Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Trening z taśmą: bicepsy, tricepsy i przedramiona

Jeśli chcesz wypracować imponującą sylwetkę, ćwiczenia mięśni ramion to absolutna podstawa. By osiągnąć świetne rezultaty nie potrzebujesz drogiego sprzętu. Oto trening z taśmami, dzięki któremu szybko dodasz kilka centymetrów do obwodu swojego ramienia.

Trening z taśmą: bicepsy, tricepsy i przedramiona fot. Iulian Valentin 2015/Shutterstock
Trening w domu

Trening z taśmami ma dwie zasadnicze zalety. Pierwsza: możesz go wykonać wszędzie, nawet w biurze. Druga: progresywny, liniowy wzrostu oporu nawet na chwilę nie pozwoli odpocząć Twoim mięśniom, przyspieszając efekty treningu.

Twój plan treningowy

Wykonuj poniższe ćwiczenia jedno po drugim, łącząc je w obwód. Każde z nich rób w maksymalnej liczbie powtórzeń – przestań dopiero wtedy, gdy poczujesz, że następnego powtórzenia nie dasz już rady zrobić.

Odpoczywaj 30 s między ćwiczeniami. Po wykonaniu wszystkich trzech zrób sobie półminutową pauzę i powtórz całość jeszcze dwukrotnie.

Trening z taśmą: bicepsy, tricepsy i przedramiona fot. Corbis, Art Streiber
3 kroki do celu

1. Rozpiętki stojąc

Weź taśmę i stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Ręce wyciągnij przed siebie. Rozciągnij mocno taśmę, prowadząc ręce na boki. Nie uginaj rąk w łokciach.

W końcowej fazie ruchu ściągnij mocno łopatki. Nie pochylaj się do przodu i trzymaj proste plecy.


Trening z taśmą: bicepsy, tricepsy i przedramiona fot. Corbis, Art Streiber
2. Prostowanie przedramion

Zamocuj wysoko taśmę i złap oburącz drugi jej koniec (jak na zdjęciu), zaciśnięte dłonie około 10 cm od siebie.

Odwróć się tyłem do mocowania i pochyl się do przodu, stając w półwykroku lewą nogą. Wyprostuj całkowicie ręce, zatrzymaj na chwilę ruch i wróć do pozycji startowej.


Trening z taśmą: bicepsy, tricepsy i przedramiona fot. Corbis, Art Streiber
3. Zginanie przedramion

Chwyć taśmę (jak na zdjęciu), zaciskając dłonie jakieś 30 cm od siebie. Stań na drugim końcu taśmy, stopy rozstawiając na szerokość bioder.

Zacznij od trzymania taśmy trochę poniżej linii pasa. Ugnij ręce w łokciach, przenosząc taśmę jak najbliżej barków. Wróć do startu.

Powyższe ćwiczenia pozwolą Ci w szybki sposób wypełnić rękawy koszulek, lecz o naprawdę wysokiej formie świadczy dobrze widoczne mięśnie brzucha. Oto kompleksowy trening, z którym poznacie się ze swoim sześciopakiem szybciej niż myślisz.

MH 01/2013

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Panowie polecam ze szczerego serca PAKIET DZIK na stronie www.igortreneronline.pl mój brat do niedawna borykał się z bardzo dużą otyłością.. Mało brakowało i przestałby wychodzić z domu, bo rówieśnicy się z niego śmiali. Skusiły go pozytywne opinie wielu firm na temat PAKIETU DZIK. I powiem Wam szczerze zmienił się nie do poznania.  Odkąd zaczął stosować wszystkie zalecenia to tłuszczu pozbywa się w oczach mam wrażenie jakby z każdym dniem jego sylwetka była dużo lepsza.  Dodatkowe plusy to, że zwiększył masę mięśniową na klatce i rękach. Prezentuje się bardzo okazale, moje koleżanki ciągle się za nim oglądają i pytają kto to. Hehe no takim braciszkiem to się można chwalić. Wejdźcie na www.igortreneronline.pl i sami sprawdźcie  Polecam
  maryska85, 2017-05-30 12:25:53
 • avatar
  zgłoś
  Jeśli chcesz wypracować imponującą sylwetkę, trening mięśni ramion to absolutna podstawa. By osiągnąć świetne rezultaty nie potrzebujesz drogiego sprzętu. Oto trening z taśmami, dzięki któremu szybko dodasz kilka centymetrów do obwodu.<br /><br /><a href="/fitness/Trening-z-tasma-bicepsy-tricepsy-i-przedramiona,5974,1"></a>
  Mens Health, 2015-03-24 09:15:04
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij