Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
  • Men's Health

  • Dieta

  • Uzależnienie od fast foodów: dlaczego nie możesz im się oprzeć?

PODZIEL SIĘ
21OCEŃ
5.0

Uzależnienie od fast foodów: dlaczego nie możesz im się oprzeć?

Zobacz, dlaczego tak trudno jest nam oprzeć się pewnym smakom.

fast food fot. Shutterstock

Lody

Kazeina – jedno z głównych białek w mleku – podczas trawienia tworzy substancję zwaną kazomorfiną. Jak sama nazwa wskazuje, związek ten jest podobny do morfiny i ma działanie uspokajające. Dodatkowo jeszcze mleko kojarzy się nam z dzieciństwem, a to drugi czynnik wpływający na nastrój.Kawa w puszce

Hamburgery

Te konstrukcje złożone z różnych elementów często zawierają kilkanaście konkurujących smaków, które atakują ośrodek przyjemności w mózgu. Do tego dochodzi wysoko przetworzona buła o wysokim indeksie glikemicznym, która podnosi poziom insuliny. W rezultacie zjadasz za dużo.

Kawa w puszce

Ta płynna „przekąska” zawiera w sobie diabelską trójkę smakową: sól, cukier i umami (ta japońska nazwa oznacza „przyjemny smak”). To wszystko w połączeniu z miłą, kremową konsystencją dostarcza wrażeń daleko bardziej satysfakcjonujących niż zwykła czarna kawa.

Pączki

Megadawka cukru i tłuszczu w miękkiej, puszystej i pachnącej formie to pokusa trudna do odparcia. Ta kaloryczna bomba aktywizuje receptory opioidowe w mózgu, wyzwalając intensywną produkcję hormonów przyjemności. Reakcja podobna do zażycia heroiny. No, prawie.

Batoniki i ciasteczka

Nie możemy wymieniać nazwy, ale chodzi nam o te, które są jednocześnie miękkie i chrupiące, z maślanym posmakiem. Kuszą nas konsystencją oraz kontrastem smaków: lekko słonawe, rozkosznie chrupiące ciasteczko z rozpływającym się w ustach nadzieniem.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    JEDYNE ROZWIĄZANIE TO PAKIET DZIK!!! „PAKIET DZIK” JEDYNY, ORYGINALNY, REWELACYJNY!!! "WSPANIAŁE MIĘŚNIE PRZY MINIMUM WYSIŁKU" ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK – CZYLI KOMPLEKSOWY ZESTAW KTÓRY POMAGA KAŻDEMU. NIEWAŻNE JAK WYGLĄDASZ, CZY MASZ W TEJ CHWILI 50 KILO NADWAGI CZY 50 KILO NIEDOWAGI Z TYM PAKIETEM BUDUJESZ MIĘŚNIE I SPALASZ NIECHCIANY TŁUSZCZ. PIERWSZE ZMIANY W SYLWETCE SĄ WIDOCZNE JUŻ PO KILKU DNIACH. KAŻDY PAKIET DZIK JEST DOPASOWANY INDYWIDUALNIE DO DANEJ OSOBY. ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK POZWALA NA SPALANIE TŁUSZCZU PRZY JEDNOCZESNEJ BUDOWIE MASY MIĘŚNIOWEJ DZIĘKI PRZEMIANIE ROZŁOŻONEJ NA PRECYZYJNE MIKRO CYKLE. UWAGA PAKIET DZIK NIE ZAWIERA STOSOWANIA NIEBEZPIECZNYCH STERYDÓW. CAŁA PRZEMIANA JEST ABSOLUTNIE KONTROLOWANA I BEZPIECZNA. ĆWICZENIA Z PAKIETU DZIK MOŻESZ WYKONYWAĆ W DOMU BEZ POTRZEBY CHODZENIA NA SIŁOWNIĘ. ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK ZAWIERA W SOBIE PROFESJONALNIE PRZYGOTOWANE: PLAN TRENINGOWY, PLAN ŻYWIENIOWY, PLAN SUPLEMENTACJI NA CAŁY OKRES TWOJEJ PRZEMIANY. PLANY KTÓRE DOSTAJESZ ODE MNIE MOŻNA RÓWNIEŻ STOSOWAĆ PÓŹNIEJ PO ZAKOŃCZENIU PRZEMIANY I UZYSKIWAĆ CORAZ WSPANIALSZE REZULTATY. ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl DODATKOWO W PAKIECIE DZIK DOSTAJESZ SEKRETNĄ WIEDZĘ OPRACOWANĄ PRZEZ SPECJALISTÓW, PODZIELONĄ NA ETAPY KIEDY MASZ JĄ STOSOWAĆ. TA WIEDZA JEST DOSTĘPNA TYLKO DLA WYBRANYCH. (UWAGA PAKIET DZIK JEST TO JEDYNE TAK KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE W  CAŁEJ POLSCE I EUROPIE.) ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl TO WSZYSTKO POZWALA CI WRESZCIE NA EKSTREMALNIE SKUTECZNĄ I SZYBKĄ PRZEMIANĘ! CO DAJE PAKIET DZIK: -EKSPRESOWO SPALASZ NIECHCIANY TŁUSZCZ! - JEDNOCZEŚNIE BUDUJESZ POKAŹNE MIĘŚNIE! - JESTEŚ SILNIEJSZY I SPRAWNIEJSZY! - JESTEŚ ZDROWY I PEŁEN ENERGII! - TWOJA KONDYCJA ZDECYDOWANIE SIĘ POPRAWIA! - STAJESZ SIĘ ODPORNY NA CHOROBY! - TWOJE WYNIKI BADAŃ SĄ O WIELE LEPSZE! - WYDŁUŻASZ SWOJE ŻYCIE NAWET O 20 LAT! - MASZ LEPSZE SAMOPOCZUCIE! - WZRASTA TWOJA SAMOOCENA. JESTEŚ PEWNIEJSZY SIEBIE! - KOBIETY CIĘ PODZIWIAJĄ! - MĘŻCZYŹNI ZAZDROSZCZĄ! ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl
    LOVESPORT, 2017-09-16 16:23:29
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij