Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Trenuj jak Cristiano Ronaldo

Ronaldo to jeden z najdroższych piłkarzy świata, ale swoją grą udowadnia, że jest wart każdych pieniędzy. Wykorzystaj jego plan treningowy i popraw własną szybkość, wytrzymałość i siłę, aby jak CR7 decydować na boisku o zwycięstwach swego zespołu.

Trening Cristiano Ronaldo Nie tylko talentowi, ale też ciężkiej pracy nad szybkością, wytrzymałością i siłą Cristiano Ronaldo zawdzięcza to, że piłka po jego uderzeniu potrafi osiągnąć średnią prędkość ponad 100 km/h, przyspieszając dwa razy szybciej niż bolidy Formuły 1. (fot. Castrol)
Fenomen Portugalczyka to wypadkowa dwóch rzeczy: talentu i treningu. Mamy dla Ciebie dwie wiadomości. Ta zła to fakt, że na to, ile jest w Tobie piłkarskiego talentu, wpływu niestety nie mamy i nie znamy żadnego sposobu, by każdy miał go tyle, co Ronaldo. Może i dobrze. Ale nawet on nie stałby się jednym z najlepszych piłkarzy świata tylko dzięki zdolnościom. Sukces osiągnął dzięki ciężkiej pracy.

I tutaj jest ta dobra wiadomość: znamy szczegóły treningu Cristiano. Analizy piłkarzy występujących w pięciu najważniejszych ligach europejskich oraz na boiskach Ligi Mistrzów, przygotowane przez Castrol (castrolfootball.com), wyraźnie pokazują, że Ronaldo praktycznie we wszystkich podsumowaniach znajduje się na jednym z czołowych miejsc. Niesamowity wpływ Ronaldo na końcowy wynik meczów, w których gra, bierze się między innymi z idealnej mieszanki siły, przyspieszenia, szybkości, wytrzymałości i precyzji Portugalczyka.

Cristiano, co prawda, nie wygląda na strongmana, ale znany jest ze swojej siły i gdy zdejmuje koszulkę po wygranym meczu, widać wyraźnie każdy mięsień. To efekt solidnego treningu z ciężarami - podczas jednej sesji Ronaldo podnosi ponad 20 ton (program treningu siłowego Cristiano znajdziesz w dalszej części artykułu). To między innymi wizyty w siłowni sprawiają, że piłka uderzona przez Portugalczyka potrafi osiągnąć średnią prędkość ponad 100 km/h, w dodatku przyspieszając dwa razy szybciej niż bolidy Formuły 1. Sam piłkarz jest zresztą niewiele wolniejszy: potrafi biec z piłką z prędkością 33,6 km/h.

"Ta mieszanka siły i szybkości jest dla przeciwników zabójcza - mówi Marcel Desailly, dwukrotny triumfator Ligi Mistrzów i piłkarski ambasador Castrol. - W dodatku potrafi w czasie biegu oszukać obrońcę dryblingiem, strzela z obu nóg, a nieprzewidywalność jego zagrań zupełnie zaskakuje przeciwnika".

Te cechy też możesz wytrenować i pokażemy Ci jak - trening szybkościowo-wytrzymałościowy Cristiano zamieszczamy już na kolejnej stronie. Po kilku tygodniach sprawdź swoje postępy i kto wie, może któregoś dnia okaże się, że jesteś równie dobry jak Ronaldo. Ale najpierw sprawdź, z jakiego poziomu startujesz.

Test szybkości Ronaldo

Cristiano Ronaldo to jeden z najszybszych piłkarzy na tej planecie. Może nie będziesz tak szybki jak on, ale możesz być dużo szybszy, niż jesteś dziś. Oto test, który pomoże Ci sprawdzać Twoje postępy. 

Jak przeprowadzić ten test? Na początek dobrze się rozgrzej. Poproś kumpla o pomiar czasu. Zacznij test, stojąc przodem do bramki. Na znak obróć się i zacznij biec z piłką według trasy, którą widzisz na rysunku. Biegnąc jak najszybciej, wróć do punktu startu i strzel na bramkę. Zatrzymaj czas, gdy piłka znajdzie się w siatce.

 

fot. Castrol

 

1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Czy wiecie, że piłkarze też trenują siłowo? Zobaczcie, jak wygląda ich treninng na siłowni http://lepszytrener.pl/blog-trenera/trening-silowy-dla-pilkarzy
  ~Małgosia, 2017-06-28 17:34:00
 • avatar
  zgłoś
  skąd ten rysunek? na tym obrazku zaznaczone są odległości strzałkami.. jakim cudem od lini bramkowej do punku z którego wykonuje się "jedenastki" - rzuty karne (wykonywane z 11 metrów) jest 9+4 = 13 metrów???Pole karne nie ma 20 metrów a 16.. warto coś zweryfikować zanim się to opublikuje..może mało istotne ale grałem kiedyś sporo w piłkę i trochę w oczy koli..
  Bartoosh21, 2012-03-20 11:22:41
 • avatar
  zgłoś
  Już się wyjaśniła przyczyna pomyłki: dane były przeliczane z funtów i redaktor przeoczył tę jedną wartość. Właściwe obciążenie Ronaldo przy rwaniu to 90 kg.Zaktualizowaliśmy także wartości przy ćwiczeniach z obciążeniem własnego ciała do 85 kg (obecna masa ciała Cristiano).A jeśli chodzi o przysiady: 150 kg to nie jest wielkie wyzwanie dla zawodowego sportowca, np. .PozdrawiamMH Admin
  ~MH Admin, 2012-03-19 09:37:22
 • avatar
  zgłoś
  Faktycznie, wynik w rwaniu jest co najmniej sensacyjny. Poproszę redaktorów działu Fitness o skorygowanie informacji.PozdrMH Admin
  ~MH Admin, 2012-03-18 15:02:17
 • avatar
  zgłoś
  'pafeu' napisał(-a):Nie robcie zartow z ciezarami w tym artykule.150 kg w przysiadzie - ok, moge uwierzyc, ze najsilniejsi pilkarze tyle dzwigaja200 kg w rwaniu - wiecej niz w przysiadzie? juz cos nie gra,75 kg w MC - ahahah, powaznie? jest w stanie wyrwać prawie cwierc tony, a nie dobija do stu kg w MC, no bez jaj Panowie.Odkąd ukazał się artykuł czekałem aż ktoś w końcu zwróci uwagę, że liczby są z kosmosu ;d Tyle samo w rwaniu co na suwnicy na nogi...Co lepsze, jego 200 kg w rwaniu to... pobity o 13 kg rekord świata w kat. do 85 kg (Ronaldo waży 84).
  esplan, 2012-03-18 13:35:39
 • avatar
  zgłoś
  Nie robcie zartow z ciezarami w tym artykule.150 kg w przysiadzie - ok, moge uwierzyc, ze najsilniejsi pilkarze tyle dzwigaja200 kg w rwaniu - wiecej niz w przysiadzie? juz cos nie gra,75 kg w MC - ahahah, powaznie? jest w stanie wyrwać prawie cwierc tony, a nie dobija do stu kg w MC, no bez jaj Panowie.
  pafeu, 2012-03-18 12:03:14
 • avatar
  zgłoś
  Ronaldo to jeden z najdroższych piłkarzy świata, ale swoją grą udowadnia, że jest wart każdych pieniędzy. Wykorzystaj jego program treningowy i popraw własną szybkość, wytrzymałość i siłę, aby jak on decydować na boisku o zwycięstwach swego zespołu.
  Mens Health, 2012-03-15 17:04:06
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij