Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Dieta Dukana: białkiem w tłuszcz

Stosując dietę wysokobiałkową, zmuszasz organizm, by korzystał z energii zgromadzonej w zapasach tłuszczu. Tyle teoria, a jak wygląda to w praktyce? Poznaj historię odchudzania trzech facetów, którzy diecie Dukana zawdzięczają szczuplejszą sylwetkę.
Ci trzej faceci zrzucili wspólnie 118 kg, przestrzegając zasad diety wysokobiałkowej. (fot. Krzysztof Opaliński)
Byłbyś w stanie nosić przez cały dzień plecak ważący kilkadziesiąt kilogramów? Tych trzech facetów przez wiele lat to właśnie robiło, chociaż teraz absolutnie sobie tego nie wyobrażają. Dzięki konsekwencji i diecie wysokobiałkowej odnieśli sukces. Ich zdaniem to jedyna dieta, którą jest w stanie znieść facet.

Dieta Dukana jest kosztowna, bo mięso, ryby i owoce morza są drogie. Poza tym trzeba często wymieniać garderobę.
47 kg mniej

 
Grzegorz Popławski, przedsiębiorca

Zrobiłem kiedyś eksperyment i odchudzałem się przy pomocy środków farmakologicznych. Zszedłem ze 165 kg do 118 kg. Chudłem wtedy po 10 kg miesięcznie. To było zbyt gwałtowne, miałem duże kłopoty z wątrobą, bardzo bolał mnie kręgosłup. Na dodatek szybko wróciłem do punktu wyjścia, a nawet go przekroczyłem - ważyłem już 170 kg. Dlatego szukałem metody, która pozwoli mi wolniej gubić wagę.

1. Faza ataku

Przez te 10 dni waga nie spadła mi gwałtownie, ale efekty widać było już od samego początku. Takie szybkie sukcesy bardzo wzmacniają motywację. Pomogło mi też to, że dieta nie wymagała ode mnie wyrzeczeń, bo bardzo pasuje mi sposób żywienia oparty na mięsie i rybach.

2. Faza naprzemienna

Trwa u mnie już od roku, bo choć ważę 122 kg, zamierzam dojść do 110 kg. Przez cały czas jestem pod kontrolą lekarza. Jedyny niepokojący objaw to wzrost poziomu cholesterolu. Miałem wysoki, ale podskoczył do bardzo wysokiego. Po roku mam go w środku normy (poniżej poziomu wyjściowego). Do tego spadło mi ciśnienie, które wcześniej również było wysokie.

Nie obserwuję u siebie żadnego spadku energii czy senności. Mam siłę, by cały dzień aktywnie działać w swojej firmie, chodzę na intensywne spacery z psem i 2-3 razy w tygodniu jeżdżę na rowerze stacjonarnym. Pamiętając o swoich wcześniejszych problemach z wątrobą, bardzo rygorystycznie stosuję się do tego, żeby pić dużo wody. Dziennie wypijam około 4 litry płynów.

Waga przez bardzo długi czas spadała mi równomiernie, w tempie 3-4 kg miesięcznie. Teraz mam mały przystanek, ale konsekwentnie robię swoje i czekam, aż wskazówka na wadze ruszy w dół. Warto też wskazać na aspekt, o którym myśli niewiele osób. Ta dieta jest bardzo kosztowna, bo mięso czy ryby i owoce morza, będące podstawą diety, są drogie. Poza tym ja już trzeci raz musiałem wymienić garderobę.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Wszystkim, którzy rozważają zastosowanie diety Dukana proponuję przeczytać książkę Bezpieczna dieta wysokobiałkowa Znaleźć ją można np. tu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/113399/bezpieczna-dieta-wysokobialkowa.html
  ~LilPeneros, 2013-03-27 10:55:34
 • avatar
  zgłoś
  Zainteresowanym dieta wysokobiałkową radzę przyjrzeć się jej wpływowi na nerki i wątrobę. One nie podlegają efektowi jojo, niestety.Zgodzę się z tym, jeżeli osoba ta nie przestrzega wszystkich zasad zdrowego odżywiania.Kiedyś ciotka opowiadała mi, że jej koleżanki wylądowały w szpitalu po diecie wysokobiałkowej, dializy. Dlaczego? Brak filtracji nerek. Powód? Niedostateczna ilość płynów w ciągu dnia.Przy wysokim poziomie białka w diecie jest potrzebna dostateczna ilość płynów. Osobiście pije około 5 L wody dziennie (+- 0.5), nie ma żadnych problemów, badania krwi oraz moczu robione od 4 lat co roku.Moje zdanie jest takie, że każda dieta jest dobra, lecz diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli mamy wybraną już przez siebie diete to dopilnujmy ją w każdym calu, niech najmniejszy szczegół będzie dla nas ważny i stawiać sobie poprzeczkę tak, żeby było można zrobić krok dalej.Wszystko jest dla ludzi, ale lepiej robić to z głowa i pomyśleć wcześniej dwa razy.
  arrrdian, 2013-03-27 01:17:08
 • avatar
  zgłoś
  Dukan jest przereklamowany, niezdrowy i dlatego też dziwię się, że redakcja wspiera tak niezdrowe dla organizmu diety.Tym bardziej, że nie dietą, a ćwiczeniem człowiek żyje.Ja bym prosił o wyniki badań tych panów po takiej kuracji Dukanem.
  sven, 2012-08-17 22:14:01
 • avatar
  zgłoś
  'Hogg' napisał(-a):Bo... ?Jak się głupio pytasz, to wróć do szkoły.
  Tomus, 2012-08-16 10:53:47
 • avatar
  zgłoś
  'Tomus' napisał(-a):A ta dieta nie jest korzystna dla zdrowia.Bo... ?
  Hogg, 2012-08-15 21:20:07
 • avatar
  zgłoś
  'Tomus' napisał(-a):Głównym i jedynym argumentem tych, którzy ją polecają jest taki, że ta "dieta" działa. Nie przecze - to chyba oczywiste.Ale dieta ma nie tylko palić tłuszcz i poprawiać wygląd, ona ma sprzyjać naszemu zdrowiu, poprawiać je i cieszyć się nim. A ta dieta nie jest korzystna dla zdrowia.Jeśli chodzi o osoby trenujące to ta dieta na krótki okres jest idealna by dopalić tą magiczną warstewkę tłuszczu bez utraty mięśnia. Jak ktoś ją zastosuje miesiąc,dwa to mu nie zaszkodzi dzizus nie popadajmy w paranoje.
  AdrianW, 2012-08-15 16:23:55
 • avatar
  zgłoś
  Głównym i jedynym argumentem tych, którzy ją polecają jest taki, że ta "dieta" działa. Nie przecze - to chyba oczywiste.Ale dieta ma nie tylko palić tłuszcz i poprawiać wygląd, ona ma sprzyjać naszemu zdrowiu, poprawiać je i cieszyć się nim. A ta dieta nie jest korzystna dla zdrowia.
  Tomus, 2012-08-15 14:42:19
 • avatar
  zgłoś
  'Adam140' napisał(-a):a coś innego? Bo 7 dni w tygodniu to mi się nawet owsianka nudzi jajecznicę można zrobić z całą masą dodatków tak, że za każdym razem smakuje inaczej. wystarczy zmieniać dodatki - pomidor, papryka, żółty ser, salami, szynka, boczek, pieczarki... oraz sypać różnych przypraw (najłatwiej kupić kilka "mieszanek" ziół typu "przyprawa do karkówki", "do pizzy" etc - tylko bez glutaminianów i innego syfu).nie ma opcji, żeby się znudziło
  Mauaku, 2012-08-14 22:39:11
 • avatar
  zgłoś
  'Adam140' napisał(-a):a coś innego? Bo 7 dni w tygodniu to mi się nawet owsianka nudzi Jajka z żółtym serem lub podgardle+kilka plastrów żółtego sera zaznaczam że to mój posiłek przed treningowy.
  AdrianW, 2012-08-14 22:19:44
 • avatar
  zgłoś
  'AdrianW' napisał(-a):Jajka + boczek w formie jajecznicy i pół kubka śmietany 30% a coś innego? Bo 7 dni w tygodniu to mi się nawet owsianka nudzi
  Adam140, 2012-08-14 21:52:29
 • avatar
  zgłoś
  'Adam140' napisał(-a):Heh zobaczyłem tytuł artykułu i od razu wiedziałem, że na forum będzię polecana dieta tłuszczowa, dużo jej zwolenników mamy. Tak z ciekawości co wy na śniadanie jadacie?Jajka + boczek w formie jajecznicy i pół kubka śmietany 30%
  AdrianW, 2012-08-14 21:49:55
 • avatar
  zgłoś
  'LilPeneros' napisał(-a):W takim razie można powiedzieć, że w swoich "najlepszych" czasach byłeś nieźle utuczony. Całe szczęście w końcu się ogarnąłeś i teraz można powiedzieć, że masz wagę optymalną biorąc pod uwagę Twój wzrost.Dla 190cm optymalna waga to 90 - 95 kg.Optymalna to taka, przy której człowiek najlepiej funkcjonuje. Tyle na ten temat.
  Zengam, 2012-08-14 21:42:09
 • avatar
  zgłoś
  Heh zobaczyłem tytuł artykułu i od razu wiedziałem, że na forum będzię polecana dieta tłuszczowa, dużo jej zwolenników mamy. Tak z ciekawości co wy na śniadanie jadacie?
  Adam140, 2012-08-14 21:39:02
 • avatar
  zgłoś
  'Hogg' napisał(-a):Bzdura z tym "nie polecam". Wyjaśnię na własnym przykładzie. Ważyłem w "najlepszych" czasach 112 kg (mam 190 cm wzrostu).Wróciłem na chwilę do Dukana, zrzuciłem i zmieniłem nawyki żywieniowe + sport. Teraz ważę od ok 90 do 92 kg, chodzę na siłownię więc zamiast tłuszczu mam więcej mięśni.W takim razie można powiedzieć, że w swoich "najlepszych" czasach byłeś nieźle utuczony. Całe szczęście w końcu się ogarnąłeś i teraz można powiedzieć, że masz wagę optymalną biorąc pod uwagę Twój wzrost.Dla 190cm optymalna waga to 90 - 95 kg.
  ~LilPeneros, 2012-08-14 19:56:56
 • avatar
  zgłoś
  Zgoda co do tego, że Dukan pali tłuszcz - nie ma w tym nic zaskakującego (choć co poniektórzy myślą, że zyskają masę na dużych ilościach białka...), ale... ilekroć widzę tytuł tego wątku odczytuję go tak: "Dieta Dukana: białkiem w mózg". Jakoś tak samo mi się nasuwa i przekształca.
  9enom, 2012-08-14 16:10:34
 • avatar
  zgłoś
  'Hogg' napisał(-a):Bzdura z tym "nie polecam". Wyjaśnię na własnym przykładzie. Ważyłem w "najlepszych" czasach 112 kg (mam 190 cm wzrostu). Próbowałem różnych metod, ale dopiero Dukan pozwolił mi na rozprawienie się z dodatkowymi kilogramami. Efekty? Zszedłem do 88 kg. Ale... No właśnie ALE... Skoro schudłem, to mogę już sobie pofolgować... I POFOLGOWAŁEM. Aż się ocknąłem przy 96 kg. Efekt jojo? Nie - po prostu głupoty i żarłoczności. Wróciłem na chwilę do Dukana, zrzuciłem i zmieniłem nawyki żywieniowe + sport. Teraz ważę od ok 90 do 92 kg, chodzę na siłownię więc zamiast tłuszczu mam więcej mięśni. Mi Dukan pomógł, ale ważne jest żeby przestrzegać zaleceń i po utracie wagi nie żreć jak świnia, ot cała filozofia. Pozdrówko.No w 100% się zgadzam ludzie stosują dietę chudną a potem zaczynają żreć jak przed jej zaczęciem i się dziwią haha i zwalają że dieta lipna.OMG A sami są sobie winni. Co do tego obciążania nerek i wątroby to po 8 tygodniowym stosowaniu nic mi nie było,jak się ją stosuję przed dłuższy czas to jest szkodliwa,a takie krótkookresowe(np.4 tygodnie nie koniecznie 8) stosowanie nie jest szkodliwe zbytnio moim zdanie.Wystarczy pić dużo wody.
  AdrianW, 2012-08-14 14:18:52
 • avatar
  zgłoś
  Zainteresowanym dieta wysokobiałkową radzę przyjrzeć się jej wpływowi na nerki i wątrobę. One nie podlegają efektowi jojo, niestety.
  Zengam, 2012-08-14 14:01:24
 • avatar
  zgłoś
  Bzdura z tym "nie polecam". Wyjaśnię na własnym przykładzie. Ważyłem w "najlepszych" czasach 112 kg (mam 190 cm wzrostu). Próbowałem różnych metod, ale dopiero Dukan pozwolił mi na rozprawienie się z dodatkowymi kilogramami. Efekty? Zszedłem do 88 kg. Ale... No właśnie ALE... Skoro schudłem, to mogę już sobie pofolgować... I POFOLGOWAŁEM. Aż się ocknąłem przy 96 kg. Efekt jojo? Nie - po prostu głupoty i żarłoczności. Wróciłem na chwilę do Dukana, zrzuciłem i zmieniłem nawyki żywieniowe + sport. Teraz ważę od ok 90 do 92 kg, chodzę na siłownię więc zamiast tłuszczu mam więcej mięśni. Mi Dukan pomógł, ale ważne jest żeby przestrzegać zaleceń i po utracie wagi nie żreć jak świnia, ot cała filozofia. Pozdrówko.
  Hogg, 2012-08-14 13:50:36
 • avatar
  zgłoś
  A ja polecam rzuciłem w 2 miesiące 30 kg ,ale to dieta krótkookresowa. Efekty zaj**iste!Nie warto jej jednak dłużej stosować,po okresowym stosowaniu najlepiej się przestawić po prostu na zdrową kuchnię i efektu jojo nie będzie a jak ktoś myśli że będzie wpierdalał samo białko przez 2 msc i schudnie a potem zacznie żreć wszystko co jadł przed dietą i nie utyję to mu współczuję.
  AdrianW, 2012-08-14 13:43:58
 • avatar
  zgłoś
  O wiele lepsze od diety Dukana jest Żywienie Optymalne znane bardziej jako dieta Kwaśniewskiego.Na temat Żywienia Optymalnego jest kilka tematów w dziale Dieta na tym forum:
  ~LilPeneros, 2012-08-14 13:15:00
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij