Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Rwanie sztangi (snatch): prawidłowa technika [Krok po kroku]

Możesz spokojnie zapomnieć o skomplikowanych planach treningowych, składających się z dziesiątek różnych ćwiczeń.

rwanie sztangi fot. Kamil Majdański
Podrzut i rwanie wystarczą, żebyś w miesiąc przemodelował swoją sylwetkę.

1. Ustaw się jak do martwego ciągu. Stopy i kolana rozstaw na szerokość bioder. Weź wdech i opuść biodra do pozycji przysiadu, chwytając sztangę szerokim chwytem, na zamek. Zachowaj proste plecy, barki ściągnięte do tyłu. Podnieś biodra, aby poczuć napięcie w pośladkach i mięśniu dwugłowym.

rwanie sztangi fot. Kamil Majdański
2. Rozpocznij wstawanie ze sztangą, prostując nogi w biodrach i kolanach. Gdy sztanga minie kolana, pchnij biodra mocno w przód. Trzymaj sztangę przez cały czas blisko ciała.

rwanie sztangi fot. Kamil Majdański
3. Szarpnij sztangę mocno w górę, unosząc barki i wspinając się na palce. Cały czas sztangę prowadź blisko ciała. Przenieś ją nad głowę od razu na wyprostowanych ramionach. Rozrzuć stopy do boku, schodząc jednocześnie do przysiadu. Zablokuj łokcie, starając się sztangę trzymać w jednej płaszczyźnie z kręgosłupem.

rwanie sztangi fot. Kamil Majdański
4. Utrzymując sztangę nad głowę, wstań z przysiadu. Zakończyłeś właśnie pełne powtórzenie – możesz spokojnie odrzucić sztangę na pomost. Przetocz ją z powrotem na miejsce startu, aby zaliczyć kolejną repetę. Pamiętaj, aby trening zaczynać zawsze z pustym gryfem – obciążenie zwiększaj stopniowo.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Wygraj konkurs przemiana miesiąca i zgarnij nawet 10.000 złotych na www.igortreneronline.pl ! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wygraj konkurs przemiana miesiąca i zgarnij nawet 10.000 złotych na www.igortreneronline.pl !
    terminator87, 2017-10-20 23:25:39
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij