Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Czytelnik na okładkę MH 2012: oto werdykt jury!

Wiadomo już, kto wygrał 5. edycję naszego konkursu - wystarczy, że spojrzysz na okładkę lipcowego numeru MH. Poznaj bliżej zwycięzcę i pozostałych finalistów, zobacz relację z finałowej sesji zdjęciowej i weź udział w tradycyjnym głosowaniu internautów.

fot. Andrzej Tyszko
Nasz konkurs to coś więcej niż wybór najlepiej zbudowanego faceta. Przed Wami 12 mężczyzn, którzy są żywym dowodem na prawdziwość hasła "chcieć to móc".

Kolejna edycja konkursu to dla nas dowód, że nie tylko czytacie Men's Health, ale też żyjecie według naszych wspólnych zasad. Od lipca zeszłego roku niemal codziennie otrzymywaliśmy od Was e-maile z pytaniem o kolejną edycję naszego flagowego konkursu. Już pierwszego dnia dostaliśmy kilka porządnych kandydatur. Zauważyliśmy jednak, że tym razem nie spieszycie się i do maksimum staracie się wykorzystać czas, by przygotować się do konkursu jeszcze solidniej.

Musimy przyznać jeszcze raz: jakość Waszych zgłoszeń znów bardzo nas zaskoczyła. Mieliśmy ogromny problem z wyborem finalistów; sesję planowaliśmy początkowo dla 10 czytelników, ale szybko zrozumieliśmy, że to niemożliwe. I ostatecznie do studia znanego fotografa Andrzeja Tyszki zaprosiliśmy dwunastu świetnie zbudowanych facetów o ciekawej osobowości.

Po kilku godzinach zdjęć i zakulisowych rozmów wcale nie byliśmy bliżsi rozstrzygnięcia. Czekało nas jeszcze wiele godzin analizowania każdej kandydatury. Nie pomagało oczywiście zmieniające się co chwila zdanie redakcyjnych koleżanek, ale sukcesywnie zbliżaliśmy się do wyłonienia zwycięzcy - i w końcu okazało się, że wszyscy jurorzy od dłuższego czasu stawiają na jednego uczestnika - 24-letniego Krzysztofa Trzeciaka. Jeśli nie zgadzasz się z naszym werdyktem - bo czujesz, że to Ty powinieneś wygrać - weź udział w kolejnej edycji już za rok.

12 finalistów bez tajemnic

Na naszej stronie internetowej znajdziesz sylwetki wszystkich finalistów, galerie ich zdjęć oraz programy treningowe i zasady diety - linki do poświęconych im artykułów znajdziesz poniżej. Dowiesz się również, kto wygrał tradycyjne już głosowanie internautów i zobaczysz, jak wyglądają okładki z jego laureatami.

Tymczasem w telegraficznym skrócie przypominamy, kto w tym roku awansował do Wielkiego Finału i uczestniczył w sesji zdjęciowej w studiu fotografika Andrzeja Tyszki, a na następnych stronach tego artykułu przedstawiamy zwycięzcę tegorocznej edycji - Krzysztofa Trzeciaka.

 

fot. Andrzej Tyszko fot. Andrzej Tyszko

Krzysztof Trzeciak, 24: Przez 8 lat trenował break dance, ale kontuzje utwierdziły go w przekonaniu, że czas trochę odpuścić i zadbać o zdrowie. Trenuje na siłowni, ale nie potrafi zupełnie zrezygnować z tańca.

» Kliknij «

Dawid Huszcza, 25: Trenuje nie dla sylwetki, ale przede wszystkim po to, by być coraz lepszym strażakiem. Powody podjęcia takiej pracy były różne, ale Dawid nie wyobraża sobie teraz dnia bez pomagania innym.

» Kliknij «

fot. Andrzej Tyszko fot. Andrzej Tyszko

Mateusz Duda, 22: Zaczął trenować, bo poczuł, że stanowczo za dużo czasu spędza przy komputerze. Przy okazji pozbył się kompleksów, a trening stał się dla niego zupełnie naturalną częścią dnia.

» Kliknij «

Tomasz Węcławowicz, 28: Dalszy trening akrobatyki uniemożliwiła mu kontuzja ścięgna Achillesa. Tomasz nie mógł wysiedzieć bezczynnie nawet jednego dnia, więc wrócił na salę i skupił się na treningu góry ciała.

» Kliknij «

fot. Andrzej Tyszko fot. Andrzej Tyszko

Adam Jankowski, 25: Fascynacja kulturą Wschodu nauczyła go dystansu do świata. Trenuje na siłowni, gra w piłkę i próbuje swoich sił w starciach z bardziej doświadczonymi kumplami, którzy trenują K1.

» Kliknij «

Piotr Szczurek, 27: Jeszcze w podstawówce jego nazwisko pasowało do postury i było obiektem koleżeńskich żartów. Piotr zabrał się za ostre treningi i dowcipy wkrótce się skończyły. Teraz trenuje innych.

» Kliknij «

fot. Andrzej Tyszko fot. Andrzej Tyszko

Mieszko Kapałka, 26: Pracuje w banku i nie wyobraża sobie, że po całym dniu za biurkiem mógłby rzucić się na kanapę. W dzieciństwie poraził go prąd; po rehabilitacji postanowił zacząć trenować również siłowo.

» Kliknij«

Jakub Wach, 34: Nauczyciel wuefu. Lubi przebywać z dziećmi, bo dzięki temu sam wciąż czuje się trochę dzieckiem. Nie potrafi usiedzieć w miejscu, dlatego często włącza się w czasie lekcji do gry.

» Kliknij «

fot. Andrzej Tyszko fot. Andrzej Tyszko

Zdzisław Izworski, 30: Do konkursu przygotowywał się stosunkowo krótko, bo treningi rozpoczął dopiero w listopadzie. Ale sport to całe jego życie, więc nie startował od zera. Gra w piłkę jako pomocnik lub napastnik.

» Kliknij «

Stanisław Kokot, 25: Jest nie tylko trenerem osobistym, ale też stażystą w szkole podstawowej. Już teraz zdradza dzieciakom treningowe patenty. Nie sądził, że praca w szkole może dawać aż taką satysfakcję.

» Kliknij «

fot. Andrzej Tyszko fot. Andrzej Tyszko

Adrian Kaniewski, 25: Kumpel nabijał się z niego, że wygląda jak wieszak, więc 8 lat temu Adrian pierwszy raz pojawił się na siłowni. Studiuje zarządzanie przedsiębiorstwem, ale w planach ma też dietetykę na AWF.

» Kliknij «

Igor Kulik, 23: Chciał udowodnić kumplom, że wystarczy ciężka praca, by znaleźć się w finale naszego konkursu. Studiuje mechanikę. W weekendy dorabia w magazynie i nie ma za dużo czasu na treningi.

» Kliknij «

 

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  'Adik' napisał(-a):Anatomia Genetyka !
  Nordycki Smok, 2012-07-16 15:38:35
 • avatar
  zgłoś
  'marcel17' napisał(-a):Dlaczego ten Adrian Kaniewski ma takie "krzywe" te mięśnie brzucha ?To wina budowy ciała czy czy wynik cwiczeń ?Anatomia
  Adik, 2012-07-16 11:54:47
 • avatar
  zgłoś
  KrzysiekL: Te pytania kieruj bardziej do redakcji niż forumowiczów/czytelników, to ich konkurs.
  Hustla, 2012-07-16 08:42:08
 • avatar
  zgłoś
  Witam wszystkich,Trochę zmieniając tematykę wątku z dietetyczno-treningowej chciałbym dorzucić takie dwie obserwacje.Pierwsza dotyczy wieku finalistów i tego czym się zajmują w życiu/co robią. Czy nie jest do pewnego stopnia zastanawiające, że tylko jeden z facetów ma więcej niż 30 lat?! Wszyscy pozostali są młodsi, ba! większość na pierwszy rzut oka nie ma więcej niż 28. Czy to znaczy, że wśród starszych nie ma dobrych kandydatów? A może ten konkurs to męska wersja Miss Polonia sponsorowana przez MH? Ciekawie w tym kontekście wygląda też porównanie hobby, pracy zawodowej itp finalistów...Ciekawi mnie dlaczego brakuje tutaj mężczyzn wychowujących dzieci (a może ta informacja jest nie podawana), tych którzy zrobili tzw. karierę (w potocznym rozumieniu tego terminu), właścicieli firm itp....Druga obserwacja - dużo bardziej przyziemna (i pewnie nie raz już komentowana w MH) - to kwestia stylistyki. Rozumiem, że w sportach typu kulturystyka czy pływanie kompletny brak owłosienia od pasa w górę jest pożądany. Z tego co widzę również MH propaguje i wspiera ten model, czy tak? Pytanie zatem retoryczne - czy mężczyzna, który niekoniecznie chce/może/lubi pozbywać się całkowicie owłosienia ma jakiekolwiek szanse w tym konkursie?Pozdrawiam,Krzysiek
  KrzysiekL, 2012-07-15 22:04:34
 • avatar
  zgłoś
  A wy sądzicie, że da się tylko robić masę lub rzeźbę (przeprowadzać redukcję). A co ze szkołą fitness, która uczy nas że można nabierać powoli mięśnie i jednoczęsnie kontrolować poziom tkanki tłuszczowej a nawet jednocześnie budować mięśnie i palić tłuszcz? Nie twierdzę, że finaliści podają prawdziwe diety, ale macie trochę przestarzałe poglądy . grunt to obserwować swój organizm
  Nosferatu, 2012-07-01 19:05:58
 • avatar
  zgłoś
  'sven' napisał(-a):No dobra. facet moze byc 8 razy szerszy w ramionach niż w talii. Ale jak ma w talii <80cm, przestaje być dla mnie facetem. W duzym cudzysłowiu oczywiście Chodzi mi o to, że jako juror wybrałbym człowieka z masywniejszym korpusem.***Właśnie, jak już mówimy o dietach.Zauwazyliście? Nie ma gramatur, nie ma szczegółów. Nie wiadomo - półowa diety z diety na mase, połowa z diety na rzeźbe. Za każdym razem - dieta taka żeby nie wzmacniać konkurencji, nei napisac sie w formularzu i nie musieć później dyskutować.No i wszyscy jedza to co poleca MH - kurczak/łosoś. A inne rodzaje mięs? Ja nie wiem, moim zdaniem chyba trzeba albo rezygnowac z tych karykaturalnych diet, albo bardziej iiść w szczegóły.(tak, wiem, ważenie żarcia nie jest łatwe - sam 9 tygodni ważyłem żarcie do pracy mgr)Frank Zane miał zaledwie 70cm w talii i co?facetem nie jest?(chyba, że źle zrozumiałem twój post, to przepraszam za krytykę )***No, to chyba oczywiste, że MH musi dbać o wizerunek najlepsze jest to, że te diety nie trzymają się kupy gramatury dziwnie ustawione itp.
  Tomus, 2012-07-01 10:16:26
 • avatar
  zgłoś
  ja ważę codziennie wszystko. Dobra waga i w ogóle nie odczuwam tego jako coś ciężkiego czasu też zajmuje tyle co nic.
  mightylord, 2012-07-01 10:14:03
 • avatar
  zgłoś
  No dobra. facet moze byc 8 razy szerszy w ramionach niż w talii. Ale jak ma w talii <80cm, przestaje być dla mnie facetem. W duzym cudzysłowiu oczywiście Chodzi mi o to, że jako juror wybrałbym człowieka z masywniejszym korpusem.***Właśnie, jak już mówimy o dietach.Zauwazyliście? Nie ma gramatur, nie ma szczegółów. Nie wiadomo - półowa diety z diety na mase, połowa z diety na rzeźbe. Za każdym razem - dieta taka żeby nie wzmacniać konkurencji, nei napisac sie w formularzu i nie musieć później dyskutować.No i wszyscy jedza to co poleca MH - kurczak/łosoś. A inne rodzaje mięs? Ja nie wiem, moim zdaniem chyba trzeba albo rezygnowac z tych karykaturalnych diet, albo bardziej iiść w szczegóły.(tak, wiem, ważenie żarcia nie jest łatwe - sam 9 tygodni ważyłem żarcie do pracy mgr)
  sven, 2012-07-01 02:24:46
 • avatar
  zgłoś
  'sven' napisał(-a):Przejrzałem . Mam dwóch faworytów.1. Adam Jankowski, mój rówiesnik. Skrzywdzony wybranym zdjęciem, gdzie przeswietlone ramiona sprawiają wrażenie połowę mniejszych. Ma świetny brzuch. Tak powinien wyglądac facet. Konkret, a nie talia osy jak u baletnicy.2. Jakub Wach - z twarzy bad boy, idealnie pasuje na okładkę MH z racji fotogeniczności i wieku. reszta chłopaków to zasuszone chłopaczki z twarzami bardzo nie fotogenicznymi i zniszczonymi przez redukcje i odwodnienie. Jakub daje radę.Takie dwa typy ja bym wybrał jako juror.Nie patrzę na diety ani to co mówią o sobie, bo tam wszyscy kłamią. To chyba jasne.Jakub rzeczywiście wyróżnia się swoją sylwetką na tle reszty, za to, że jest wuefistą (tak jak mój chrzestny) ma u mnie dodatkowego plusa.Co do tego, że Adam Jankowski ma świetny brzuch, a nie talię osy, to powiem Ci, że jeśli talią osy nazywasz sytuację w której mężczyzna ma sporo szersze biodra od talii czy obwodu w pasie, to jest to uwarunkowane genetycznie i jeden z forumowych autorytetów ma zgodnie z tym co podaje obwody talii 81.5, pasa 84 za to biodra 98 cm obwodu, więc być może wg. twoich kanonów ma talię osy ale pamiętaj o jednym - genetyki nikt sobie przecież nie wybiera.Sam mam biodra szersze od mostka, bo taką mam genetykę - całe szczęście nadrabiam plecami w kształcie litery V więc cała sylwetka prezentuje się ogólnie dobrze.
  ~LilPeneros, 2012-06-30 21:45:37
 • avatar
  zgłoś
  'smoku' napisał(-a):nudne te wszystkie diety i plany finalistów...po za paroma wyjątkami, to standardowo ryż+chude mięso, no i oczywiście tradycyjny plan dzielony ;pJeden z finalistów z tego roku stosuje 4 razy dziennie odżywkę białkową niczym zawodowy kulturysta i to w dodatku 3 rodzaje odżywek białkowych (wpc, izolat, hydrolizat).Trzeba w końcu czymś zastąpić porządną dietę..
  ~LilPeneros, 2012-06-30 21:18:27
 • avatar
  zgłoś
  nudne te wszystkie diety i plany finalistów...po za paroma wyjątkami, to standardowo ryż+chude mięso, no i oczywiście tradycyjny plan dzielony ;p
  smoku, 2012-06-30 16:27:48
 • avatar
  zgłoś
  'Arwen69' napisał(-a):kolejna bardzo logiczna odpowiedź ;P odnosi się do?... jakbym nie chciał być na okładce, bym nie wysyłał zgłoszenia. Nie sądzę, żebym jakimkolwiek zdaniem temu zaprzeczył...czytanie ze zrozumieniem się tu znów kłania Panie Wyluzuj człowieku tyle ci powiem. Nie spinaj się. stres i nadmiar kortyzolu źle działają na mięśnie
  Nordycki Smok, 2012-06-30 13:01:17
 • avatar
  zgłoś
  'rucksick' napisał(-a):Twoim zdaniem podtsawą suplementacji jest kreatyna i boostery NO? Bardzo ciekawe. Tylko wytłumacz mi dlaczego. Są to korzystne środki pod warunkiem, że ktoś ma dobrą dietę i wspomaga się takimi suplementami jak aminokwasy proste czy rozgałęzione, węglowodany typu carbo bądź vitargo i białko. Po co komu pompa, jeżeli z krwią nie dostają się żadne składniki odżywcze?NO booster wpływa na jakościowy charakter treningu. Uznałem ten fakt za "oczywistą oczywistość", że niezbędne są pozostałe składniki, które wymieniłeś, dlatego ich nie podałem.
  ~Borys, 2012-06-30 12:56:38
 • avatar
  zgłoś
  Dlaczego ten Adrian Kaniewski ma takie "krzywe" te mięśnie brzucha ?To wina budowy ciała czy czy wynik cwiczeń ?
  marcel17, 2012-06-30 11:36:57
 • avatar
  zgłoś
  'Borys' napisał(-a):Estetyka nie każdemu może pasować, ale wg mnie Mariusz sylwetkę zrobił naturalnie, przynajmniej ja się nie doszukuję wpływu SAA, prędzej dobrych suplementów, w których kreatyna i NO booster to podstawa. Prócz tego podejście stricte kulturystyczne do modelowania sylwetki, a nie typowe "fitnessowe" jak u wielu finalistów.Było przecież wspomniane, że słabą stroną jest martwy ciąg, a to się odbija na słabym zaangażowaniu mięśni stabilizacyjnych, przez co talia jest na tle ramion i barków dość wąska. To odbija się na zaakcentowaniu klatki/ramion i sprawia takie a nie inne wrażenie. Ot cała filozofia.Twoim zdaniem podtsawą suplementacji jest kreatyna i boostery NO? Bardzo ciekawe. Tylko wytłumacz mi dlaczego. Są to korzystne środki pod warunkiem, że ktoś ma dobrą dietę i wspomaga się takimi suplementami jak aminokwasy proste czy rozgałęzione, węglowodany typu carbo bądź vitargo i białko. Po co komu pompa, jeżeli z krwią nie dostają się żadne składniki odżywcze? Druga sprawa to wąska talia. Zauważcie, że prawie każdy z finalistów ma szeroką talię i wygląda jak karton. Sztuka polega na tym, żeby ta talia była wąska. Finaliści nie mają tak szerokich pleców, żeby pozwolić sobie na przerost skośnych brzucha. Na amatorkiej scenie kulturystycznej bardzo ważna jest wąska talia bo nadaje sylwetce kształt litery V lub X w zależności od pozy.Dlaczego zarzucacie Mariuszowi stosowanie koxu? Wiem dlaczego-tylko dlatego, że jest lepszy od Was. Nawet jeśli brał, to tylko jego sprawa. Każdy z Was może po nie sięgnąć i wyglądać jak on, a nie marudzicie że stosuje środki farmakologiczne. Po za tym kox trzeba umieć dobrze wykorzystać. Bierzesz teścia czy omkę, podlejesz się wodą, ale żeby to wykorzystać trzeba mieć wiedzę z zakresu żywienia i treningu a to różni się od metod dla zawodników bez towaru. Moim zdaniem jednak Mariusz jest czysty!
  rucksick, 2012-06-30 10:25:09
 • avatar
  zgłoś
  'Nordycki napisał(-a):Ale chciałbyś być na okładce?kolejna bardzo logiczna odpowiedź ;P odnosi się do?... jakbym nie chciał być na okładce, bym nie wysyłał zgłoszenia. Nie sądzę, żebym jakimkolwiek zdaniem temu zaprzeczył...czytanie ze zrozumieniem się tu znów kłania Panie
  Arwen69, 2012-06-30 10:03:21
 • avatar
  zgłoś
  'Artur napisał(-a):"Szpryca" to nie jest moja prywatna opinia, tylko stwierdzenie faktu. Mamy z Mariuszem wspólnych znajomych, którzy potwierdzają, że na mleku i wodzie tego nie zbudował Nie, żebym sugerował Winstrol, ale polecam udział w konkursie "Horse's Health" Filmik Mariusza po suplementacji Teraz mnie posłuchaj sympatyczny kolego, doskonale wiesz, że nie mamy żadnych wspólnych znajomych, więc nie wiem skąd taki tekst? Nieważne bardziej zastanawia mnie to, na jakiej podstawie masz prawo posądzić mnie o doping?! Na jakiej?! Nie wiesz? Bo ja wiem... Twoją jedyną podstawą do rzucania takich słów jest patrzenie przez pryzmat własnej zakompleksionej osoby i chęć budowania własnego ego kosztem innych ciężko zapier****jących ludzi. To, że dla Ciebie coś jest nieosiągalne to nie oznacza, że nikt inny nie ma prawa tego osiągnąć. Powiem Ci nawet więcej, tak naprawdę to mógłbyś osiągnąć wszystko co byś chciał bo człowiek ma nieskończony potencjał, gdyż stworzony jest na obraz Boga, ale jest jedno "ale"... ale co Ty możesz o tym wiedzieć? Przecież do tego trzeba chęci, ogromnej motywacji, poświęcenia, wiary, ciężkiej pracy, jednym słowem trzeba mieć charkater. Hater 100%.
  mariushh, 2012-06-29 12:09:08
 • avatar
  zgłoś
  Ja też za Wachem 2 Tomasz Węcławowicz. Może nie ładnych mięśni, ale są symetryczne, dużę i ładnie docięte.MOja opinia
  Nordycki Smok, 2012-06-29 11:01:05
 • avatar
  zgłoś
  Przejrzałem . Mam dwóch faworytów.1. Adam Jankowski, mój rówiesnik. Skrzywdzony wybranym zdjęciem, gdzie przeswietlone ramiona sprawiają wrażenie połowę mniejszych. Ma świetny brzuch. Tak powinien wyglądac facet. Konkret, a nie talia osy jak u baletnicy.2. Jakub Wach - z twarzy bad boy, idealnie pasuje na okładkę MH z racji fotogeniczności i wieku. reszta chłopaków to zasuszone chłopaczki z twarzami bardzo nie fotogenicznymi i zniszczonymi przez redukcje i odwodnienie. Jakub daje radę.Takie dwa typy ja bym wybrał jako juror.Nie patrzę na diety ani to co mówią o sobie, bo tam wszyscy kłamią. To chyba jasne.
  sven, 2012-06-29 10:50:51
 • avatar
  zgłoś
  Ale chciałbyś być na okładce?
  Nordycki Smok, 2012-06-29 10:35:03
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij