Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Siła, kondycja, zdrowie: lepsza forma w 5 krokach

Do rywalizacji z przyjacielem dodaj kilka prostych ćwiczeń, żeby wypracować formę życia.

biegający facet fot. Getty Images
Australijscy naukowcy polecają tenisa z ćwiczeniami wykorzystującymi ciężar Twojego ciała. Dlaczego? Bo najnowsze badanie wykazało, że podczas 50-minutowej sesji takie połączenie pozwala utrzymywać tętno na poziomie 74% tętna maksymalnego. "W takiej grze nie ma praktycznie przerw" – mówi autor badania, dr Alistair Murphy z Charles Sturt University. Nic dziwnego, skoro za każdym razem, gdy piłka wypadnie z kortu, robisz przez minutę przysiady, pompki lub pajacyki. Nagroda? Lepsza kondycja i większe mięśnie.

Chcesz jeszcze lepiej przygotować się do pojedynku na korcie? Oto kompletny poradnik dla początkującego tenisisty.

Płaski brzuch w trzech krokach

Do swojego treningu dodaj te 3 proste ćwiczenia na mięśnie brzucha. Wykonuj 5 serii po 5 powtórzeń. Dadzą Ci w kość, ale szybko zobaczysz efekty.

Deska Ustaw się, jakbyś chciał zrobić pompkę, po czym oprzyj się na łokciach. Ciało od czubka głowy do pięt powinno być równoległe do podłoża. Wytrzymaj 10 sekund – to 1 powtórzenie.

Bird dog Unieś wysoko prawą nogę i lewą rękę, aż będą równoległe do podłoża. Zatrzymaj ruch na 10 sekund, wróć do startu i zrób to samo na drugą stronę. To jedno powtórzenie.

Deska bokiem Połóż się na boku i dźwignij na przedramię. Stopy ułóż jedna na drugiej. Unieś biodra i zatrzymaj ruch na 10 sekund. Wolną rękę oprzyj na biodrze albo wyprostuj wzdłuż tułowia.

Sprzęt to zdrowie

39 procent - o tyle zmniejszysz ryzyko kontuzji, gdy kupisz drugą parę butów biegowych. Dlaczego? Bo, jak wynika z badań opublikowanych w "Scandinavian Journal of Medicine & Science in Sport", zaczniesz lepiej dobierać buty do trasy.

W rytmie bitów

Naukowcy nie tylko potwierdzili to, co instynktownie wiedzieliśmy już od dawna, ale zwrócili uwagę na nowy, zaskakujący fakt. Okazuje się, że słuchanie muzyki podczas biegu nie tylko pozwala przyspieszyć, ale i skraca czas regeneracji! Jakie utwory wybierać? Przed i w trakcie treningu takie, które dodają Ci energii. "Bo najlepsza jest muzyka, która pomaga Ci się zrelaksować" – mówi autor badania, dr Marcelo Bigliassi.

Nowa polityka

Naukowcy nie tylko potwierdzili to, co instynktownie wiedzieliśmy już od dawna, ale zwrócili uwagę na nowy, zaskakujący fakt. Okazuje się, że słuchanie muzyki podczas biegu nie tylko pozwala przyspieszyć, ale i skraca czas regeneracji! Jakie utwory wybierać? Przed i w trakcie treningu takie, które dodają Ci energii. "Bo najlepsza jest muzyka, która pomaga Ci się zrelaksować" – mówi autor badania, dr Marcelo Big

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    JEDYNE ROZWIĄZANIE TO PAKIET DZIK „PAKIET DZIK” JEDYNY, ORYGINALNY, REWELACYJNY "WSPANIAŁE MIĘŚNIE PRZY MINIMUM WYSIŁKU" ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK – CZYLI KOMPLEKSOWY ZESTAW KTÓRY POMAGA KAŻDEMU. NIEWAŻNE JAK WYGLĄDASZ, CZY MASZ W TEJ CHWILI 50 KILO NADWAGI CZY 50 KILO NIEDOWAGI Z TYM PAKIETEM BUDUJESZ MIĘŚNIE I SPALASZ NIECHCIANY TŁUSZCZ. PIERWSZE ZMIANY W SYLWETCE SĄ WIDOCZNE JUŻ PO KILKU DNIACH. KAŻDY PAKIET DZIK JEST DOPASOWANY INDYWIDUALNIE DO DANEJ OSOBY. ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK POZWALA NA SPALANIE TŁUSZCZU PRZY JEDNOCZESNEJ BUDOWIE MASY MIĘŚNIOWEJ DZIĘKI PRZEMIANIE ROZŁOŻONEJ NA PRECYZYJNE MIKRO CYKLE. UWAGA PAKIET DZIK NIE ZAWIERA STOSOWANIA NIEBEZPIECZNYCH STERYDÓW. CAŁA PRZEMIANA JEST ABSOLUTNIE KONTROLOWANA I BEZPIECZNA. ĆWICZENIA Z PAKIETU DZIK MOŻESZ WYKONYWAĆ W DOMU BEZ POTRZEBY CHODZENIA NA SIŁOWNIĘ. ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK ZAWIERA W SOBIE PROFESJONALNIE PRZYGOTOWANE: PLAN TRENINGOWY, PLAN ŻYWIENIOWY, PLAN SUPLEMENTACJI NA CAŁY OKRES TWOJEJ PRZEMIANY. PLANY KTÓRE DOSTAJESZ ODE MNIE MOŻNA RÓWNIEŻ STOSOWAĆ PÓŹNIEJ PO ZAKOŃCZENIU PRZEMIANY I UZYSKIWAĆ CORAZ WSPANIALSZE REZULTATY. ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl DODATKOWO W PAKIECIE DZIK DOSTAJESZ SEKRETNĄ WIEDZĘ OPRACOWANĄ PRZEZ SPECJALISTÓW, PODZIELONĄ NA ETAPY KIEDY MASZ JĄ STOSOWAĆ. TA WIEDZA JEST DOSTĘPNA TYLKO DLA WYBRANYCH. (UWAGA PAKIET DZIK JEST TO JEDYNE TAK KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE W CAŁEJ POLSCE I EUROPIE.) ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl TO WSZYSTKO POZWALA CI WRESZCIE NA EKSTREMALNIE SKUTECZNĄ I SZYBKĄ PRZEMIANĘ CO DAJE PAKIET DZIK: -EKSPRESOWO SPALASZ NIECHCIANY TŁUSZCZ - JEDNOCZEŚNIE BUDUJESZ POKAŹNE MIĘŚNIE - JESTEŚ SILNIEJSZY I SPRAWNIEJSZY - JESTEŚ ZDROWY I PEŁEN ENERGII - TWOJA KONDYCJA ZDECYDOWANIE SIĘ POPRAWIA - STAJESZ SIĘ ODPORNY NA CHOROBY - TWOJE WYNIKI BADAŃ SĄ O WIELE LEPSZE - WYDŁUŻASZ SWOJE ŻYCIE NAWET O 20 LAT - MASZ LEPSZE SAMOPOCZUCIE - WZRASTA TWOJA SAMOOCENA. JESTEŚ PEWNIEJSZY SIEBIE - KOBIETY CIĘ PODZIWIAJĄ - MĘŻCZYŹNI ZAZDROSZCZĄ ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl
    Jeich, 2017-10-21 21:39:40
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij