Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Trenuj i wyglądaj jak Matthew McConaughey

Specjalnie dla Matthew McConaugheya eksperci Men’s Health przygotowali program treningowy, który pozwolił mu rozbudować muskulaturę i poprawić kondycję. Wypróbuj go i przekonaj się sam, że świetny wygląd i doskonała forma nie są zastrzeżone tylko dla hollywoodzkich gwiazd.

fot. Coliena Rentmeester
Poznaj zasady, których przestrzega Matthew McConaughey i które pomogły mu odnieść sukces w pracy i treningu

 

Matthew zaczął ćwiczyć według naszego programu 10 miesięcy przed zdjęciami do filmu "Sahara". Chciał nie tylko poprawić swój sylwetkę i zwiększyć muskulaturę, ale również być kondycyjnie przygotowanym do ciężkiej pracy. Udało się w 100%, co było doskonale widać na ekranie. Wysiłek włożony w trening docenił także magazyn "People", uznając McConaugheya właścicielem najlepiej wyrzeźbionych mięśni brzucha.

Ty też możesz osiągnąć ten sam efekt. I nie musisz pracować przez cały rok. Pierwsze rezultaty zobaczysz już po 5 tygodniach. Plan treningowy jest zróżnicowany. Wykonujesz na przemian dwa programy ćwiczeń - A i B. Składają się one z zestawów ćwiczeń, które robisz jedno po drugim. Wykonuj od 8 do 15 powtórzeń każdego ćwiczenia.

Dodatkowo grasz w koszykówkę, siatkówkę, jeździsz na rowerze - uprawiasz sporty, które poprawiają pracę Twojego układu krążenia (trening kardio). Zmieniaj dyscypliny i czas ich trwania. Na pierwszy trening kardio poświęć 30, a na kolejny 45 minut. Trenuj na ergometrze wioślarskim, rowerku stacjonarnym i bieżni, zmieniając przyrządy co 5 minut. Pamiętaj o rozgrzewce przed treningiem i streczingu po treningu.

Przykładowo, Twój pierwszy tydzień będzie wyglądał następująco:

 • Poniedziałek: program A
 • Wtorek: trening kardio
 • Środa: program B
 • Czwartek: trening kardio
 • Piątek: program A

W sobotę lub niedzielę (albo w oba dni) możesz spokojnie pójść na imprezę, ale nie przesadzaj z wypitym alkoholem. W następnym tygodniu Twój trening powinien wyglądać w ten sposób:

 • Poniedziałek: program B
 • Wtorek: trening kardio
 • Środa: program A
 • Czwartek: trening kardio
 • Piątek: program B

 

Program A

Zestaw 1:
- rozpiętki z hantlami
- wyciskanie na ławce skośnej
- brzuszki na piłce

Powtórz zestaw od 2 do 4 razy.

Zestaw 2:
- podciąganie w szerokim nachwycie
- steper

Zestaw 3:
- wznosy tułowia na ławce skośnej
- prostowanie ramion na wyciągu górnym stojąc
- wypady z piłką lekarską - przenoś piłkę lekarską z prawej góry na lewy dół

Powtórz zestaw od 2 do 4 razy.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ja chce byc mizantropem jak Matthew w True Detective. Macie na to jakis trening?
  jugger, 2015-05-06 12:42:33
 • avatar
  zgłoś
  Ja ostatnio trafiłem na program Dariusza Brzezińskiego w tvn- mówił właśnie o treningu Matthew McConaughey'a- zacząłem ćwiczyć wg jego wskazówek- no nie powiem trening wymagający, ale czuję efekty. Poczytałem trochę na jego stronie też o diecie itp- bardzo przydatne, fachowe porady. Warto się zapoznać. Tu jest ten materiał o treningu: http://tvnmeteoactive.tvn24.pl/dieta,3016/hollywoodzki-szesciopak-w-zasiegu-reki,165906,0.html
  Ironman80, 2015-05-06 12:28:40
 • avatar
  zgłoś
  Na jednym treningu robisz wszystkie zestawy do niego przypisane. Miedzy cwiczeniami w zestawie nie robisz przerw, dopiero miedzy zestawami odpoczywasz. To schemat treningu troche podobny doo superserii...
  Czytacz, 2009-07-21 19:28:26
 • avatar
  zgłoś
  Ja mam pytanie odnoscie treningu typu A i B. Składaja sie one z kilku zestawów. Czy na jednym treningu nalezy wykonywac wszystkie zestawy? Czy po jednym na kazdym treningu?
  papito, 2009-07-21 16:06:28
 • avatar
  zgłoś
  Specjalnie dla Matthew McConaugheya trenerzy MH przygotowali program, który pomógł mu rozbudować muskulaturę i poprawić kondycję. Wypróbuj go i przekonaj się sam, że świetny wygląd nie jest zastrzeżony tylko dla hollywoodzkich gwiazd.http://www.menshealth.pl/fitness/Trenuj-i-...ughey-3569.html
  Mens Health, 2009-07-20 21:30:56
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij