Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Skrobia: słodka pomoc w walce z rakiem

W Wielkopolsce wiedzą, że pyra to dobra rzecz. Nie miej oporów przed jedzeniem ziemniaków. Zawarta w nich oporna skrobia zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jelita.  

skrobia, ziemniaki fot. shutterstock.com

Naukowcy od dawna straszą nas, że dieta bogata w czerwone mięso zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Na szczęście w zasięgu ręki masz rozwiązanie, które pomoże to ryzyko zredukować. Według australijskich naukowców z Flinders University jest nim oporna skrobia.

Nie jest ona trawiona w jelicie cienkim i dzięki temu dostaje się aż do jelita grubego, w którym pod wpływem bakterii fermentuje. W efekcie powstaje kwas masłowy, zapobiegający rozwojowi raka jelita grubego i odbytu. W bonusie dostajesz jeszcze niższy poziom cholesterolu i trójglicerydów. Zwykła sałatka ziemniaczana może być naprawdę wielofunkcyjna.

10%Badania wskazują, że mniej więcej taka ilość skrobii, którą zjadamy, jest oporna na trawienie. Możesz zwiększyć jej ilość, schładzając zawierające skrobię jedzenie.

Schłodzone i zmieszane

Jeżeli do zimnych pokrojonych ziemniaków zrobisz sos na bazie tych składników, powstanie bardzo zdrowa i sycąca sałatka.

1. Jogurt

Naturalny, zamiast majonezu: mniej kwasów omega-6 (działają prozapalnie).

2. Miód

Działa bakteriobójczo – według niektórych badań nawet skuteczniej od antybiotyków.

3. Musztarda

Dzięki zawartości gorczycy ma silne właściwości przeciwnowotworowe. 

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Polecam również ten artykuł: http://www.ecocafe.pl/dieta-w-walce-z-rakiem Do walki z rakiem zaleca się wybierać produkty o niskim wskaźniku glikemicznym - np. jajka, ryby, wołowina, ser etc. Więcej w artykule :)
  dareknowacki, 2016-03-31 14:02:38
 • avatar
  zgłoś
  W Wielkopolsce wiedzą, że pyra to dobra rzecz. Nie miej oporów przed jedzeniem ziemniaków. Zawarta w nich oporna skrobia zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jelita.<br /><br /><a href="/dieta/Skrobia-slodka-pomoc-w-walce-z-rakiem,7665,1"></a>
  Mens Health, 2016-02-09 10:01:18
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij