Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Kwasy omega-3: mózg do potęgi 3

Kwasy omega-3 są zbyt cenne, abyś mordował je wysoką temperaturą. Odpuść im, a Twój mózg urośnie – nie tylko z dumy. 

łosoś fot. Shutterstock
Naukowcy uważają, że wysoka temperatura może uszkadzać kwasy tłuszczowe omega-3, dlatego ryby lepiej przygotowywać na parze albo piec, niż je smażyć.

Długiej listy korzyści płynących z kwasów omega-3 nie wymieniamy tu tylko dlatego, że pojawia się praktycznie w każdym numerze MH. Bombardowany tymi faktami na pewno grzecznie pałaszujesz tłuste morskie ryby, które są ich najlepszym źródłem. Okazuje się jednak, że w kulinarnym pędzie możesz nieświadomie obniżać ich moc.

"American Journal of Preventice Medicine" informuje o odkryciach naukowców z University of Pittsburgh, z których wynika, że ryby lepiej przygotowywać w niższej temperaturze (poniżej 180ºC), ponieważ wysoka niszczy strukturę cennych kwasów.

Badacze odkryli, że osoby, które jadły ryby pieczone albo gotowane na parze, miały większe mózgi i obniżały tym samym ryzyko kłopotów z demencją na starość. Nagroda, owszem, nieco odłożona w czasie, ale za to zupełnie niewymagająca wysiłku, więc chyba warto zaryzykować.

 

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Dla osób, które chciałyby odmienić swój los, szukaja informacji na temat zdrowia, polecam stronę: .http://www.superfigura.com.pl/ Wiele rzetelnych informacji na temat zdrowia, które mogą odmienić Wasze spojrzenie na świat! Jeśli zdrowie Was i Waszych najbliższych nie jest dla Was bez znaczenia, polecam zaglądnąć- dowiecie się więcej na temat tego, jak dbać o nich i o siebie 
  ~oli67, 2016-09-27 20:28:17
 • avatar
  zgłoś
  Kwasy omega-3 są zbyt cenne, abyś mordował je wysoką temperaturą. Odpuść im, a Twój mózg urośnie ? nie tylko z dumy.<br /><br /><a href="/dieta/Kwasy-omega-3-mozg-do-potegi-3,8110,1"></a>
  Mens Health, 2016-07-08 15:06:02
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij