Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Czytelnik na okładkę: trening zwycięzcy

Chcesz wiedzieć, co zrobić, by trafić na okładkę Men's Health? Olly Foster, spektakularny zwycięzca konkursu "Czytelnik na okładkę 2005" brytyjskiej edycji MH, zdradza tajniki swojego treningu brzucha i swoje patenty na idealną formę.
Olly Foster po zwycięstwie w brytyjskiej edycji konkursu "Czytelnik na okładkę" znalazł się na okładkach wielu innych wydań MH na świecie, w tym trzykrotnie na okładce polskiego MH.
W budowaniu mięśni Olly'emu przyświeca zasada, że "nauka trwa całe życie". "Nawet dziś, gdy trenuję już dobrych 12 lat, wciąż dzwonię do swojego trenera z prośbą o radę" - podkreśla.

To właśnie trener Mike Smith, właściciel siłowni w Carlisle, popchnął go na drogę, która zaprowadziła go na okładkę magazynu. "Nauczył mnie, jak budować mięśnie, dbać o siebie i dobrze się odżywiać" - mówi.

Lekcje Smitha były na tyle skuteczne, że Olly grał w amatorskiej lidze rugby w Australii i Nowej Zelandii. "W tamtym okresie nie osiągnąłem jeszcze standardów Men's Health" - dodaje Olly.

Grunt to motywacja

Swój sześciopak zaczął rzeźbić po tym, jak złapał kontuzję i musiał znaleźć nową motywację - postanowił zostać modelem z okładki. Utrzymanie odpowiedniej masy mięśniowej wymaga wielu wyrzeczeń, poświęcenia i dyscypliny - zwłaszcza w kwestii diety.

"Gdy osiągałem już wygląd nadający się na okładkę, na podnoszenie ciężarów i trening kardio poświęcałem tylko kilka dni w miesiącu. Za to bardzo dbałem o dietę. Ale było warto. Zdjęcie na okładce Men's Health dało mi ogromną satysfakcję" - przekonuje.

Jak każdy zapracowany facet, Olly musi pogodzić swój trening z obowiązkami, jakie nakłada na niego prowadzenie własnego biznesu: "Prowadzenie baru to teraz sens mojego życia, ale nadal sześć razy w tygodniu jestem na siłowni".

7. dzień na odpoczynek

Od poniedziałku do soboty ćwiczy 45 minut dziennie i z niecierpliwością wyczekuje niedzieli. "Niedziele mam wolne od wszystkiego, łącznie z dietą. Jem to, na co mam ochotę - zazwyczaj pizzę, orzechy prażone w miodzie, ciasto bananowe. Dzień spędzam, odpoczywając, oglądając filmy. To ważne, by samemu się nagrodzić za tę całą ciężką pracę" - mówi Olly.

By ćwiczenia przyniosły jak najlepsze efekty, Olly skupia się na kolejnych partiach mięśni. "W poniedziałek pracuję nad klatką, plecami, bicepsami i tricepsami. We wtorek przychodzi kolej na nogi i ramiona, w środę intensywny trening kardio, a potem cykl zaczyna się od nowa. By w ćwiczenia nie wkradła się nuda, raz w tygodniu uprawiam boks - to świetny trening całego ciała" - przedstawia swój reżim treningowy Foster.

I nawet gdy nie ma mowy o grze w rugby, trening rugbysty przynosi korzyści. "Rugbyści ćwiczą siłę, szybkość i zwinność. Stosują innowacyjne metody ćwiczeń, a ja zawsze jestem chętny do nauki" - dodaje.

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  cholernie zazdroszczę mu kośca
  _Waldi_, 2011-05-11 20:08:04
 • avatar
  zgłoś
  tu chyba lepiej widoczny
  Wykson, 2011-05-11 19:52:10
 • avatar
  zgłoś
  Eskel: Bardziej widocznego nie ma w internecie
  Hustla, 2011-05-10 20:59:42
 • avatar
  zgłoś
  Myślę że wprawna ręka w salonie tatuażu na podstawie takich zdjęć wykonałaby szkic.
  sven, 2011-05-10 20:49:36
 • avatar
  zgłoś
  Wie ktos gdzie można znaleźć wzór takiego tatuażu?
  Eskel, 2011-05-10 20:28:56
 • avatar
  zgłoś
  I sylwetke ma swietna - nie za duzo, nie za malo miesni, a do tego dobre proporcje. Tak wlasnie chcialbym wygladac.
  Czytacz, 2010-05-12 12:08:25
 • avatar
  zgłoś
  Generalnie nie podobają mi sie tatuaże, ale taki jak ma gosciu jest świetny moim zdaniem.
  Maciej, 2010-05-11 18:21:16
 • avatar
  zgłoś
  maras86pl: Dziwnie zabrzmi ale od tego numeru zacząłem swoją przygodę i to właśnie jeden z artykułów który wywarł na mnie wrażenie i przyczynił się do moich początków na siłowni. Bardziej stosowałem się do porad które tam były zawarte, ale część ćwiczeń z tych do dziś stosuje zwłaszcza wyciskanie sztangi nad głowę i rolowanie sztangi. Z porad to do serca wziołem sobie odrzucanie mleka i redukcje wegli.
  Hustla, 2010-05-11 16:27:31
 • avatar
  zgłoś
  mam w domu ten numer MH jeszcze wplatam te ćwiczenia w swój trening również, zwłaszcza jesli chodzi o trening miesni brzucha
  maras86pl, 2010-05-11 15:38:49
 • avatar
  zgłoś
  Chcesz wiedzieć, co zrobić, by trafić na okładkę Men's Health? Olly Foster, zwycięzca konkursu "Czytelnik na okładkę 2005" brytyjskiej edycji MH, zdradza tajniki swojego treningu brzucha i swoje patenty na idealną formę.
  Mens Health, 2009-01-08 23:14:57
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij