Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Testy sprawnościowe: twardziel czy przeciętniak?

Facetom często wydaje się, że są w lepszej formie, niż jest naprawdę. A jak jest w Twoim przypadku? Ciężko powiedzieć? Sprawdź więc, kim naprawdę jesteś: twardzielem czy przeciętniakiem, wykorzystując nasz test siły, sprawności i wytrzymałości.

fot. Jacek Heliasz - heliasz.com
Zobacz także: Fit IQ: co Ty wiesz o treningu i diecie?


Ten test składa się z 9 stacji, które dadzą odpowiedź na pytanie, czy Twoja forma już dzisiaj zasługuje na certyfikat jakości Men's Health, czy też masz jeszcze pewne zaległości treningowe do nadrobienia. Nie zostawimy Cię jednak samego - po każdej stacji podpowiadamy, jak możesz szybko poprawić to, co szybkiej poprawy wymaga.

Pamiętaj: Facet lubi być lepszy od innych. Ale twardzielem jest ten, kto pokonuje samego siebie. Wykonuj te testy co jakiś czas - pomogą Ci sprawdzić, czy i o ile jesteś silniejszy, szybszy i sprawniejszy niż byłeś tydzień, miesiąc czy rok temu.

SIŁA RAMION

Kobiety mierzą siłę w jeden sposób: czy on jest w stanie zanieść ją na rękach do sypialni. Wykonując ten test, przy okazji sprawdzisz, czy w drodze do łóżka przypadkiem nie upuścisz słodkiego ciężaru.

Test: Połóż się na podłodze tak, byś sięgał wyprostowanymi ramionami do drążka ustawionego na podpórkach (możesz podłożyć książki pod nogi krzesła). Złap drążek nachwytem i podciągnij się na rękach, utrzymując ciało sztywne w biodrach. Zmierz, jak długo wytrzymasz w tej pozycji.

 

fot. Jacek Heliasz - heliasz.com

 

Twój wiek
dostatecznie dobrze
celująco
bez znaczenia  11-20 sek. 21-30 sek. +31 sek.
1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  W tym teście Coopera trudno jest znaleźć granicę czy się jest przeciętnym czy ponad przeciętnym śmiertelnikiem Test może stwierdzić bardzo dobrą formę i zarazem bardzo złą dla osoby biegającej już z pewnym stażem... czy o to chodzi ?
  ~Borys, 2009-11-15 13:17:34
 • avatar
  zgłoś
  A ja niedawno od instruktora sil specjalnych slyszalem, ze ten test Coopera jest o kant dupy potluc.Tak naprawde chyba nie ma uniwersalnych testow tego typu... A kazdy z nich moze byc bodzcem do wziecia sie za siebie w koncu
  Czytacz, 2009-11-15 12:58:59
 • avatar
  zgłoś
  Hmm... mnie zastanawia SYLWETKA... stosunek obwodu pasa do obwodu bioder. Ten test deprymuje mężczyzn, którym natura dała szerszą miednicę. Mam rozumieć, że w tym przypadku trzeba dążyć do talii osy ? Czy nie lepszy byłby np. stosunek obwodu klatki piersiowej do pasa ?
  ~Borys, 2009-11-15 12:54:47
 • avatar
  zgłoś
  Nie chcę nikogo urazić, ale ten test jest ŚMIESZNY Tak naprawdę nie pokazuje niczego. Na przykład przez test Coopera miałbym już większą wiedzę co do swojej formy - jeśli chodzi o wytrzymałość. Inne cechy motoryczne też można dużo lepiej sprawdzić.
  bartolomeo107, 2009-11-15 10:45:53
 • avatar
  zgłoś
   Ale ze mnie twardziel :D
  Waldemar, 2009-11-11 14:15:55
 • avatar
  zgłoś
  W tekście napisano:CYTATTest: Trzymając ręce za głową, wykonaj tyle uniesień tułowia i nóg jednocześnie, ile tylko zdołasz. Do pełnego zmęczenia.Czyli tak jak pokazuje to zdjęcie:http://www.menshealth.pl/m/191/jh_test_fit...e53e120728f.jpgWybaczcie ale trzymając ręce za głową sztuką jest utrzymanie w takiej pozycji równowagi, że o wykonaniu płynnych powtórzeń nie wspomnę. Środek ciężkości przenosi się za bardzo w kierunku głowy Taki V-up zawsze jest pokazywany z rękami przed sobą by stabilizować pozycję i rozłożyć punk ciężkości. Coś jak tutaj:http://img266.imageshack.us/img266/806/vupy.jpgDwa że unieść tak wysoko równocześnie tułów i nogi jak to pokazano na zdjęciu nad testem , to raczej kobiety na zaawansowanym pilates są w stanie wykonać Jak test ma mieć sens to powinien precyzować wysokość unoszenia tułowia i nóg, czy to ma być 10-20 cm czy 30-45 jak na zdjęciu.
  Ksin, 2009-11-11 11:24:22
 • avatar
  zgłoś
  Facetom często wydaje się, że są w lepszej formie, niż jest naprawdę. A jak jest w Twoim przypadku? Ciężko powiedzieć? Sprawdź więc, kim naprawdę jesteś: twardzielem czy przeciętniakiem, wykorzystując nasz test siły, sprawności i wytrzymałości.http://www.menshealth.pl/fitness/Test-praw...tniak-3698.html
  Mens Health, 2009-11-11 01:23:10
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij