Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.9

Tabata: w 6 tygodni do lepszej sprawności

Trening tabata to nie magiczny trik. To japoński trening interwałowy, którego podstawą są ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała. Umożliwia on poprawę sprawności aż o 28% w ciągu 6 tygodni. Brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe? Spróbuj, a gwarantujemy, że nie będziesz żałował.

facet robiący pompki fot. baranq, 2015, shutterstock.com
Twój plan treningowy

Wykonaj pierwsze ćwiczenie przez 20 sekund, a następnie przez 10 s odpocznij. Powtarzaj ten cykl przez 4 minuty. Odpocznij od 60 s do 90 s, a następnie zrób tak samo z pozostałymi dwoma ćwiczeniami.

Wykonuj ten program trzy dni w tygodniu; jeden dzień między sesjami zarezerwuj na regenerację.

tabata fot. Rodale Images
1. Podciąganie

Chwyć drążek podchwytem nieco szerzej niż szerokość barków. Nogi zegnij w kolanach i skrzyżuj łydki. Wykorzystując siłę pleców i ramion, podciągnij się, aż Twoja broda znajdzie się nad drążkiem. Zatrzymaj na moment ruch, po czym powoli opuść się do pozycji startowej.

tabata fot. Rodale Images
2. Przysiady z rękoma za głową

Stań ze stopami rozstawionymi trochę szerzej niż barki. Ręce trzymaj za głową, łokcie rozstaw na boki. Nie pochylając się do przodu, zrób przysiad, aż uda będą równoległe do podłogi. Wróć do pozycji startowej, starając się mieć całe stopy oparte o podłoże.

Wersja dla twardzieli: staraj się podskoczyć tak wysoko, jak tylko dasz radę.

tabata fot. Rodale Images
3. Pompki

Zacznij od pozycji startowej do klasycznej pompki. Dłonie ustaw równolegle w linii barków, kładąc je pod nimi lub nieco szerzej. Napnij brzuch i trzymaj pośladki tak, by całe ciało tworzyło linię prostą.

Powoli zegnij ramiona, opuszczając klatkę piersiową praktycznie do podłoża (1-2 centymetry nad nim), a potem dynamicznie wróć do pozycji startowej.

MH 02/11

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Panowie jeśli chcecie zrobić super rzeźbę to polecam www.igortreneronline.pl dzięki jego PAKIETOWI DZIK czyli diety, treningowi i suplementacji w ciągu bodajże 2 miesięcy pozbyłem się około 10 kg tłuszczu. Najbardziej zaskakujące jest to, że przy okazji dobudowałem prawie tyle samo masy mięśniowej. Genialne efekty a koszt bardzo niewielki – bo jest tam teraz promocja 50% na wszystkie plany i pakiety. Na stronce można zobaczyć pozostałe przemiany po PAKIECIE DZIK wejdźcie i sami sprawdźcie www.igortreneronline.pl
  maryska85, 2017-05-28 13:00:30
 • avatar
  zgłoś
  Trening tabata to nie magiczny trik. To japoński trening interwałowy, którego podstawą są ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała. Umożliwia on poprawę sprawności aż o 28% w ciągu 6 tygodni. Brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe? Spróbuj, a gwarantujemy, że nie będziesz żałował.<br /><br /><a href="/fitness/Tabata-zbuduj-sile-jak-samuraj,6495,1"></a>
  Mens Health, 2015-04-24 11:43:20
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij