Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

Forum - Waszym zdaniem: Pieniądze/Kariera

Nauka języka angielskiego
    przez ~Lobbo,
    2010-12-27 10:52:50

\'MoonK\' napisał(-a):Jaki skromy Ja sobie gadam na czatach po angielsku. Może się trochę podszkolę a co konkretnie chcesz podszkolić? jak komunikatywność to Ci wyjdzie, jak poprawność... cósz. w każdym razie życzę dobrze

przez ~batcrew,
    2010-12-28 10:31:39

Jestem mniej więcej na poziomie C1, C2 - osobiście z ang raczej nie mam problemu - rozkmina bardziej ideologiczna, zainspirowana własnie znalezieniem czegoś takiego jak szkoła angielskiego on-line [usuniete z powodu naruszenia pkt. 8 Zasad forum MH] i złapaniu zajawki Wpiszę podszkolenie języka na listę postanowień noworocznych

przez ~Lobbo,
    2010-12-28 11:35:13

C2? Proficient user? Tak wyszło z jakiegoś testu przeprowadzonego przez autorytatywną i uznaną instytucję ( British council np) czy z Twojej oceny? Byłbyś w stanie przełożyć skomplikowaną epikryzę w obie strony? Umiałbyś napisać dysertację na każdy temat? Co to znaczy że chcesz złapać zajawkę? Tzn ja wiem co to znaczy w ogóle, nie wiem natomiast o co Ci chodzi na poziomie C2...

przez ~Makos,
    2010-12-29 21:05:02

Ja w sumie z podobnym tematem, ucze sie angielskiego od kiedy pamietam, potwierdzone dwoma certyfikatami British Council, FCE i TOLESem Higher, ale co z tego jak przychodzi do konfrontacji z zywym jezykiem za granica, to juz tak rozowo nie jest. Mieszkam w tej chwili za granica, jednak rada o unikaniu Polakow w moim przypadku jest niemozliwa bo z nimi wspolpracuje na codzien, ale jednak angielski tez sie uzywa i mysle jakby tu wspomóc proces nauki, ale już od poziomu C1 w górę. Może być pod kątem przygotowania do CAE/CPE. Swoją droga CPE jest dużo trudniejszy od CAE?

przez ~Lobbo,
    2010-12-30 08:57:18

\'Makos\' napisał(-a):Swoją droga CPE jest dużo trudniejszy od CAE?to zupełnie inny typ egzaminu. CAE to egzamin sprawdzający sprawności: reading, writing, listening, speaking tylko na dużo wyższym poziomie niż FC, CPE zaś to już zupełnie inny zakres leksykalny. Tam wymagają słownictwa z poszczególnych dziedzin wiedzy (prawo, ekonomia, medycyna, handel). Założeniem CPE jest to, że integrated skills masz już opanowane na poziomie advanced a Twoje kompetencje komunikacyjne pozwolą używać słownictwa specjalistyczne...więcej

przez ~omertrik,
    2011-01-11 22:40:26

W jednym z numerów MH była polecana stronka na której można było umówić się na kowersacje z innymi osobami. Z tego co pamiętam do wyboru były różna poziomy.Problem w tym, że zgubiłem adres do tej www.Pamięta ktoś może?

przez ~Quartz,
    2011-01-12 14:30:20

Jest sens uczyć się języka samemu? Tzn. bez kursu, bez nauki w szkole?Jeśli tak to jak zaczynać? Bo nie umiem nic Pytam czy jest sens zaczynać teraz skoro za rok zaczynam studia we Wrocławiu.Interesuje mnie jeden z wielu lub wiele z wielu:-Rosyjski-Niemiecki-Japoński-Hiszpański

przez ~Wspolczynnik,
    2011-01-12 16:34:43

Ucząc się tych językow ktore wymieniles samemu na pewno masz mniejszą ilość materiałów, ktore są dostepne na rynku no i oczywiscie mnijeszą sznasę na naukę for fun - music, movies etc. A co najgorsze nie mozesz sobie pogadać z kims w danym języku a to przynosi najlepsze efekty. Jeżeli samemu to najprędzej angielski ale nie ma rzeczy niemożlwiych ! Jezeli jesteś chłonny na języki to do dzieła - zakupiona książka z CD i popraną wymową przydadzą się na pewno !

przez ~teddyboy,
    2011-01-12 21:46:43

nauka samemu ma jeden minus- jesli nauczysz sie z błedem to potem jest to bardzo trudno skorygowac, bo bład "utrwalony" jest trudniejszy do wyeliminowania.poza tym trudniej sie zmobilizowac... kurs jezykowy narzuca pewien rezim jednak i daje mozliwosc porownania postepow z innymi.najlepszy oczywiscie jest wyjazd do innego kraju i nauka tam, ale to niestety nie zawsze jest mozliwe...

przez ~Wyczesany_Andrzej,
    2011-01-13 13:31:49

\'Makos\' napisał(-a):Swoją droga CPE jest dużo trudniejszy od CAE?CPE (Certificate of Proficiency in English) - jest to najtrudniejszy poziom z 'ogólnych' certyfikatówCAE (Certificate in Advanced English) Jeśli chodzi z trudność, to żeby zdać CPE trzeba świetnie znać zasady gramatyczne, włącznie ze wszystkimi wyjątkami i osobliwościami, cała masa wyrażeń i powiedzonek, nie wspominając o czasownikach nieregularnych, wymagana jest również bardzo dobra znajomość słownictwa (zwłaszcza czasowników i wyrażeń ...więcej

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 9
STRONA 2 z 9
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij