Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Przepisy i produkty spożywcze na młody wygląd

Dieta i styl życia sprawiają, że współczesny czterdziestoparolatek wygląda młodziej od serialowego Karwowskiego. Oto propozycje dań oraz produkty, które zapewnią Ci dobry wygląd.  

2016-04-19
Produkty na młody wygląd fot. shutterstock.com

Chcesz wyglądać młodo przez długie lata? Musisz zadbać przede wszystkim o to, aby w Twojej diecie znalazło się wystarczająco dużo składników, które zwalczają wolne rodniki. Wolne rodniki to aktywne związki chemiczne, które powstają w organizmie na skutek normalnych procesów przemiany materii, ale ich ilość wzrasta, jeżeli palimy papierosy, pijemy alkohol, wystawiamy się na promieniowanie słoneczne.

Jeżeli jest ich zbyt dużo, uszkadzają komórki w naszym ciele i przyspieszają starzenie. Oto 10 superproduktów, które sprawią, że nasza skóra, zęby i włosy będą wyglądały lepiej.

1. Feta

Ten grecki ser jest bogatym źródłem witaminy B12, która przyspiesza regenerację skóry. Działa prawie jak peeling.

2. Orzechy laskowe

Zawarta w nich biotyna i witamina B to kluczowe składniki, które zadbają o skórę i włosy. Zjadaj co najmniej 30 g dziennie.

3. Pomidory koktajlowe

Likopen to silny przeciwutleniacz, który chroni skórę przed wolnymi rodnikami, a w bonusie zabezpieczy Twoją prostatę przed rakiem.

4. Jagody

Czarne jagody leśne to prawdziwa skarbnica antyoksydantów. Warto je kupić u siebie na targu, bo zawierają o 26% więcej cennych składników niż te kupowane na tacce w supermarkecie.

5. Ocet winny

Ale z czerwonego wina. Zawiera potas, fosfor, magnez i resweratrol, który stymuluje komórki.

6. Płatki owsiane

Zacznij dzień od śniadania młodości. Składniki zawarte w owsie przeciwdziałają stanom zapalnym skóry. A to oznacza mniej zmarszczek.

7. Orzechy włoskie

Bogate w kwasy omega-3 i witaminę E, które działając jako zgrany team, naprawiają uszkodzenia skóry wywołane promieniami słonecznymi.

8. Rukiew wodna

Badania potwierdziły, że regularnie spożywana rukiew wodna spłyca zmarszczki i poprawia kondycję skóry. Dodawaj do kanapek, sałatek albo skub sobie ot tak.

9. Jogurt

Białko, wapń i mało kalorii – taka przekąska zjadana regularnie sprawia, że zrzucisz wagę o 22% szybciej – tak twierdzą naukowcy z University of Tennessee.

10. Oliwa

Oprócz nienasyconych kwasów tłuszczowych, zawiera bogactwo witamin – A, E oraz D. Wszystko to sprawia, że jest znanym od starożytności eliksirem spowalniającym starzenie. 

Na następnej stronie znajdziesz przepisy przygotowane przez Oskara Onefrejowa, szefa kuchni restauracji Bistro Pergola we Wrocławiu.

 
STRONA 1 z 2

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Dieta i styl życia sprawiają, że współczesny czterdziestoparolatek wygląda młodziej od serialowego Karwowskiego. Oto propozycje dań oraz produkty, które zapewnią Ci dobry wygląd.<br /><br /><a href="/dieta/Przepisy-i-produkty-spozywcze-na-mlody-wyglad,7852,1"></a>
    Mens Health, 2016-04-19 11:04:52
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij