Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ
487OCEŃ
3.1

Podciąganie na drążku: 4 treningowe triki

Podciąganie to treningowy klasyk. Z tej prostej przyczyny każdy facet na widok drążka powinien mieć bezwarunkowy odruch, który kończy się serią kilku porządnych powtórzeń. Oto 4 tipy, dzięki którym podciąganie doprowadzisz do perfekcji. 

podciąganie na drążku fot. Beth Bischoff

To stare jak świat ćwiczenie nie tylko buduje bowiem prawie całą górę ciała, lecz jest również najlepszym testem siły. Testem, po którym – dodajmy – żałować będziesz wszystkich nadprogramowych kalorii, na które kiedykolwiek się skusiłeś.

podciąganie na drążku fot. +ISM

Ściągnij mocno łopatki

Większość facetów po prostu podskakuje i łapie drążek, a potem za wszelką cenę próbuje się podciągnąć. To błąd, który zwiększa ryzyko kontuzji. Zanim zaczniesz iść w górę, ściągnij mocno łopatki do siebie i w dół, by stabilizować sylwetkę. 

podciąganie na drążku fot. +ISM

Napnij pośladki

Ta prosta czynność pomaga ustabilizować sylwetkę. To ważne nie tylko ze względu na minimalizowanie szans wystąpienia kontuzji. Jeśli chcesz powiększyć plecy, musisz dać im naprawdę solidny wycisk. Stabilna sylwetka to tego gwarancja. 

podciąganie na drążku fot. +ISM

Idź w górę

Żeby podciągnięcie uznać za zaliczone, musisz minąć brodą drążek, a nawet dotknąć go klatką piersiową. Ruch w górę wykonuj możliwie szybko, starając się wyobrazić sobie, że to drążek ściągasz do klatki, a nie sam do niego dążysz. 

podciąganie na drążku fot. +ISM

Prostuj do końca ręce

Nawet nie próbuj oszukiwać. Pewnie, że łatwiej jest tylko częściowo wyprostować ręce i od razu wracać do góry. Tyle że takie ćwiczenie trudno nazwać podciąganiem. Następnym razem, zanim zaczniesz kolejne powtórzenie, na 2 s zatrzymaj się w pełnym wyproście rąk. 

MH 10/2014

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  dzony- Podciągnięcie na drążku to ruch z pełnego zwisu, aż do momentu, gdy broda znajdzie się na wysokości drążka.
  ~jawor, 2016-10-20 12:45:41
 • avatar
  zgłoś
  Jakie prostowanie rąk do końca. Żeby stawy obciążać. Pisze te artykuły ktoś kto nie ma pojęcia.
  ~dzony, 2016-10-19 16:22:11
 • avatar
  zgłoś
  Gdy ćwiczymy nad prawidłową techniką, zwłaszcza gdy jesteśmy początkujący to warto popracować ułatwiając sobie np ćwiczyć z asekuracja partnera lub pomagać sobie krzeslem pod stopami, zapraszam na swoj blog http://facetwformie.pl
  facetwformie, 2015-10-24 13:04:05
 • avatar
  zgłoś
  Podciąganie to treningowy klasyk. Z tej prostej przyczyny każdy facet na widok drążka powinien mieć bezwarunkowy odruch, który kończy się serią kilku porządnych powtórzeń. Oto 4 tipy, dzięki którym podciąganie doprowadzisz do perfekcji.<br /><br /><a href="/fitness/Podciaganie-na-drazku-4-treningowe-triki,7403,1"></a>
  Mens Health, 2015-10-21 14:35:35
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij