Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Tempo na medal

Jak to jest, że to, co wymaga ogromnej siły (przynajmniej tak się wydaje nam, amatorom), przychodzi zawodowcom z taką lekkością? Tajemnica tkwi we właściwym tempie. Ustaw swój wewnętrzny metronom i przenieś swoje bieganie, pływanie, jazdę na rowerze i grę w tenisa na mistrzowski poziom.

fot. © Rodolfo Arpia 2008/shutterstock.com
BIEGANIE

Rytm. Staraj się biegać w tempie 90 kroków na minutę.

Sposób. Krótsze, ale częste kroki są efektywniejsze - mniej męczą. Biegaj z górki (znajdź taką o małym nachyleniu). Mięśnie zapamiętają właściwy rytm (tzw. pamięć mięśniowa) przy trasach płaskich. Lekko stawiaj stopy i skoncentruj się na szybkich ruchach nóg.

TENIS ZIEMNY

Rytm. Naucz się płynnego uderzenia.

Sposób. Czekaj do ostatniej chwili z przyspieszeniem ruchu rakiety przy forhandzie czy backhandzie. Zrób to tuż przed kontaktem piłki z rakietą. Wtedy będzie miała największą moc i rotację. Zamiast twardego uderzenia rób ruch, jakkbyś łapał piłkę rakietą. Trochę tak, jakbyś łapał motyle.

KOLARSTWO

Rytm. Pedałuj z kadencją około 100.

Sposób. Kadencja to ilość obrotów na minutę. Staraj się tak pedałować, jakbyś chciał wyżej unosić kolana. Naucz się jeździć w takim tempie, pracując tylko nogami, bez poruszania całej sylwetki na siodełku. Zacznij od trzech minutowych interwałów, z przerwami po 1-2 minuty. Twoje nogi nauczą się szybkich obrotów, a tułów pozostanie stabilny. Będziesz pewnie siedział w siodle przy większych prędkościach.

PŁYWANIE

Rytm. Pokonuj basen w tempie 30 ruchów na 50 metrów.

Sposób. Wyciągaj się mocno do przodu, pamiętając, by łokcie zawsze były powyżej przedramion.

Men's Health 10/2007

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !
  ~asa, 2017-08-17 13:45:17
 • avatar
  zgłoś
  Jak to jest, że to, co wymaga ogromnej siły (przynajmniej tak się wydaje nam, amatorom), przychodzi zawodowcom z taką lekkością? Tajemnica tkwi we właściwym tempie. Ustaw swój wewnętrzny metronom i wygrywaj.
  Mens Health, 2008-12-21 21:22:58
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij