Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Finałowa dziesiątka: Jacek Bilczyński

Czy można zbudować świetną sylwetkę, trenując w siłowni tylko 3 razy w tygodniu po mniej niż pół godziny? Owszem, a Jacek jest tego najlepszym przykładem. Zobacz, jakie efekty można umiejętnie osiągnąć łącząc dźwiganie żelastwa z dużą ilością aerobów.
konkurs Czytelnik na ok Finalista konkursu Czytelnik na okładkę MH 2011: Jacek Bilczyński (fot. Andrzej Tyszko)
Zobacz galerię jego zdjęć z finału konkursu »

Jacka najpełniej opisuje cytat z Raymonda Chandlera: "Gdybym nie był twardy, już dawno bym nie żył. Gdybym nie był delikatny, nie zasługiwałbym na to, żeby żyć." Jacek łączy sprzeczności. Z jednej strony jest twardzielem, z drugiej - delikatnym facetem, który uwielbia poezję. Z jednej strony intensywnie trenuje, budując świetną sylwetkę, z drugiej - potrafi z odpowiednią celebracją obserwować zachód słońca.

"Jeśli potrafisz się wpisać między szablony i nie można Cię zaszufladkować, zdobyłeś szczyptę nieśmiertelności - uważa. - Uwielbiam niebanalność, kobiecy uśmiech, zapach cynamonu, wiersze Baczyńskiego i ludzi, którzy mają odwagę iść w nieznane".

Jacek nie trenuje po to, by na każdym kolejnym treningu wyciskać więcej. "Tu chodzi o dobre samopoczucie, a nie o wielkie ciężary - mówi. - Mam mało czasu, dlatego trenuję tak, by jak najszybciej pojawiły się tego efekty. Staram się też tak układać trening, by czerpać z niego przyjemność. Nie ma po co trenować na siłę".

Jacek jest romantykiem, dlatego czasami wkłada do uszu słuchawki i biegnie tam, dokąd go poniesie. "Dobra muzyka to podstawa - mówi. - Biorę iPoda i biegnę przed siebie. Kilka piosenek, trochę wysiłku i jestem wyciszony".

Oprócz tego jogging uprawia regularnie rano, w każdy wolny od treningu siłowego dzień. "40 minut biegu potrafi mnie naładować na kilkanaście następnych godzin" - tłumaczy. Jeśli pogoda nie pozwala wyjść na zewnątrz, Jacek dzień zaczyna od orbitreku. "Czasem bieganie po deptakach zamieniamy na bieganie po koszarach uzbrojeni w karabinki do paintballa. Dużo adrenaliny i dużo potu" - dodaje Jacek.

Dwa razy w tygodniu pływa. "To mój żywioł, mam uprawnienia ratownika WOPR - mówi. - Nie mam zbyt wiele czasu, ale to nie jest wymówką. Znalazłem basen, którego godziny otwarcia są bardzo dogodne - można wyskoczyć w przerwie w ciągu dnia albo późnym wieczorem".

Raz albo dwa razy w miesiącu chodzi też ze znajomymi na ściankę wspinaczkową. "To doskonała zabawa i duży wysiłek" - twierdzi.

Trening siłowy


Jacek trening siłowy wykonuje tylko 3 razy w tygodniu. Podczas każdej sesji zmusza do wysiłku całe ciało. "Robię dużo ćwiczeń mocno angażujących stabilizatory i głębokie mięśnie, różne zakresy powtórzeń i ciężar, unikam maszyn. Staram się wykonywać wielostawowe ćwiczenia na wolnym ciężarze angażujące jak najwięcej grup mięśniowych" - mówi Jacek.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Dziesięć lat temu jak na siłowni ćwiczyłem podobnym planem to znajomi się ze mnie śmiali.Ale nie było im do śmiechu gdy po roku ważyłem już dziesięć kilo więcej przy tym samym poziomie tkanki tłuszczowej.Ten trening musi działać!!!Bardzo dobra robota Jacku.Gratuluje formy i samozaparcia.
  Joe Black, 2011-12-19 20:54:49
 • avatar
  zgłoś
  Hej, a może mi ktoś wytłumaczyc jak wyglad ćwiczenie "Wyrzuty hantli" (dzień drugi przedostanie)? Nie bardzo wiem a jestem ciekaw.
  Spaw, 2011-12-19 11:37:24
 • avatar
  zgłoś
  To jest przykład człowieka, który nie tylko dobrze wygląda, ale i również kogoś kto ćwiczy całe ciało na 1 treningu x 3 w tygodniu (coś a'la FBW), a poza tym sensownie się odżywia.Pozazdrościć formy i jest kogo naśladować.Panie Bilczyński - jak dojść do tak niskiego poziomu BF ?
  ~LilPeneros, 2011-12-06 21:32:45
 • avatar
  zgłoś
  I to mi sie podoba-bez lizodupstwa przed konkursem- zero aktywności-a o sylwetce już nie raz się wypowiadałem- jeśli nie wygrasz głosowania to niestety będzie to ... nie będę kończył.
  Brylant, 2011-07-18 20:03:11
 • avatar
  zgłoś
  zdjęcia do mh były w dość kiepskim dla mnie okresie.obecnie poziom tkanki tłuszczowej jest znacznie niższy, ~6%. (na zdjęciach około 12)wygląda to +/- tak.. (specjalnie zdjęcie telefonem, a nie z sesji by nie zostać posądzonym o retusze).pozdrawiam i dziękuję za głosy.
  bilczynski, 2011-07-18 18:31:08
 • avatar
  zgłoś
  widzialem Jacka wczoraj na basenie w Olkuszu (lub kogos do niego podobnego ) i porownujac go tutaj a w rzeczywistosci to na zdjeciach wyglada na malenstwo szacunek.
  smyk, 2011-07-18 16:48:53
 • avatar
  zgłoś
  Jacek Bilczyński jak dla mnie prezentuje się najlepiej z całej stawki , rażą mnie tylko te mięśnia brzucha ale no cóż taka genetyka , po za tym jest bardzo proporcjonalny i dobrze wyrzeźbiony : )
  adek9217, 2011-07-04 16:07:59
 • avatar
  zgłoś
  Chciałbym wyglądać jak Jacek, ale ze swoją genetyką brzucha...
  _Waldi_, 2011-07-04 13:54:31
 • avatar
  zgłoś
  moim zdaniem najciekawszy z zaproponowanych treningów, nie jestem obiektywny ponieważ teraz też ćwiczę na zasadzie ćwiczeń z minimalnymi przerwami lub bez, świetne na spalanie tłuszczu, ale to nie są gigant serie, gigant serie to serie wykonywane na jedną grupę mięśniową, to jest trening HIT High Intensity Training.
  krzych_w, 2011-07-04 10:45:54
 • avatar
  zgłoś
  silver: Widze podobieństwo w treningach, przyznam.
  Hustla, 2011-07-03 17:17:40
 • avatar
  zgłoś
  Naprawde świetnie wygląda, dotego barwna postać- poezja i treningTrening dla mnie troche a'la Hustla
  silver, 2011-07-03 17:12:01
 • avatar
  zgłoś
  Czy można zbudować świetną sylwetkę, trenując w siłowni tylko 3 razy w tygodniu po mniej niż pół godziny? Owszem, a Jacek jest tego najlepszym przykładem. Zobacz, jakie efekty można umiejętnie osiągnąć łącząc dźwiganie żelastwa z dużą ilością aerobów.
  Mens Health, 2011-07-03 17:03:10
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij