Men's Health poleca:

Mocne tyły: 4 ćwiczenia na plecy

Poleć ten artykuł:

Nie odwracaj się plecami do swoich pleców. Wystarczy, że zainwestujesz zaledwie 7 minut w prosty trening mięśni grzbietu dziennie, by nie martwić się bólami w krzyżu i uniknąć wizyty u kręgarza.

Ten program wykonuj raz dziennie każdego dnia. Przy treningu grzbietu nie musisz wypoczywać pomiędzy treningami, gdyż przede wszystkim powinno zależeć Ci na wytrzymałości, a nie wzroście masy mięśniowej. Ćwiczenia wykonuj w obwodzie, czyli jedno po drugim, nie robiąc przerw odpoczynkowych.

Zanim zaczniesz ćwiczyć, zrób test wytrzymałości mieśni grzbietu zamieszczony w tym artykule - powtórz go później po miesiącu treningu, aby sprawdzić, jak bardzo je wzmocniłeś.

Jeśli cierpisz z powodu bólu w krzyżu wykonuj ten trening popołudniu lub co najmniej 2 godziny od wstania z łóżka. Dlaczego? Krążki międzykręgowe amortyzują i przenoszą obciążenia, na które jest narażony kręgosłup. Działają trochę jak poduszki wypełnione płynem. Ponieważ rano są mocno nawodnione, stają się przez to twardsze, większe i mniej elastyczne. Wszelkiego rodzaju skłony powodują wtedy również większe naprężenia w kręgosłupie.

1. Koci grzbiet:
Mimo że program ma za zadanie zwiększyć wytrzymałość mięśni pleców i brzucha, bardzo ważne jest, by na początku nieco je rozluźnić. Trzeba również "rozgrzać" kręgosłup poprzez wygięcia w niewielkich zakresach ruchu. Pamiętaj, że nie jest to rozciąganie i nie wykonuj ćwiczenia w pełnym zakresie ruchu.

Przyjmij pozycję w klęku podpartym. Uda i ramiona powinny być równoległe do siebie, a kolana rozstawione na szerokość barków. Zaczynając z tej pozycji, powoli obniż głowę, wsuwając ją między ramiona i jednocześnie podnosząc kręgosłup w odcinku piersiowym - robisz koci grzbiet.

Następnie obniż powoli kręgosłup, unosząc jednocześnie głowę. Rozciągaj do góry szyję i równocześnie obniżaj kręgosłup, zbliżając brzuch jak najbliżej podłoża.

Cały ruch wykonuj powoli i bez maksymalnego wygięcia zarówno do góry, jak i w dół. Zrób od 5 do 8 powtórzeń.

Tagi: fitness |trening grzbietu |mięśnie grzbietu |plecy |trening wytrzymałościowy |plecy

Oceń artykuł:

3,10

Skomentuj (4)

PlopiX, 13 lutego 2011, 16:37

Ten program wykonuj raz dziennie każdego dnia. Przy treningu grzbietu nie musisz wypoczywać pomiędzy treningami, gdyż przede wszystkim powinno zależeć Ci na wytrzymałości, a nie wzroście masy mięśniowej.
To znaczy,że odpoczynek pomaga we wzroście masy mięśniowej ale to ćwiczę również wzmacnia brzuch nie wiem czy brzuch można ćwiczyć codziennie?Jeśli tak to proszę o odpis i podania mi tematów jakie mięśnie można ćwiczyć codziennie??

*Luki*, 12 kwietnia 2009, 15:04

CYTAT(Morfeusz @ Apr 12 2009, 15:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
[usuniete ze wzgledu na naruszenie pkt. 2 Zasad forum]

Na szczescie nie jestes tu redaktorem, tak wiec NO PANIC.
Luki

Keane, 12 kwietnia 2009, 13:43

CYTAT(Morfeusz @ Apr 12 2009, 15:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
[usuniete ze wzgledu na naruszenie pkt. 2 Zasad forum]

Obniżasz poziom ;]. zapraszam do rejestracji.

Morfeusz, 12 kwietnia 2009, 13:19

[usuniete ze wzgledu na naruszenie pkt. 2 Zasad forum]
przejdź do forum

Men's Health poleca

Atlas ćwiczeń MH MH poleca: Trening 300 Spartan? MH poleca: Dotykometr - pieszczoty, które ona uwielbia MH poleca: Suplementy od A do Z
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij