Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Menshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Orzeźwiające sposoby na szczupłą sylwetkę

Robiąc zapas lodu na imprezę przy okazji możesz zadbać o szczupłą sylwetkę. Sprawdź jak.

MH 2016-06-23
orzeźwienie fot. Shutterstock

Czasopismo naukowe "Annals of Internal Medicine" donosi, że jedzenie lodu może wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej. Żeby go przyswoić, stałocieplny organizm musi go najpierw ogrzać, a więc wydać energię. I to na coś, co nie zawiera kalorii, więc bilans kaloryczny jest tym bardziej korzystny. Ta taktyka oczywiście nie zastąpi odpowiedniej diety i ćwiczeń, ale może sprawdzić się jako dodatkowy patent na wspomaganie odchudzania. Aha – pamiętaj, że lód może uszkadzać szkliwo, więc niekoniecznie musisz go gryźć – picie mocno schłodzonej wody przyniesie podobny efekt.

Na kolejnych stronach znajdziesz kilka sposobów, które następcom Demostenesa pozwolą urozmaicić menu. 

Zimna wojna

Oprócz lodu pomogą Ci też zimne prysznice i kąpiele, które mogą aktywować brunatną tkankę tłuszczową, pomagającą pozbyć się nadmiaru balastu. 

orzeźwienie fot. Shutterstock

Z sokiem

Po treningu idealnie sprawdzi się mrożony sok arbuzowy (zblenduj owocowy miąższ z wodą, kostkami lodu, miodem i liśćmi świeżej mięty). Orzeźwisz się, schłodzisz i dostarczysz mięśniom węglowodanów przyspieszających regenerację. 

Pikantnie

Rozcieńcz wodą pikantny sos albo po prostu dodaj papryczki chili czy jalapeño do mrożącej się wody, a otrzymasz kostki o podwójnej sile uderzeniowej. Nie dość, że zimne, to jeszcze pełne przyspieszającej metabolizm kapsaicyny. 

orzeźwienie fot. Shutterstock

Kawa na zimno

Kawa nie musi być gorąca. Możesz, jak Hiszpanie, wypić espresso z kostkami lodu (niektórzy nie wrzucają ich do kawy, tylko pakują prosto do ust). Możesz też zamrozić espresso i ssać potem kawowo-lodowe kostki. 

Z nutką mięty

Możesz łatwo udoskonalić przygotowywane koktajle. Następnym razem, robiąc lód, zamroź w kostkach liście świeżej mięty. Mają aromat, dzięki któremu koktajl będzie smaczny, chociaż dodasz do niego mniej cukru. 

MH 08/2015

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Robiąc zapas lodu na imprezę przy okazji możesz zadbać o szczupłą sylwetkę. Sprawdź, jak.<br /><br /><a href="/dieta/Orzezwiajace-sposoby-na-szczupla-sylwetke,8048,1"></a>
    Mens Health, 2016-06-24 10:25:51
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij