Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trening rano

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 kanalian

kanalian

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 styczeń 2009 - 17:00

Witam, trenuje 3 razy w tyg. o 6 rano zazwyczaj robie to nadczo a śniadanie jem dopiero po treningu. "Wydaje mi się", że tak robić nie powinienem, ale nie mam zamiaru wstawac wcześniej po to by zjeść śniadanie, skoro mam czas na to po treningu, dla tego moje pytanie do was jest nastepujące: co by było najlepiej zrobic w tej sprawie??
(może jakiś koktail przygotoway dzień wcześniej??)

pozdrawiam

#2 limaK

limaK

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 22 styczeń 2009 - 17:39

Uważam,że trening z samego rana nie jest zły,bo człowiek jest wtedy wypoczęty i w pełni sił,ale jakiś koktajl energetyczny mógłbyś sobie robić wieczorem dnia poprzedniego i rano h przed obudzić sie na chwilę zeby go wypić :rolleyes: Wtedy to co wypijesz powinieneś podczas treningu już zacząć wykorzystywać. A śniadanko po treningu białko-weglowodanowe ;) Takie jest moje zdanie, aczkolwiek ja sam osobiście ćwicze w godzinach 14-18,więc popołudnie. Powodzenia:)

#3 saber

saber

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 650 postów

Napisano 22 styczeń 2009 - 17:40

Jak masz dobry blender to zrobienie takiego koktajlu to chwila, także nie widzę sensu robienia tego wieczorem. Jak kto woli oczywiście.

#4 limaK

limaK

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 22 styczeń 2009 - 18:20

No tak tak masz rację,ale jak ja np. muszę się mikserem bawić albo takim czymś do szatkowania sałatek(rączką się obraca i ostrza chodzą szatkując i mieszając to co w środku) to wiesz jak to jest :P A nie jestem dobrze wyposażony,bo od niedawna zacząłem się bawić w odżywki,ale juz po malu rozglądam sie za blenderem ;)

#5 Beloved

Beloved

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisano 22 styczeń 2009 - 21:08

Trening na czczo ma sens kiedy chcesz spalić tłuszcz. Szczególnie treningi aerobowe są skuteczne w takich sytuacjach, gdyż organizm szybko zaczyna spalać zbędną tkankę. Wtedy pijesz 2 szklanki wody przed treningiem i dajesz. Jeśli trenujesz by zbudować masę mięśniową to imho już niezbyt.. Jak nie masz dużo czasu to zjedz płatki kukurydziane z mlekiem albo twarogiem i wypij kawę na pół godziny przed treningiem. Bezpośrednio przed treningiem się nie opłaca, gdyż takie śniadanie będzie Ci "ciążyć" ;) . Po treningu dostarcz sobie węglowodanów i możesz wypić shake białkowy. Ogólnie to trenowanie na czczo jest dosyć męczące i trudno wprowadzić po nim mięśnie w stan anaboliczny. Dlatego możesz się też czuć ospały w ciągu dnia.

#6 Tomek

Tomek

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 12:17

Wydaje mi się że powinieneś zjeść śniadanie 1,5h przed treningiem. Dostarczyć mu węglowodanów, białka i trochę błonnika żeby przyspieszyć metabolizm. Kawa po śniadaniu jest doskonałym rozwiązaniem ;)

#7 Shaq44

Shaq44

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 12:30

Jeżeli na prawdę już nie masz czasu na nic - nawet płatki czy shake - wypij kawę z mlekiem i cukrem. Dzięki kofeinie przyspieszysz metabolizm, dzięki mleku dawka kofeiny będzie wchłaniana wolniej, więc efekt dopalacza będzie trwał dłużej a dzięki cukrowi (sacharynie) trochę kalorii na start. To absolutne minimum moim zdaniem . Inaczej trening nie ma żadnego sensu - nawet aerobowy, bo nie masz energii do ćwiczeń, spalasz mięśnie zamiast węglowodanów etc.

#8 Beloved

Beloved

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 14:00

Właśnie trening aerobowy jest skuteczny na czczo. Po nocnym przegłodzeniu organizm szybciej utlenia tkankę tłusczową, przez co szybciej ją spala, nawet mimo faktu, że wydatek kaloryczny jest identyczny podczas trenowania na czczo i po posiłku. "Zjadanie" mięśni ma bardziej związek z intensywnością treningu, czyli utrzymywaniem odpowiedniego tętna.

#9 sven

sven

Naczelny farmaceuta MH

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 3853 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 15:09

Jeżeli na prawdę już nie masz czasu na nic - nawet płatki czy shake - wypij kawę z mlekiem i cukrem. Dzięki kofeinie przyspieszysz metabolizm, dzięki mleku dawka kofeiny będzie wchłaniana wolniej, więc efekt dopalacza będzie trwał dłużej a dzięki cukrowi (sacharynie) trochę kalorii na start. To absolutne minimum moim zdaniem . Inaczej trening nie ma żadnego sensu - nawet aerobowy, bo nie masz energii do ćwiczeń, spalasz mięśnie zamiast węglowodanów etc.

Uściśle bo troche bardziej się na tym znam.

1. Kofeina faktycznie przyspiesza metabolizm, jednak na czczo pić na dłuższą metę się nie da.
2. Wg chyba nie tak najnowszych badań klinicznych, wapń z mleka dezaktywuje część kofeiny, przez co SŁABIEJ działa. Nie wiem skąd to wolniejsze wchłanianie i i dłuższe działanie. Reguła dłuższego działania polega głównie na wolniejszym wchłanianiu (a także m.in. wolniejszym usuwaniu z organizmu, wolniejszym metabolizowaniu i znikomym kumulowaniu) - co w przypadku kawy oznacza wolniejsze jej podawanie.
3. Cukier (sacharoza) dostarczy węglowodanów na start, ale z racji na to że ma wysoki indeks glikemiczny, szybciej dostanie sie do krwioobiegu, szybciej podniesie poziom glukozy we krwi, ale szybciej ów wysoki poziom opadnie i pozostawi uczucie osłabienia i wyczerpania. A sacharyna to zupełnie co innego - to słodzik, nie dający żadnych wartości odzywczych.

Uściślam, nie dissuje ;)

#10 Keane

Keane

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisano 25 marzec 2009 - 21:14

CYTAT(Beloved @ Jan 26 2009, 14:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Właśnie trening aerobowy jest skuteczny na czczo. Po nocnym przegłodzeniu organizm szybciej utlenia tkankę tłusczową, przez co szybciej ją spala, nawet mimo faktu, że wydatek kaloryczny jest identyczny podczas trenowania na czczo i po posiłku. "Zjadanie" mięśni ma bardziej związek z intensywnością treningu, czyli utrzymywaniem odpowiedniego tętna.

Zgadzam się. Biegać należy z tempem w którym możemy rozmawiać. Prosta zasada.
Nie konsumuje mięśn, jedynie zapas nagromadzonego tłuszczu, ale wtedy kiedy nie dostarczamy pokarmu.
inaczej nasz organizm nie będzie korzystał z zapasów.
Pozdrawiam Keane

#11 Noob

Noob

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 14:12

ooo...masakra.... hehehe

trening nadczo ma destrukcyjny wpływ na organizm

sposobów na posiłek przed treningowy ćwicząc rano jest masę wystarczy tylko wiedzieć co trzeba dostarczyć w posiłku przed treningowym

#12 Beloved

Beloved

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 22:27

Zależy jaki trening i w jakim celu. Czytaj uważnie.

#13 Noob

Noob

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisano 01 kwiecień 2009 - 10:09

żaden nie brnij dalej

#14 Energy

Energy

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 25 maj 2013 - 13:43

A ja akurat trenuje z samego rana , konkretnie wstaje o 6 , piję szklankę zielonej herbaty , biorę skakankę i do pobliskiego parku do którego akurat mam nie daleko i tak 40 minut 5x w tygodniu :) , jak narazie nie dostrzegam żadnych skutków ubocznych a wręcz wciągnęło mnie te skakanie , po treningu kefirek/jogurt(oczywiście naturalne bez żadnych zbednych węgli)  ewentualnie zsiadłe mleko i bułka z ziarnem  :) , mam pytanie do forumowych ,,znachorów" ;D :
1. Co najlepiej jeść po takim treningu ? Staram się jeść instynktownie , unikać zbędnych węgli ale specjalistą w tym dziale nie jestem ;)
2. Można tak trenować 7x w tygodniu ? Czy lepiej zostawić sobie weekend na odpoczynek ?

#15 Venso

Venso

Redaktor ds Forum

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 2454 postów

Napisano 25 maj 2013 - 14:27

A ja akurat trenuje z samego rana , konkretnie wstaje o 6 , piję szklankę zielonej herbaty , biorę skakankę i do pobliskiego parku do którego akurat mam nie daleko i tak 40 minut 5x w tygodniu :) , jak narazie nie dostrzegam żadnych skutków ubocznych a wręcz wciągnęło mnie te skakanie , po treningu kefirek/jogurt(oczywiście naturalne bez żadnych zbednych węgli)  ewentualnie zsiadłe mleko i bułka z ziarnem  :)

No shit, ale kogo to obchodzi ?

1. Co najlepiej jeść po takim treningu ? Staram się jeść instynktownie , unikać zbędnych węgli ale specjalistą w tym dziale nie jestem ;)

Skoro instynktownie - to na co masz tylko ochotę.

2. Można tak trenować 7x w tygodniu ? Czy lepiej zostawić sobie weekend na odpoczynek ?

Skoro lubisz i dasz radę smyku - pozwalam !

#16 LilPeneros

LilPeneros

Weteran

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 3606 postów

Napisano 25 maj 2013 - 14:31

Trenuj nie częściej niż 5 - 6 razy w tygodniu - to już maksimum.

Jak już gdzieś pisałem siłowo ćwiczę 3 razy w tygodniu, co drugi dzień, natomiast biegam również 3 razy w tygodniu i również co drugi dzień z tym, że w dni wolne od siłowni.

Niedzielę natomiast zostawiam wolną od jakiegokolwiek wysiłku fizycznego - tylko lekkie spacery.

Co do odżywiania - po treningu jeśli jesteś na standardowej diecie, to musisz zjeść zwłaszcza węglowodany oraz szybkoprzyswajalne białko (np. mięso lub ryba).

W posiłku potreningowym powinny się znaleźć zarówno źródło białka jak i paliwo (węglowodany).

#17 Energy

Energy

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 25 maj 2013 - 18:30

No shit, ale kogo to obchodzi ?

Nikogo nie musi , miałem taki kaprys , chyba mi wolno ;) ?

Użytkownik Energy edytował ten post 25 maj 2013 - 18:36

#18 CzyDe

CzyDe

Stały bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 763 postów

Napisano 26 maj 2013 - 17:53

Niby wolno, ale przychodzisz szukając pomocy to szanuj czas innych i nie każ im czytać bzdetów co robisz rano bo to absolutnie nikogo nie interesuje, tylko pisz krótko, zwięźle i na temat.

#19 Energy

Energy

Debiutant

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 26 maj 2013 - 19:50

Ale to nie są bzdety tylko mój aktualny trening , napisałem po to żeby ktoś ewentualnie skorygował coś co robię nie tak , a wy spina jak bym napisał że codziennie bzykam tuzin lasek , nie róbcie z igieł wideł :)
PEACE!