Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.1

5 kilo mniej w 28 dni: Trening A

Oto trening siłowy, który oddziela chłopców od mężczyzn. Sprawdź go, a on sprawdzi do której grupy przynależysz. Przy okazji zamienisz tłuszcz na mięśnie w 28 dni.

facet w basenie fot. Shutterstock
Trening A

Wykonuj go w poniedziałek. Po seriach przysiadów i wyciskania sztangi odpoczywaj 120 sekund. Po superseriach pauzuj o połowę krócej – 60 s (nie odpoczywaj po pierwszym ćwiczeniu w parze!).

   

trening siłowy fot. Kamil Majdański
1. Przysiad ze sztangą: 6 x 12 powt.

Stań prosto ze sztangą opartą na górze pleców (A). Wypchnij biodra w tył i zrób pełen przysiad (B). Wróć do startu. W trzech pierwszych seriach dochodź do ciężaru roboczego (tzw. rampowanie), czyli do 70% 1 RM.

Zobacz, jak wykonać to ćwiczenie poprawnie:


Występuje: Mateusz Białas (autor programu treningowego)
Realizacja: Piotr Matyja
Muzyka: www.bensound.com

trening siłowy fot. Kamil Majdański
2. Wyciskanie sztangi: 6 x 12 powt.

Połóż się na ławce, sztangę trzymając nachwytem w prostych rękach (A). Powoli opuść ją do klatki (B). Wyciśnij ciężar do pozycji startowej. Znów 3 serie to ramping, a 3 właściwe z ciężarem równym 70% 1 RM.

 

trening siłowy fot. Kamil Majdański
3A. Wykroki: 5 x 20 powt.

Stań z dłońmi opartymi na biodrach (A). Zrób wykrok lewą nogą (B), wróć do pozycji startowej i powtórz ruch na drugą stronę. To dwa powtórzenia. Po 20 przejdź od razu do ćwiczenia 3B, łącząc oba w superserię.

  

trening siłowy fot. Kamil Majdański
3B. Wyciskanie stojąc: 5 x 12 powt.

Stań ze sztangą (ciężar: 65% 1 RM) opartą na obojczykach. Ugnij nogi (A), a następnie wyprostuj je i wyciśnij ciężar nad głowę (B). Wróć do startu. Po 12 repetach odpocznij 60 s i wróć do ruchu 3A. Chyba że to 5. superseria – wówczas przejdź dalej.

  

trening siłowy fot. Kamil Majdański
4A. Unoszenie bioder: 5 x 12 powt.

Ćwiczenia 4A i 4B również połącz w superserię. Usiądź ze sztangą (65% 1 RM) na biodrach oparty o brzeg ławki (A). Unieś biodra – aż od kolan po głowę Twoje ciało tworzyć będzie linię prostą (B). Wróć do startu.

 

trening siłowy fot. Kamil Majdański
4B. Pompki szwedzkie: 5 x 12 powt.

Złap poręcze i podskocz. Ustabilizuj sylwetkę, nogi ugnij w kolanach i spleć w kostkach (A). Zginając łokcie, obniż mocno pozycję (B), a następnie dynamicznym ruchem wróć do pozycji początkowej. 

MH 08/2016

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Propozycja dla wszystkich, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą trwale i definitywnie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz nabrać masy mięśniowej. Zapraszam na stronę www.igortreneronline.pl NAJLEPSZY TRENER ONLINE W POLSCE!! Nie wierzycie? Koniecznie wejdźcie na stronę www.igortreneronline.pl i sami się przekonajcie. Efekty widoczne NAWET po kilku dniach. Przestań marzyć, zacznij działać i już dziś odwiedź stronę najlepszego trenera online w Polsce, wybierz odpowiedni dla siebie pakiet, a po kilku dniach ciesz się pierwszymi efektami! ZAPRASZAM www.igortreneronline.pl - kliknij i zacznij spełniać swoje marzenia o idealnej sylwetce!
  ~fitnessonline, 2017-09-03 15:50:58
 • avatar
  zgłoś
  Fajnie, że piszecie takie programy ale nie mówicie nic o diecie - bez tego efekty nie będą tak spektakularne, dobrze brać też jakieś suplementy typu spalacze tłuszczu - fajnie wspomagają i podkręcają metabolizm i zazwyczaj dodają też energii (kofeina) szczególnie polecam nutitrion http://www.wildmuscles.pl/pl/oferta/odzywki-i-suplementy/spalacze-tluszczu jest bardzo bogaty skład i dobrze zbilansowany i nie za drogie.
  Jakubiak, 2017-03-08 14:48:08
 • avatar
  zgłoś
  Dorzuć jakieś spalazce do ćwiczeń i będzie elegancko. Nie ma co się spinać, spróbuj sobie chociażby takie coś jak tutaj http://www.sfd.pl/sklep/Spalacze_t%C5%82uszczu-k128.html i sam się przekonaj. Oczywiście w parze z dobrą dietą :)
  ~kajmak, 2017-01-02 11:32:34
 • avatar
  zgłoś
  Zagapiłeś się, ale na szczęście lato wciąż trwa. Oto plan, dzięki któremu wciąż masz szansę na plaży przypominać bardziej rekina niż wieloryba.<br /><br /><a href="/fitness/5-kilo-mniej-w-28-dni-Trening-A,8215,1"></a>
  Mens Health, 2016-07-29 13:46:53
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij