Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
  • Men's Health

  • Dieta

  • Zdrowe jedzenie: ziarna kakao, buraki i tłuste ryby - jak pomogą Twojej formie?

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Zdrowe jedzenie: ziarna kakao, buraki i tłuste ryby - jak pomogą Twojej formie?

Kluczem do zachowania sprawnego mózgu i pokonania niszczycielskiej mocy czasu są ziarna kakao. Co wesprą buraki i ryby?

kakao fot. Shutterstock
Zapamiętaj – dzięki kakao przyjdzie Ci to bez wysiłku – słowo klucz: flawonole. To zawarte w roślinach przeciwutleniacze (kakao jest ich wybornym źródłem), które chronią przed chorobami układu krwionośnego.

Odkrycia naukowców z Columbia University Medical Center w USA pokazują, że flawonole spowalniają również związaną z wiekiem utratę pamięci. Efekt zaobserwowano u osób, które przez 3 miesiące co rano piły napój bogaty w kakao. Wygląda na to, że aby poprawić pamięć, dobrze jest czasem zapomnieć. O espresso.

3 sposoby na kakao

Nieśmiertelna gorzka czekolada to niejedyny sposób, aby codzienna dieta była bogata we flawonoidy.

Gorący kubek: Kakao rób na wodzie lub mleku kokosowym. Nie używaj granulatu, tylko ciemnego, gorzkiego proszku bez żadnych dodatków.

Kanapki: Zamiast masła orzechowego, możesz posmarować pieczywo kakaowym.

Na deser: Ziarna kakaowca możesz jeść same. Jeśli są za gorzkie, dodawaj je starte do deserów, koktajli, owsianki i jogurtu.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz w te lato cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz zbudować wspaniałe i muskularne ciało ? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !
    ~MaTek, 2017-07-20 14:08:47
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij