Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Błyskawiczny trening FBW z hantlami

Nie masz czasu na trening, ale masz parę hantli. W takim razie: masz czas na trening. Jak? Ekspresowa sesja, która składa się tylko z jednego ćwiczenia angażującego kolejno wszystkie główne partie mięśni. Sprawdź ten ruch i zaskocz swoje mięśnie na nowo.  

Mięśnie od teraz: błyskawiczny trening z hantlami fot. alessandro guerriero 2015/shutterstock
Umówmy się: czasami po prostu nie mamy ochoty na długi trening. Ba, czasami nie mamy ochoty na trening w ogóle. Jakoś się do niego zmuszamy, jednak już po kilku pierwszych powtórzeniach wiemy, że nic z tego nie będzie. Tłumaczymy sobie to wszystko oczywiście chronicznym niedoczasem. Sytuacja, zdawałoby się, patowa.

A jednak jest światełko w tunelu: ekspresowa sesja, która składa się tylko z jednego ćwiczenia angażującego kolejno wszystkie główne partie mięśni. Jeśli masz w domu parę hantli, nie musisz nawet nigdzie wychodzić. Po krótkiej rozgrzewce złap je i padnij na podłogę. Po 10 minutach będziesz mógł wrócić na kanapę z myślą: A jednak mi się udało.

rozgrzewka hantle fot. Beth Bischoff
Krok 1

Przyjmij pozycję do pompki, opierając się na dwóch hantlach. Rozstaw szeroko stopy.

rozgrzewka hantle fot. Beth Bischoff
Obniż maksymalnie pozycję, zatrzymaj się na 2 sekundy i wróć do pozycji początkowej. 

rozgrzewka hantle fot. Beth Bischoff
Powtórz ruch lewą ręką.

rozgrzewka hantle fot. Beth Bischoff
Dostaw teraz najpierw prawą, a następnie lewą nogę. Zrób 3 takie powtórzenia. Napinaj mocno mięśnie korpusu, by zapobiec opadaniu bioder. Przyciągnij teraz dynamicznym ruchem stopy w stronę hantli.

rozgrzewka hantle fot. Beth Bischoff
Wyskocz w górę. To jedno pełne powtórzenie. Rób 2-3 serie po 5-10 powtórzeń, gdy na standardowy trening nie znajdziesz czasu. Odpoczywaj 120 sekund między seriami.

MH 07/2014

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Nie masz czasu na trening, ale masz parę hantli. W takim razie: masz czas na trening. Jak? Ekspresowa sesja, która składa się tylko z jednego ćwiczenia angażującego kolejno wszystkie główne partie mięśni. Sprawdź ten ruch i zaskocz swoje mięśnie na nowo.<br /><br /><a href="/fitness/Miesnie-od-teraz-blyskawiczny-trening-z-hantlami,5940,1"></a>
    Mens Health, 2015-02-17 11:34:05
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij