Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

Forum -

Papierosy - jak zerwać z nałogiem?
    przez ~igor987,
    2012-08-27 17:25:21

Nie ma co ukrywać. palenie jest nałogiem, do tego jednym z najgorszych. Nikotyna to jedyny legalny środek uzależniający, tak ogólnie i łatwo dostępny. Palę, ale chce z tym skończyć. Próbowałem kilka razy, bez powodzenia. Rzućmy razem palenie a pomocni niech nam będą Ci, którym udało się zerwać z nałogiem...

przez ~Eustachy,
    2012-08-27 18:47:47

Nie dam sobie ręki uciąć, ale wydaje mi się iż ów temat został już przez kogoś założony. No a co do mojej historii z nałgiem to nie było większego problemu, paliłem prawie rok , stopniowo zmniejszałem spożycie papierosów z paczki dziennie do 3/4 , potem 1/2 aż w końcu kilku papierosów dziennie , a przyczyną kompletnego sukcesu był sport dla którego stwierdziłem iż kilka potrafię sobię odmówić kilku papierosów dziennie na rzecz dobrej kondycji. Teraz zapalę tylko gdy jestem pijany, i zazwyczaj kończy się na jedny...więcej

przez ~Hogg,
    2012-08-28 09:00:41

A ja dla odmiany lubię sobie czasem puścić dyma Wypalam w sumie papierosa na tydzień. Jak pomyślę, ile innych świństw wdychamy codziennie podczas naszego funkcjonowania, to ten jeden papieros od czasu do czasu raczej nie zaszkodzi. Inna rzecz - też nie pomoże.

przez ~Greg,
    2012-08-28 09:22:21

Nikotyna sama w sobie nie jest zła, ma nawet kilka dobrych właściowści, min. zmniejsza apetyt, czy niby można nią (nieoficjalnie) leczyć niektóre schorzenia dróg moczowych. Ale wszytsko zależy od dawki, czasem może być lecznicza, a czasem po prostu nie, tylko uzależnia. Ale za to substancjie w dymie papierosowym: benzopiren, furany, dioksyny, polon, rad, kadm, czad itp,etc. to substancje, które wciągając z uzależniającą nikotyną raczej nie będą obojętne, ale bardzo szkodliwe czynniki mutagenne i ... na 100% odp...więcej

przez ~igor987,
    2012-08-28 13:46:41

\'Eustachy\' napisał(-a):Nie dam sobie ręki uciąć, ale wydaje mi się iż ów temat został już przez kogoś założony. No a co do mojej historii z nałgiem to nie było większego problemu, paliłem prawie rok , stopniowo zmniejszałem spożycie papierosów z paczki dziennie do 3/4 , potem 1/2 aż w końcu kilku papierosów dziennie , a przyczyną kompletnego sukcesu był sport dla którego stwierdziłem iż kilka potrafię sobię odmówić kilku papierosów dziennie na rzecz dobrej kondycji. Teraz zapalę tylko gdy jestem pijany, i zazw...więcej

przez ~igor987,
    2012-08-28 13:51:23

\'Greg\' napisał(-a):Nikotyna sama w sobie nie jest zła, ma nawet kilka dobrych właściowści, min. zmniejsza apetyt, czy niby można nią (nieoficjalnie) leczyć niektóre schorzenia dróg moczowych. Ale wszytsko zależy od dawki, czasem może być lecznicza, a czasem po prostu nie, tylko uzależnia. Ale za to substancjie w dymie papierosowym: benzopiren, furany, dioksyny, polon, rad, kadm, czad itp,etc. to substancje, które wciągając z uzależniającą nikotyną raczej nie będą obojętne, ale bardzo szkodliwe czynniki mutage...więcej

przez ~Greg,
    2012-08-28 13:59:32

\'igor987\' napisał(-a):Papieros zawiera kilkaset a może i więcej substancji szkodliwych. Jak mówił Jan Pietrzak - cała tablica Mendelejewa. Wracając do tego co mowisz zastanawiam się, czy papieros zrobiony z liści tytoniu wychodowanych w warunkach domowych (działka) nie jest szzkodliwy? (mniej trujący)Jest, bo w tytoniu poza nikotyną są inne substancje. Choć nikotyny jest nawet sporo w papryce i pomidorach

przez ~AdrianW,
    2012-08-28 15:07:13

\'Greg\' napisał(-a):Jest, bo w tytoniu poza nikotyną są inne substancje. Choć nikotyny jest nawet sporo w papryce i pomidorach Oo to dlatego nie mogę bez nich żyć xD

przez ~Barry,
    2012-08-28 18:34:08

No, ale tym jaraniem zajmowali się ludzie od wieku wieków, Indianie palili fajkę pokoju czyli człowiek skłonności do nałogu wyssał już z mlekiem matki.

przez ~igor987,
    2012-08-29 18:58:27

Zdaje się że to właśnie Kolubowi zawdzięczany piersze liście tytoniu w Europie. Człowiek to już takie ciekawskie zwierzę, że musi wszyskiego spróbować. Pół biedy jeśli na próbach się kończy.

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 6
STRONA 1 z 6
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij