Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ
310OCEŃ
3.6

Daniel Craig: trenuj jak James Bond

Chcesz być sprawny, silny i wyglądać jak James Bond? Trenuj według specjalnego programu, który wykorzystał Daniel Craig, przygotowując się do roli Agenta 007 w filmach o przygodach najsłynniejszego agenta wywiadu Jej Królewskiej Mości.

fot. Karen Ballard
Daniel Craig to zdecydowanie najlepiej zbudowany agent wywiadu Jej Królewskiej Mości w historii. Ale brytyjski aktor ostro trenował, nie tylko po to, by dobrze wyglądać. Najbardziej zależało mu na tym, żeby poprawić swoją sprawność, wytrzymałość i siłę, aby móc jak najwięcej scen zagrać bez pomocy kaskadera. Efekty ciężkiej pracy, którą włożył w przygotowanie się do wymagającej kreacji, doskonale widać na ekranie.

Trening według Watersona

Metoda: Daniel Craig o przygotowanie programu treningowego zwrócił się do znanego brytyjskiego trenera Simona Watersona, który pomógł już wielu gwiazdom filmowym w uzyskaniu szczupłej, wysportowanej sylwetki w krótkim czasie. Jego schemat i opis zaproponowanych przez Watersona ćwiczeń znajdziesz poniżej.

Schemat: Podczas przygotowań do roli Jamesa Bonda Daniel Craig trenował tylko 45 minut dziennie przez 5 dni w tygodniu. W czasie weekendów aktywnie wypoczywał. Co to oznacza, możesz się domyślić, znając przyzwyczajenia Bonda.

 

  Rodzaj treningu
Serie
Powtórzenia
Poniedziałek
Trening mocy 3 10
Wtorek
Klatka piersiowa i plecy 4 10
Środa
Nogi 4 10
Czwartek
Barki i ramiona 4 10
Piątek
Trening mocy 4 10
Weekend Trening cardio    

 

Cel: Nie musisz co prawda walczyć o uratowanie świata przed zagładą, ale ten trening spowodował między innymi to, że Craig momentalnie znalazł się na szczycie wielu rankingów na najseksowniejszego faceta świata. Trzeba mówić więcej?

Program treningowy

Zacznij tydzień od treningu mocy (ostatni zestaw ćwiczeń), do którego dodaj podciąganie, pompki na poręczach i pompki z pozostałych programów. Zrób 3 obwody po 10 powtórzeń. W pozostałe dni tygodnia rób programy podane w tabeli, po 4 serie po 10 powtórzeń. Każdy trening kończ 5-minutowymi sprintami w interwałach. W sobotę i niedzielę odpoczywaj, ale nie zapominaj o rozciąganiu i ćwiczeniach cardio (pływanie, rower czy gry zespołowe).

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  No i znalazłem kolejny ciekawy artykuł dotyczący treningu Daniela Craiga do roli Bonda tym razem w "Skyfall".Zapraszam do lektury tutaj:http://confitdent.com/daniel-craig-workout-skyfall-james-bond/
  Kamil_C, 2014-01-20 20:11:28
 • avatar
  zgłoś
  Odświeżam temat, ponieważ chciałbym niebawem przetestować trening pana Craiga do roli Bonda. Jednakże zależy mi przede wszystkim na sprawdzeniu, na ile wiarygodny jest ten workout. Przeczytałem różne artykuły na zagranicznych stronach, najciekawsze z nich:Daniel Craig Workout - How 007 Bulked up for Skyfall | Total-GainsDaniel Craig Workout - The James Bond Diet & Routine MGhttp://www.jamesbondlifestyle.com/articles/film-workout-vs-real-bond-workout-part-1http://www.jamesbondlifestyle.com/articles/film-workout-vs-real-bond-workout-part-2http://www.jamesbondlifestyle.com/articles/film-workout-vs-real-bond-workout-part-3Być może dałoby radę wyciągnąć z tej lektury jakieś wspólne mianowniki i na ich podstawie spróbować stworzyć możliwie najbardziej realny trening, jaki mógł wykonywać pan Craig. Zapraszam do dyskusji.
  Kamil_C, 2013-08-24 15:36:55
 • avatar
  zgłoś
  Czy ktoś już wypróbował ten trening ? jeśli tak to jakie wrażenia ?
  TDeregowski, 2012-12-06 18:33:42
 • avatar
  zgłoś
  w tym treningu dochodzi do sytuacji że te same mięśnie są trenowane dzień po dniu, nie spowoduje to ich zbytniego przeciążenia
  Absynt37, 2012-10-15 13:45:06
 • avatar
  zgłoś
  Daniel, Daniel Craig, a nie David Racja, juz poprawione PozdrMH Admin
  ~MH Admin, 2011-09-07 14:33:56
 • avatar
  zgłoś
  Odgrzewany kotlet , przydałoby sie dodać jakieś przyprawy .
  Marcin, 2011-09-07 14:33:31
 • avatar
  zgłoś
  Daniel, Daniel Craig, a nie David
  mymzik, 2011-09-07 14:29:56
 • avatar
  zgłoś
  Chcesz być sprawny, silny i wyglądać jak James Bond? Trenuj według specjalnego programu, który wykorzystał Daniel Craig, przygotowując się do roli Agenta 007 w filmach o przygodach najsłynniejszego agenta wywiadu Jej Królewskiej Mości.
  Mens Health, 2011-09-07 13:55:03
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij