaśnić jedną, podstawową rzecz odnośnie tego 4flex. Pojawiają się przy nim określenia farmaceutyk, lek, preperat. A tak naprawdę to jest coś co się łyka, i tyle to ma wspólnego z lekiem. 4flex nie jest zarejestrowany ani jako lek, ani jako wyrób medyczny. Nie ma udowodnionego działania, skutki niepożądane nie są badane. Dla mnie to jest kolejne placebo za grube pieniądze, które kupują ludzie.

#23 LilPeneros

LilPeneros

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 3697 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 13:59

sakii - to coś jak z glukozaminą, o której pisałeś ?