Pompki: przepis na większą klatkę

Poleć ten artykuł:

Ten 8-tygodniowy program zbuduje Twoją klatkę wyłącznie dzięki pompkom. Większą, silniejszą, bardziej wypukłą - taką, która budzi respekt i na której zechce położyć głowę każda kobieta. Co więcej, osiągniesz to, nawet nie wychodząc z domu.

Żaden facet nie lubi, gdy porównuje się jego klatkę do leju po bombie. Na szczęście niewiele potrzeba, by takie docinki miały niewiele wspólnego z rzeczywistością. Spójrzmy prawdzie w oczy: wyciskanie sztangi na ławce jest nie do przecenienia i na pewno , jeśli tylko masz taką możliwość, nie wyrzucaj tego doskonałego ćwiczenia ze swojego treningu.

Ale możesz dodać sporo centymetrów do obwodu klaty i znacząco ją wzmocnić, nie biorąc do ręki sztangi i nie dotykając żadnej maszyny. Wystarczy do tego tylko obciążenie własnego ciała. W dodatku wykonując jeden rodzaj ćwiczeń, i to takich, które każdy facet zna od dziecka i zapewne nie raz w swoim życiu już je wykonywał. Pompki.

Dzięki pompkom Twoja klata zacznie rosnąć tak szybko, jak stadion narodowy. Będziesz dużo silniejszy i lepiej wyrzeźbiony, musisz tylko dojść do takiego momentu, w którym będziesz w stanie zrobić 60 powtórzeń. Być może teraz nie jesteś w stanie wykonać nawet kilku, ale za jakiś czas - jeśli tylko będziesz wystarczająco wytrwały i konsekwentny - już nawet nie zechcesz próbować jakichkolwiek innych sposobów na budowanie klatki swoich marzeń.

Plan treningowy: 8 tygodni do celu

Ten program składa się z 3 faz. Pierwsza buduje wytrzymałość, druga siłę, a trzecia dynamikę i szybkość, co daje fundament do budowania jeszcze większej masy. Zanim rozpoczniesz, powinieneś być w stanie zrobić 20 pompek bez przerwy. Jeśli nie możesz, rób pompki 3 razy w tygodniu po 3 serie (tyle powtórzeń, ile dasz radę), odpoczywając między seriami 3 minuty.

Jak powinna wyglądać Twoja prawidłowo wykonana pompka? Opuszczaj się nisko, ale patrz na wprost. Połóż pod tułowiem butelkę z wodą i licz tylko te powtórzenia, w których dotkniesz jej klatką. Ten program to seria ćwiczeń będących wariantem klasycznej pompki. Jeśli chcesz go sobie dodatkowo utrudnić, trenuj na piłce.

 

Faza 1: tydzień 1 i 2


Wykonuj poniższe ćwiczenia 2-3 razy w tygodniu, w proponowanej kolejności. Zrób po 3 serie każdego z nich, odpoczywając między seriami po 1-2 minuty. Staraj się zrobić w każdej serii 10-15 powtórzeń. Jeśli nie dajesz rady, wykonuj maksymalną ilość pompek, na jaką Cię stać.

 

1. Pompki w szerokim rozstawie rąk:
Wykonuj klasyczne pompki, ale dłonie rozstaw szerzej niż Twoje barki.

 

 

2. Pompki pikowe:
Zrób pompkę na tak ułożonych rękach, by dotykały się kciukami i palcami wskazującymi - przestrzeń wewnątrz połączonych palcami dłoni powinna przypominać karciany symbol pik.

Tagi: fitness | trening siłowy | pompki | klatka piersiowa | tors | budowanie mięśni

Oceń artykuł:

3.9

Skomentuj (67)

jugger, 10 marca 2015, 17:12

W tym wieku chlopak? Syn moze? :D

Magda75, 10 marca 2015, 16:58

Albo zrób sobie parę (dodatkowych) sekund przerwy, a w miarę poprawy kondycji skracaj to do stanu wyjściowego.
Mój chłopak testuje ten trening, dam znać jakie osiągnął rezultaty

Leif, 17 lutego 2015, 11:31

Albo zrób sobie parę (dodatkowych) sekund przerwy, a w miarę poprawy kondycji skracaj to do stanu wyjściowego.

Mauaku, 17 lutego 2015, 07:11

zmniejsz ilość serii, wydłuż czas pojedynczego powtórzenia.

samsonee, 16 lutego 2015, 23:52

co mam zrobić gdy w 2 fazie nie daje rady zrobić ostatniego ćwiczenia ? poprzednie robię 4x10 , 4x10, 4x5 a na ostatnie ćwiczenie nie mam już sił. mam je czymś zastąpić ?
przejdź do forum

Men's Health poleca