Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ

1


OCEŃ
4.5

8 lekcji Matthew McConaugheya

Zobacz, jak Matthew McConaughey, gwiazda Hollywood i najseksowniejszy mężczyzna według magazynu  "People", dba o formę - rusz razem z nim przez pustkowia Meksyku i przejdź szkołę, która zamieni Twój trening i życie w prawdziwą przygodę.

fot. Coliena Rentmeester

Wypróbuj specjalny program treningowy MH, który pozwolił Matthew rozbudować mięśnie i przygotować się do roli w filmie "Sahara"

 

Jaskinia.

Znaleźliśmy się przy niej po około 30 minutach biegu - była to wielka czarna dziura w zboczu jakiejś meksykańskiej góry, gdzie diabeł mówi dobranoc. Jej czeluść przyciągała jak magnes, działała na mnie prawie hipnotycznie. Nawet nie zauważyłem, kiedy podszedł do mnie Matthew McConaughey i powiedział:

"Musisz tam wejść, sprawdzić, jak jest w środku. Byłem tam kilka razy - na jego twarzy pojawił się uśmieszek. - Za pierwszym oblał mnie pot i zapewniam Cię, że nie z powodu biegu. Po kilku krokach ogarnęły mnie zupełne ciemności i każdy kolejny stawiałem jak ślepiec. Następnego dnia wróciłem i wszedłem dwa metry dalej. Następnego - kolejne dwa. Za każdym razem, gdy jestem w środku, czuję na plecach dreszcze i za każdym razem, gdy już wydostanę się na zewnątrz, wiem, że tam wrócę".

McConaughey umówił się ze mną w meksykańskim miasteczku Real de Catorce, dokąd przyjechał ze swoją partnerką Penelopą Cruz (artykuł powstał w 2005 r. - przyp. MH), która kręci tu film. Umówił się ze mną, by pogadać o... bieganiu. A biega wszędzie, gdzie tylko się pojawi - ostatnio po Andach i peruwiańskiej dżungli. Teraz rozkłada szeroko ręce, jak DiCaprio w "Titanicu", i wskazuje na otaczające nas meksykańskie wzgórza:

"Tutaj wszystko masz jak na dłoni. Nie musisz nawet patrzeć, gdzie stawiasz stopę. Ale w tropikalnym lesie wszystko ma znaczenie. Tam nie czujesz się jak król świata. Idziesz, zastanawiając się, jak stawiać stopy: góra, dół, w prawo, w lewo... Gdy zmęczony chcesz się oprzeć o drzewo, jego normalnie wyglądająca kora nagle zaczyna się ruszać - okazuje się, że chciałeś się przytulić do pięciu tysięcy gąsienic. Tam nie ma rutyny, każdy krok trzeba analizować od nowa. Podobnie jest w jaskini".

Wskazuje palcem na czarny otwór w skale: "W środku na maksymalnych obrotach pracuje Twój umysł, nie ciało". Chyba nie mam wyjścia - wchodzę. Solidne, metalowe haki są wbite w ścianę co jakieś 10 metrów. Czwartego już nie widzę, jest za ciemno.

Ogarnia mnie strach podobny do tego, jaki czułem w dzieciństwie, gdy leżałem w ciemnym pokoju po obejrzeniu pierwszego horroru. Nie jest wcale spowodowany ciemnością ani tym, że na ścianach, o które opieram ręce, mogą być skorpiony. Powodem jest cisza. Kompletna. Słychać jedynie poruszane butami kamienie i mój oddech. Mam wrażenie, że słyszę własne myśli. To niesamowite uczucie.

Coś zimnego spada mi na szyję. Do diabła z odgrywaniem twardziela. Odpuszczam. Gdy wyszedłem na zewnątrz, Matthew spojrzał na moją pełną przerażenia i zachwytu twarz i uśmiechnął się: "To właśnie daje mi jaskinia".

Real de Catorce, czyli Królestwo Czternastu, może i jest na końcu świata, ale to miejsce dobre na trening jak każde inne. I idealne, by znaleźć trochę spokoju. Miejscowi mówią, że nazwa pochodzi od 14 hiszpańskich żołnierzy, którzy zginęli w walkach z Indianami na początku XVIII wieku. Miasteczko, wbrew temu, co sądziłem, wcale nie jest odcięte od świata. Do najbliższego lotniska w San Luis Potosi jest pół dnia drogi samochodem, a w samym Real znajdziesz internetową kafejkę i możesz oglądać telewizję satelitarną.

1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Już gdzieś tu pisałem na forum- jeśli chodzi o takie treningi gwiazd i fachowe porady jak osiągnąć takie efekty to warto obejrzeć program Darka Brzezińskiego- ostatnio w tvn meteo acitve trafiłem i ćwiczę wg tego planu. Na jego stronie jeszcze doczytałem o treningach i diecie- mam zamiar wszystkiego przestrzegać i zobaczymy. On też Borysa Szyca trenował- przygotowywał do ról- jak trzeba było schudnąć/ nabrać masy. Wie co mówi facet- warto obejrzeć- http://tvnmeteoactive.tvn24.pl/dieta,3016/hollywoodzki-szesciopak-w-zasiegu-reki,165906,0.html
  Ironman80, 2015-05-06 12:45:53
 • avatar
  zgłoś
  Zobacz, jak Matthew McConaughey, gwiazda Hollywood i najseksowniejszy mężczyzna według magazynu "People", dba o formę - rusz razem z nim przez pustkowia Meksyku i przejdź szkołę, która zamieni Twój trening i życie w prawdziwą przygodę.http://www.menshealth.pl/fitness/8-lekcji-...gheya-3570.html
  Mens Health, 2009-07-18 23:54:52
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij