Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Jake Gyllenhaal: trenuj jak książę Persji

Jake Gyllenhaal wylał sporo potu, by sprostać zadaniom, jakie miał na planie "Księcia Persji". Ale dzięki ciężkiej pracy ma szansę na Oscara w kategorii "Mięśnie". Wypróbuj jego plan treningowy, by jak on zyskać wyraźnie lepszą muskulaturę, sprawność i kondycję.

Aby wcielić się w rolę księcia Persji, Jake Gyllenhall trenował pod okiem ekskomandosa Simona Watersona, łącząc trening kardio z ćwiczeniami plyometrycznymi. Jakie przyniosło to efekty, widać doskonale na ekranie. (fot. dystrybutor filmu)
Ten trening daje muskulaturę, która nie potrzebuje żadnych poprawek charakteryzatora, oraz siłę i sprawność pozwalające wykonać wszystkie zadania, do których zazwyczaj zatrudnia się kaskaderów.

Sylwetka Jake'a, którą mogliśmy podziwiać w filmie "Książę Persji", ekranizacji superprzebojowej gry komputerowej z przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku, to efekt mocnego, ale skutecznego treningu, który przygotował trener personalny Simon Waterson. Jako były komandos postawił on sobie za cel nie tyle sam wygląd aktora, co jego sprawność. Wiedział, że mięśnie pojawią się jako efekt uboczny.

Filmowy książę Persji biega i skacze uzbrojony po zęby, dlatego Jake trenował w kamizelce ważącej 10 kg, a podłożem podczas treningu kardio najczęściej był piach. Jego trening składał się z dwóch części. Pierwsza (ćwiczenia od A1 do A6) składała się z treningu kardio i ćwiczeń plyometrycznych kształtujących moc. Każde z nich wykonuj w 10 powtórzeniach.

Druga (od B1 do B5) to ćwiczenia plyometryczne, podobne do tych z części porannej (również po 10 powtórzeń). Wykonuj je jedno po drugim, bez żadnej przerwy. Zrób 5 takich obwodów. Dodatkowo każdego dnia pracuj nad jedną grupą mięśniową (klatka, plecy, nogi, barki - ćwiczenia B). Wykonaj 6 serii po 6 do 8 powtórzeń. Nad brzuchem pracuj co drugi dzień, wykonując ćwiczenia na każdą jego część (mięśnie proste, skośne i poprzeczne). Ulubione ćwiczenie Jake'a, które wykonywał, pracując nad swoim sześciopakiem, to unoszenie nóg w zwisie.

A1: trening biegowy

Jake zaczynał dzień godzinnym biegiem w ważącej 10 kilogramów kamizelce. Ty zacznij od 5-6 km i bez dodatkowego obciążenia. Na koniec zrób sprinty pod górę. Wystarczy odcinek 25-metrowy. Zrób 8 takich sprintów.

 

rys. Mirosław Łuckoś

 

A2: zeskoki z wyskokami

Znajdź podwyższenie wysokie na około pół metra i stań na nim. Zeskocz na ziemię i od razu wyskocz maksymalnie w górę, pomagając sobie przy tym wymachem ramion.

 

rys. Mirosław Łuckoś

 

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Prawdopodobnie nie zbudujesz kulturystycznej sylwetki w szybkim tempie, ale na pewno poprawisz wyraznie kondycje i sprawnosc oraz troche muskulature. Moze byc dobrym wyjsciem na poczatek, jesli dlugo nic nie robiles, bo da Ci wszechstronne podstawy dla bardziej silowego treningu.Godzinny bieg w 10-kilogramowej kamizelce... Gyllenhaal mi w tym momencie zaimponowal
  Czytacz, 2010-10-15 15:22:05
 • avatar
  zgłoś
  Jak nie pozwoli jak pozwoli, łączy ćwiczenia dynamiczne, interwałowe i złożone siłowe. Z drugiej strony plan pozwala szybko doszlifować się, aktor zapewne wcześniej sylwetkę kształtował - wystarczy na mięśnie brzucha spojrzeć. Ten plan sprawdzi się na pewno przy redukowaniu tłuszczu niż przy budowaniu masy wg mnie.
  Venso, 2010-10-14 12:06:11
 • avatar
  zgłoś
  Witam! Chciałbym poznać opinię czytelników Mens Health na temat tego artykułu. A konkretnie czy ten program treningowy pozwoli uzyskać taką sylwetką jaką ma Jake Gyllenhaal? Zachęcam wszystkich do udziału w dyskusji
  lukas86, 2010-10-14 10:50:45
 • avatar
  zgłoś
  Jake Gyllenhaal wylał sporo potu, by sprostać zadaniom, jakie miał na planie "Księcia Persji". Ale dzięki ciężkiej pracy ma szansę na Oscara w kategorii "Mięśnie". Wypróbuj jego trening, by jak on zyskać wyraźnie lepszą muskulaturę, sprawność i kondycję.http://www.menshealth.pl/fitness/Jake-Gyll...ersji-4046.html
  Mens Health, 2010-10-05 15:58:42
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij