Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Czytelnik na okładkę MH: trening zwycięzcy

Michał Gronowski w konkursie Czytelnik na okładkę Men's Health 2009 był bezkonkurencyjny, wygrywając zarówno w głosowaniu redakcji, jak i wyborach internautów. Poznaj program treningowy, któremu zawdzięcza swoją fantastyczną sylwetkę.
Marek Dudziński 2009-05-25
Michał Gronowski, zwycięzca 2. edycji konkursu Czytelnik na okładkę MH (fot. Andrzej Tyszko)

Patrząc na 23-letniego obecnie Michała (koniecznie zobacz galerię), trudno uwierzyć, że gdy szedł do I Komunii, był grubaskiem o trzech podbródkach. Rodzice zapisali go więc na basen (dziś jest ratownikiem), gdzie pływał do 16. roku życia. "Byłem wtedy już jednak tak chudy, że za namową kolegów poszedłem na siłownię, co do dziś jest moim hobby".

Początki były trudne. Michał uczył się na własnych błędach. "Wiedziałem, że budując mięśnie, potrzeba dużo białka, więc piłem sporo mleka, również przed spaniem. Cały czas dziwiłem się, dlaczego nie mogę się pozbyć lekkiego brzuszka, bo nie wiedziałem, że mleko ma też laktozę, którą trudno strawić".

Główna zasada: ucz się na cudzych błędach

W klubie na warszawskim Bemowie podpatrywał kulturystów i ułożył sobie program 4 treningów, który wykonuje w tygodniu (program poniżej). Dzisiaj trening to jego hobby. Ale świetną sylwetkę zawdzięcza temu, że umie pasję połączyć z wiedzą. "Lepiej uczyć się na cudzych błędach. Trening poparty wiedzą jest dużo efektywniejszy" - uważa.

Dużo nauczył się o właściwym odżywianiu w pracy (jest kierownikiem regionalnym sklepu z suplementami). "Ludzie mylnie stawiają znak równości między suplementami i anabolikami. A gdy ostro trenujesz, to trudno wszystkie minerały i materiały budulcowe dostarczyć z jedzeniem na talerzu - mówi. - Nie potrzebuje ich rekreacyjnie trenujący początkujący, ale np. już tancerze spędzający na sali po 8 godzin - jak najbardziej".

Program treningowy Michała Gronowskiego

Trening tegorocznego zwycięzcy konkursu Czytelnik na okładkę Men's Health zaplanowany jest na cztery dni w tygodniu. Każdą grupę mięśniową Michał ćwiczy tylko raz w tygodniu - wyjątkiem są mięśnie brzucha, które trenuje na każdym treningu. Każdą wizytę w siłowni kończy także treningiem aerobowym - szybkim, trwającym 40 minut marszem na bieżni.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 
 
 • avatar
  zgłoś
  A ja mam inne pytanie czy jego trening podany na stronie MH będzie dobry jako trening na masę? chodzi mi o same elementy treningu siłowego bo tez widzę stosuje aeroby, a rożnie mówią z nimi podczas masy.Jakby ktoś bardziej doświadczony mógł wyrazić opinie to było by fajnie bo chciałbym spróbować od poniedziałku takim treningiem, do tej pory robiłem FBW a teraz chciałbym spróbować splita ala własnie taki tren
  ~bartas6, 2012-01-06 19:14:34
 • avatar
  zgłoś
  Można prosić o spis suplementacji oraz dietę Michała ??
  ~Co zazywal?, 2012-01-06 14:08:21
 • avatar
  zgłoś
  niktciekawy: Albo zacząłeś trenować od niedawna, albo w ogóle nie znasz się na treningach siłowych. Trening m_grono jest jego przykładowym, przecież nie robi go przez całą swoją karierę. Wykonywał go przykładowo 6 tygodni, a potem zmienił, a jak redakcja go zapytała o trening to podał taki. Więc twój tekst o tym, że samym wyciskaniem na skosie zbudował taką klatkę piersiową jest nie na miejscu. A przy okazji, poleciłbym Ci samemu ułożyć trening, a nie próbować m_grono rozpiski bo powinieneś dopasować trening pod siebie, ale co ja się mogę znać.
  ~Hustla, 2010-04-11 08:01:21
 • avatar
  zgłoś
  Wszystko OK, ale jestem zdziwiony tylko jedną kwestią, a dokładniej tym, że na mięśnie klatki nie ma klasycznego wyciskania na ławce prostej. Jeśli doszedłeś do takiej figury bez tego ćw. to jestem pełen podziwu. Od Maja zaczynam twój trening oby pomógł i z dumą wyszedł na nasze plaże..
  ~niktciekawy, 2010-04-11 00:37:04
 • avatar
  zgłoś
  'Waldemar' napisał(-a):Sam próbowałem to rozkmninić ale miałem problem bo zatrzymałem się na zaczepianiu nóg - ławka rzymskacięzko to opisać. łatwiej pokazać. po prostu trzeba być pod skosem do podłoża i robimy spięcia ze skrętem tułowia
  ~m_grono, 2009-10-17 23:45:28
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij