Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

Forum -

BCAA oraz białko serwatkowe
    przez ~ciaps,
    2009-04-16 19:45:50

Mam problem ze stosowaniem białka serwatkowego oraz kwasów BCAA. Mianowicie chodzi mi o to co zażywać po treningu jako pierwsze, kiedy zaś dołożyć drugi suplement bądź też czy opłaca się je oba brać po treningu?

przez ~SoltyS,
    2009-04-16 20:02:42

Ja uważam,że można to ze sobą połączyć i wziąć razem po trenie,ale to się mija z celem żeby brać BCAA kiedy bierze się serwatkę. Możesz również najpierw wziąć serwatkę,a np. BCAA za 1-2h później.Ps. Jaką masz tą serwatkę dokładnie?

przez ~Wykson,
    2009-04-16 21:09:55

a mi sie wydaje że lepiej bcaa po treningu a serwatke np wieczorem

przez ~adder,
    2009-04-16 22:24:29

Też jestem tego zdania. Serwantkę i tak pewnie będziesz brać na noc. A BCAA jest (tak myślę) szybciej przyswajalne.

przez ~SoltyS,
    2009-04-16 22:44:28

Wiecie, serwatkę to się bierze zazwyczaj 3 razy dziennie,wiec może wziąć nawet 1 porcje serwatki przed trenem , po trenie BCAA i przed snem znów serwatkę. Kombinacji jest wiele Mimo wszystko po dłuższym zastanowieniu przyznam Wam rację,lepiej jest tak jak Wy mówicie Ważną kwestią jest jeszcze odpowiednia ilość dostarczonego białka po treningu. Jeżeli tego BCAA weźmie ok 20-30 g to śmiało może jako 1 po trenie to brać,bo szybciej mu się przyswoją aniżeli serwatka.

przez ~Nikita,
    2009-04-17 09:37:29

BCAA najlepiej jest stosować zaraz po treningu, jako antykatabolik. Wchłania się szybciej od serwatki. Tak najlepiej zaraz po treningu dobrze jest sobie je łyknąć. Jeśli chodzi o serwatkę, szkoda że nie podałeś czy to koncentrat czy izolat albo matrix. Aczkolwiek serwatkę powiedzmy że w dni treningowe możesz zażywać 3x dziennie (rano na czczo, do 30 min. po treningu, przed snem), w dni nie treningowe 2x (rano i przed snem). Dodatkowo jeśli masz dużo tego BCAA, (polecam w proszku albo w dużych kapsułkach) możesz ...więcej

przez ~ciaps,
    2009-04-17 10:47:03

CYTAT(SoltyS @ Apr 16 2009, 19:55 PM) Ja uważam,że można to ze sobą połączyć i wziąć razem po trenie,ale to się mija z celem żeby brać BCAA kiedy bierze się serwatkę. Możesz również najpierw wziąć serwatkę,a np. BCAA za 1-2h później.Ps. Jaką masz tą serwatkę dokładnie?Moje aminokwasy to "AminoMax 6800" z firmy Trec, zaś serwatka to "Ultimate Protein" również tej firmy. Dodam również, że chciałbym wyrzeźbić swoją sylwetkę i przy okazji (lecz niekoniecznie) zrzucić zbędne kilogramy tłuszczu.Dziękuję za Wasze opinie!

przez ~Wykson,
    2009-04-17 10:59:54

ciaps.. a jak byś chciał wyrzeźbić sylwetke bez spalenia tłuszczu?

przez ~*Luki*,
    2009-04-17 12:12:31

Akurat tak sie sklada, ze koncze brac Ultimate Protein, a w nim znajduje sie BCAA + glutamina. Miedzy innymi dlatego przestalem brac BCAA w kapsulkach i zaczne je brac dopiero przy aerobach. Wydaje mi sie, ze Ultimate Protein zaspokaja moje zapotrzebowanie na ww BCAA.Luki

przez ~ciaps,
    2009-04-17 12:34:52

CYTAT(Wykson @ Apr 17 2009, 9:52 AM) ciaps.. a jak byś chciał wyrzeźbić sylwetke bez spalenia tłuszczu?Masz rację Mój błąd, wybacz, źle napisałem

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij