Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

Forum -

Problemy z cerą: nadmierne przetłuszczanie się
    przez ~Gwynbleidd,
    2009-04-01 11:36:41

Witam.To mój pierwszy topic na forum MH i zarazem post, więc wypadało by się przywitać. Żeby się nie rozwodzić, przejdę do sedna problemu. Mianowicie chodzi o nadmierne (czyt. hiper łojotok?) przetłuszczanie się cery, szczególnie twarzy. Już po kilkudziesięciu minutach, czasem krócej, mam problemy z nadmiernie gromadzącym się łojem na mojem twarzy ;/ Problem jest o tyle denerwujący, że uniemożliwia normalną egzystencję w grupie. Bo wyobraźcie sobie na przykład wspólnego wypadu np w góry, czy gdziekolwiek indzi...więcej

przez ~Czytacz,
    2009-04-01 11:53:02

Moze zacznij od zmian w diecie? Byl w ktoryms numerze MH tekst poswiecony problemom z cera - poszukaj po spisach tresci w archiwum.

przez ~Gwynbleidd,
    2009-04-01 11:55:39

CYTAT(Czytacz @ Apr 1 2009, 11:46 AM) Moze zacznij od zmian w diecie? Byl w ktoryms numerze MH tekst poswiecony problemom z cera - poszukaj po spisach tresci w archiwum.Dziękuje za bardzo szybką odpowiedz. Zmieniłem dietę już jakieś pół roku temu, może dłużej. Widać poprawę, ale tylko małą. Strasznie frustrująca sprawa, gdy zmagasz się z czymś takim od dwóch lat.

przez ~The_Edge,
    2009-04-01 13:36:24

WitajSzkoda ze tak malo napisales o sobie mam na mysli wiek sposob odzywiania sie etc. Nie wiem ile masz lat bo np. w okresie pokwitania lojotok sie nasila itp. Tez mialem podobny problem i podobnie jak Tobie nie pomogli mi dermatolodzy ( za co Ci lekarze biora pieniadze?!)Dieta przy lojotoku ma bardzo duze znaczenie Unikaj cukrow prostych, weglowodanow prostych i tluszczow trans. Jesli interesuje Cie dlaczego to z checia Ci wyjasnie uloze Ci nawet diete... Pij duze ilosci plynow (w granicach rozsadku oczyw...więcej

przez ~Gwynbleidd,
    2009-04-01 14:18:09

CYTAT(The_Edge @ Apr 1 2009, 13:29 PM) WitajSzkoda ze tak malo napisales o sobie mam na mysli wiek sposob odzywiania sie etc. Nie wiem ile masz lat bo np. w okresie pokwitania lojotok sie nasila itp. Tez mialem podobny problem i podobnie jak Tobie nie pomogli mi dermatolodzy ( za co Ci lekarze biora pieniadze?!)Dieta przy lojotoku ma bardzo duze znaczenie Unikaj cukrow prostych, weglowodanow prostych i tluszczow trans. Jesli interesuje Cie dlaczego to z checia Ci wyjasnie uloze Ci nawet diete... Pi...więcej

przez ~The_Edge,
    2009-04-01 15:28:44

Wieczorem albo jutro rano ( w zaleznosci o ktorej wroce) zbiore wszystko do kupy, opracuje i zamieszcze tutaj

przez ~Gwynbleidd,
    2009-04-01 15:42:44

CYTAT(The_Edge @ Apr 1 2009, 15:21 PM) Wieczorem albo jutro rano ( w zaleznosci o ktorej wroce) zbiore wszystko do kupy, opracuje i zamieszcze tutajDziękuje i czekam z niecierpliwością.

przez ~Borys,
    2009-04-01 16:45:03

-w diecie ogranicz do niezbędnego minimum tłuszcze nasycone, przede wszystkim zwierzęce-Do mycia skóry używaj środków o neutralnym pH, po umyciu twarzy dobry krem nawilżający na bazie kwasówDo dermatologa jeśli już to tylko prywatnie.

przez ~sven,
    2009-04-01 21:14:47

CYTAT(Borys @ Apr 1 2009, 15:38 PM) Do dermatologa jeśli już to tylko prywatnie.A skąd ten pomysł?Czy jak prywatnie - to przepisze inne leki lub poradzi coś więcej?Porozmawiaj z dermatologiem na temat leczenia retinoidami.

przez ~ToY SolideR,
    2009-04-01 21:34:04

CYTAT(sven @ Apr 1 2009, 21:07 PM) A skąd ten pomysł?Czy jak prywatnie - to przepisze inne leki lub poradzi coś więcej?Porozmawiaj z dermatologiem na temat leczenia retinoidami.Leczenie izotretinoinami jest ostatecznością. Jest szereg przeciwskazań i działań ubocznych na szczęście krótkotrwałych.

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 6
STRONA 1 z 6
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij