Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

9 produktów, które zawsze powinieneś mieć w kuchni

Na zakupach wydajesz krocie, a za każdym razem łapiesz się na tym, że tak właściwie... nie kupiłeś nic konkretnego. Wyrzuć starą listę i ruszaj do sklepu z naszą. Tym razem to tylko 9 artykułów, a jednak ich kombinacja to żywieniowa liga mistrzów. 

produkty, jedzenie fot. Shutterstock
Nie da się odpowiedzieć na pytanie, które mięso jest lepsze: wieprzowina, wołowina czy drób. Podobnie jak bezcelowe jest szukanie najzdrowszych owoców czy sałat. Wszystko przecież zależy od tego, jakie są Twoje ulubione smaki i wyznaczone cele.

Jednak ta kombinacja jest dla Ciebie gwarancją świetnej formy. Tych 9 produktów razem zawiera wszystkie niezbędne i najważniejsze składniki odżywcze. Potraktuj to jako bazę zdrowego odżywiania. Taki zestaw w menu dostarczy Ci siły, energii i zdrowia.

1. Wołowe steki

Mięso

Są bogate w żelazo i jako jedyne zawierają CLA – dieny kwasu linolowego, pomocne przy odchudzaniu.

produkty, jedzenie fot. Shutterstock
2. Oliwa z oliwek

Zdrowy tłuszcz

Świetne źródło jednonienasyconego kwasu oleinowego, który chroni przed miażdżycą.

 

produkty, jedzenie fot. Shutterstock
3. Mleko 1,5%

Nabiał

Mniej kalorii, a jest to najlepsze źródło łatwo przyswajalnego wapnia. 

fasola fot. Shutterstock
5. Fasola

Rośliny strączkowe

Każda fasola jest bogatym źródłem magnezu i potasu. 

produkty, jedzenie fot. Shutterstock
7. Makadamia

Orzechy

Świetna kombinacja zdrowych tłuszczów, cynku i białka. 

produkty, jedzenie fot. Shutterstock
9. Czerwone wino

Wino

Zawiera antyoksydanty, które chronią przed miażdżycą.

MH 07/2013

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Artykuł to duże słowo dla tego co powyżej. Lista zakupów, to się zgodzę ale chyba tylko tych produktów z reklam pomiędzy kolejnymi punkami. Nie fajnie się to "czyta".
  ~marek, 2016-10-05 11:51:32
 • avatar
  zgłoś
  Pij mleko będziesz kaleką
  ~novvy, 2016-10-05 10:41:46
 • avatar
  zgłoś
  Ktoś kiedyś napisał, że MH to Pani Domu dla mężczyzn. Co to w ogóle za artykuł? Poparte to jest jakimiś badaniami? To po kolei. Wołowina jak najbardziej na plus, ale znaleźć dobrą w dobrej cenie to cud. Mleko. Są badania które mówią, że mleko odwapnia kości, a nie na odwrót. Ponad to wokół szpinaku krąży sporo legend na temat niesamowitych właściwości zdrowotnych, a nie ma on wcale więcej składników mineralnych niż normalnie używane produkty. I na koniec wino. Wszyscy mówią, że poprawia trawienie i takie tam, ale to też nie jest do końca udowodnione. I na pewno nie to z dolnej półki. Po co się ja to w ogóle produkuje. Wkleić zdjęcie, jakiś nędzny podpis, zero odniesień do jakiegoś naukowego źródła, ale wyświetlenia rosną.
  ~mkay, 2016-10-05 09:07:27
 • avatar
  zgłoś
  Na zakupach wydajesz krocie, a za każdym razem łapiesz się na tym, że tak właściwie... nie kupiłeś nic konkretnego. Wyrzuć starą listę i ruszaj do sklepu z naszą. Tym razem to tylko 9 artykułów, a jednak ich kombinacja to żywieniowa liga mistrzów.<br /><br /><a href="/dieta/9-produktow-ktore-zawsze-powinienes-miec-w-lodowce,5655,1"></a>
  Mens Health, 2015-01-22 16:07:15
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij