Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ
207

2


OCEŃ
3.4

MH testuje: trening tabata

Czy cztery minuty to dużo? Twoja dziewczyna powie, że nie, ale dla Twojej formy to może być bardzo dużo. Tyle czasu zajmuje bowiem trening tabata - intensywny, szybki, wykańczający. Sprawdź, jak poradził sobie z nim jeden z naszych redaktorów. 

Tabata, pompki fot. shutterstock.com

Jeśli w tym roku, rozbierając się na plaży, nie chcesz powtarzać ulubionej maksymy naszych piłkarzy – za rok na pewno się uda – zadbaj o formę już teraz. Ja chcę mieć płaski brzuch i widoczne mięśnie, więc bez wahania podjąłem się kolejnego wyzwania – treningu tabata.

Cztery tygodnie codziennych ćwiczeń po, uwaga!, tylko cztery minuty. Żeby przyspieszyć efekty, ćwiczyłem dwa razy dziennie. Cel? Redukcja tkanki tłuszczowej, głównie z okolic brzucha, czyli po ludzku – pozbycie się oponki. Nastawienie? Sceptyczne. Ale po kolei.

Po pierwsze: co to jest tabata? Twórcą tej metody jest japoński uczony Izumi Tabata, który szukał sposobu na zwiększenie wydolności aerobowej i anaerobowej. Intensywny, krótki i skuteczny trening – to główne założenia tabaty. Po drugie: dlaczego właśnie tabata? Wyjątkowość tej metody polega na tym, że cały trening trwa jedynie cztery minuty. Efektem „ubocznym” jest podkręcenie metabolizmu i spalanie tłuszczu.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  2 razy dziennie Tabata ???  Chyba dla profesjonalnego sportowca. Ciekawe jeszcze ile razy w tygodniu. Może 5  ???  Śmiech na sali.. Dobrze wykonana Tabata to szok dla organizmu amatora. Aby wycisnąć z tego systemu najlepsze, potrzeba wypoczętego organizmu, który może wejść na naprawdę wysokie obroty. Inaczej to nie ma sensu. Jako bardziej zaawansowany amator proponuje Tabatę 2-3 razy w tygodniu max. W dni bez Tabaty, inne ćwiczenia o mniejszej intensywności, żeby uzyskać efekt "falowania obciążeniem organizmu".  Trenujmy, ale z głową.
  Fizofolek, 2016-06-02 15:52:58
 • avatar
  zgłoś
  Czy cztery minuty to dużo? Twoja dziewczyna powie, że nie, ale dla Twojej formy to może być bardzo dużo. Tyle czasu zajmuje bowiem trening tabata - intensywny, szybki, wykańczający. Sprawdź, jak poradził sobie z nim jeden z naszych redaktorów.<br /><br /><a href="/fitness/MH-testuje-trening-tabata,7973,1"></a>
  Mens Health, 2016-06-02 11:56:03
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij