Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

Forum -

Codzienne picie napojów energetycznych
    przez ~Radzyn,
    2009-09-18 00:59:34

Przyznaje się bez bicia, że od czerwca wraz z Tatą pijemy napoje energetyczne prawie codziennie. Mało tego pije litr butelki tego napoju z Carrefoura (tak, tak szalony jestem) dziś tak pije i pije przed komputerem jak to bywa. I nagle złapał mnie lekki ból serca. Zmierzone ciśnienie 121/62 puls 78. Niby ciśnienie w porządku ale ból nadal był. Dziwny bo taki jak by duszący. A mam 23 lata i serce nawala? Coś nie tak. Jak to zwykle bywa mądry Polak po szkodzie zacząłem czytać o tanich napojach energetycznych. Z teg...więcej

przez ~Jacek.G,
    2009-09-18 07:19:25

Jak mnie pamięć nie myli to serce ,jeżeli boli to nieświadomie. Dopiero w krytycznych przypadkach nieświadomość informuje świadomość o zagrożeniu ,więc raczej nie masz co panikować i możesz rozluźnić zwieracze.

przez ~lecavalier,
    2009-09-18 11:06:08

Stary żartujesz z tym piciem od czerwca dzień w dzień po litrze? I to jeszcze tego shitu z C.?? Zobacz sobie ile tam jest cukru ewentualnie aspartanu!! Mam kolegę, który też tak robił i teraz codziennie zjada tabletki na żołądek. Napoje energetyczne są dla sportowców (mecze Fify przy kompie nie liczą się). Rzuć to gów... z C. i kup sobie Marvita!

przez ~Radzyn,
    2009-09-18 11:34:54

Akurat co do cukrów to wraz z Węglowodanami ich jest 10,5 g w 100ml czyli nie jest aż tak dużo. Więcej jest jak zjem 3 gałki lodów Najbardziej jednak mnie martwi to, że jest Tauryna której nie ma napisanej jako "Ilość tego składnika" tylko jest, że dziennie można spożywać 400mg/100ml jak i Kofeiny 30 mg/100mlA co do Carfurowskiego napoju to właśnie z tych tani najbardziej jest polecany. Ale chyba już nic nie jest zdrowe. Ale tak to już jest gdy się ma stresujące życie i czymś muszę się napędzać unikam alkoholi jak i papierosów to nałóg mnie złapał na picie tego napoju.

przez ~Czytacz,
    2009-09-18 11:59:30

\'lecavalier\' napisał(-a):Napoje energetyczne są dla sportowców (mecze Fify przy kompie nie liczą się).Moim zdaniem mylisz napoje energetyczne (Tiger, Red Bull itd.) z napojami izotonicznymi (Powerade, Gatorade itd.). Te drugie sa dedykowane dla sportowcow, te pierwsze sa... dla wszystkich, ale w bardzo umiarkowanych ilosciach. Picie energetykow w czasie uprawiania sportu jest niewskazane, ewentualnie jedna puszka przed treningiem, ale to tez z duzym wyprzedzeniem czasowym.Problem z energetykami jets glownie ta...więcej

przez ~Czytacz,
    2009-09-18 12:03:14

I jeszcze ciekawostka - w niektorych krajach sprzedaz energetykow jest zakazana z obawy na negatywny wplyw na zdrowie, a w takiej np. Anglii nie wolno sprzedawac drinkow z wodki i energetykow. Mozesz kupic shota i puszke, ale nie dostaniesz tego razem w szklance.

przez ~*Luki*,
    2009-09-18 12:42:57

Czytacz slusznie zauwazyl. Izotoniki mozna pic stosunkowo czesto, ale tez nie nalezy przesadzac. Co do energetykow ( Redbull etc) sprawa ma sie nieco inaczej. Nadcisnienie i problemy z krazeniem to i tak powazny skutek, a i nie jedyny. Ja nigdy nie przepadalem za energetykami i nie pilem ich prawie w ogole. Teraz jedynie pije 1 tygodniowo, gdy od paru godzin gram w klubie w pokera i potrzebuje lekkiego kopa po polnocy. ;-)Mimo wszystko, Radzyn, zdecydowanie lepszym nalogiem w Twoim przypadku bylaby kawa.Luki

przez ~Rainhart,
    2009-09-24 08:16:58

Nie wiem czy dobrze pamiętam , ale wydaje mi się że kiedyś na puszce red-bulla była informacja nawet o zakazie mieszania z alkoholem z powodu dużej szkodliwości. W MH czytałem kiedyś dość spory artykuł na ten temat i mieszanie z alkoholem może spowodować nawet zapadniecie w śpiączkę. Niestety więcej nie zapamiętałem więc dalej nie pomogę. Chyba że odnajdę MH ;]

przez ~Radzyn,
    2009-10-16 14:31:57

Przestałem pić ten napój to momentalnie problem zniknął. Czasami napije się Lenergy lub Tigera i jest git A ostatnio byłem na szczegółowym badaniu krwi i jest wszystko ok

przez ~SoltyS,
    2009-10-16 16:28:41

A tak z ciekawości, po co w ogóle piliście te napoje? Tak po prostu,bo Wam smakowały?

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 7
STRONA 1 z 7
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij